Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z sortowaniem zdjęć

(Temat utworzony: 11-04-2019 06:03 PM)
18945 Wyświetlenia
aranowacki
Explorer
Opcje

Witam, mam taki problem ze starego S7EDGE przeniosłem zdjęcia i filmy na dysk zewnętrzny, zakupiłem Note9 i przegrałem zdjęcia do pamięci wew. tel. a później przeniosłem na kartę micro sd. No i właśnie tutaj jest problem ponieważ jest wszystko wymieszane, sortowanie wg. daty nie pomaga. Czy ktoś ma pomysł jak mogę zgrać te zdjęcia aby w galerii telefonu były wyświetlane wg. daty zrobionych zdjęć?

Pozdrawiam

0 Like
Przejdź do rozwiązania
QQRYKU
Pioneer
Opcje

Hej, tym razem pytanie o sortowanie zdjęć w galerii. Nie potrafię tego ogarnąć od dawna i na wielu samsungach i tańszych i droższych jest to samo. Kopiuje na telefon swoje foty z kompa i zawsze jest powiedzmy kilkanaście które są na początku przeglądania w galerii a w żadnym wypadku nie powinny tam być. Zdjęcia z wyjazdu rok temu mam ładnie według daty a kilka z tego wyjazdu na samym początku jakbym je zrobił przed chwilą. Robione były rok temu tym samym telefonem (S22+) więc muszą być z tą samą datą a nie są! Tak samo z kilkunastoma innymi tu jakaś tapeta tu kilka fotek z różnych okresów są na górze. O co tu chodzi jak to poukładać czasowo? Na kompie , na telefonie - też tak macie?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@QQRYKU, Zerknij na poprzednie odpowiedzi w tym wątku. Generalnie nie powinno się kopiować zdjęć w tradycyjny sposób, ponieważ zmienia się data. Najlepiej jest to robić programem Smart Switch lub przez spakowanie zdjęć do archiwum i wypakowanie ich na nowych telefonie.


Henus
Student
Opcje
Część! Jak mogę ustawić albumy według alfabetycznej kolejności w Galaxy S 23 ultra
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Henus, Galeria --> Albumy --> 3 kropki --> Sortuj --> Nazwa (od A do Z) --> Gotowe

Screenshot_20230421_001349_Gallery.jpg


Henus
Student
Opcje
Dziękuję Kamil. Ta funkcja "sort" nie pokazywała się po naciśnięciu trzech kropek (innych urządzeniach Samsunga nie było problemu). Próbowałem wiele razy i nagle BINGO! Wyskoczyło SORT. Do tej pory nie wiem jak, ale udało sie. Żartuje, że musiałem jakoś przepchnąć rurę. Piękne dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
p3run
Student
Opcje
Cześć, mam problem z kilkoma kwestiami. Po zainstalowaniu karty pamięci i przerzuceniu zdjęć z pamięci telefonu na kartę wszystko jest błędnie posortowane. Czytałem już kilka wątków w tej kwestii, ale niestety nie jestem w stanie nic zrobić:
1. Nie mogę zmienić sortowania wg daty i nazwy.
2. Nie mogę zmienić aplikacji domyślnej do obsługi zdjęć (chciałem to zrobić na aplikację Google Zdjęcia- bezskutecznie).
3. Nie mogę usunąć aplikacji Galeria ani jej wyłączyć.
4. Jeśli nie można nic zrobić, podpowiedzcie chociaż jak mogę zmienić wybór folderu przy Instagramie/Facebooku na Zdjęcia Google- cholernie tego potrzebuję do pracy którą wykonuję. Mam wszystko wymieszane, a potrzebuję widok od najnowszych do najstarszych.
5. Czy aplikacja Renamer i organizer z Exif jest w stanie pomóc? Korzystał ktoś?

Nie myślałem, że przy przerzuceniu zdjęć może wyjść aż taki problem. Będę wdzięczny za dobre słowo i poradę.

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@p3run, przychodzi mi na myśl jeden pomysł. Instalujemy Zdjęcia Google > Wchodzimy do aplikacji Moje Pliki > Namierzamy tam jakikolwiek obrazek > Klikamy w niego > Powinno pojawić się takie okienko:

OleksiiA_0-1701160743089.jpeg

Oczywiście wybieramy Zdjęcia Google i następnie klikamy Zawsze. Może to Ci ułatwi sprawę i rozwiąże część rzeczy?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

aranowacki
Explorer
Opcje
Dziękuję za info-sprawdzę😉
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@p3run, Zapewne pliki zostały niepoprawnie przeniesione i nadpisała się ich data. W Galerii Samsung w ukrytym menu Gallery Labs znajdziesz funkcję Fix date and time. Możesz spróbować użyć jej do naprawy dat.

Screenshot_20231128_162939_Gallery.jpg


p3run
Student
Opcje
Niestety, nie pomogło.
0 Like