Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie wybrać szkło ochronne do zaokrąglonych wyświetlaczy?

(Temat utworzony: 17-08-2019 07:44 PM)
6810 Wyświetlenia
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Od momentu zakupu telefonu Galaxy S8+ szukałem najlepszej ochrony dla zaokrąglonego wyświetlacza. Sprawdziłem mnóstwo produktów w tym różnego typu folie i szkła. W większości przypadków folie albo były zbyt plastyczne (gumowe) albo po pewnym czasie odchodziły na bokach wyświetlacza. W takim razie postanowiłem rozejrzeć się za szkłami. Na rynku jest spory wybór jednak większość szkieł albo nie jest klejonych po całości albo posiada czarne obramowanie wokół. W pierwszym przypadku szkło nie jest dobrze przymocowane do ekranu i zdarza się, że nie wykrywa dotknięć. Z kolei czarne obramowanie przykrywa część wyświetlacza co również jest denerwujące.

 

W końcu trafiłem na szkło montowane za pomocą płynnej substancji klejącej, którą utwardzamy lampą UV dołączoną do zestawu. Takie szkło w swojej ofercie posiadają producenci Whitestone oraz T-MAX. Nie są to tanie produkty a ich montaż wymaga od nas znacznie więcej uwagi i staranności. Przed pierwszym montażem obejrzałem kilka filmów instruktażowych na YouTube ponieważ instrukcja dołączona do zestawu nie była dla mnie wystarczająca.

 

Montaż tego typu szkieł odbywa się w kilku krokach. Przede wszystkim musimy dobrze oczyścić wyświetlacz a następnie umieścić telefon w specjalnej ramce montażowej. Kolejne kroki to zabezpieczenie mikrofonu oraz włożenie drugiej części ramki. Następnie wylewamy substancję klejącą na ekran i za pomocą ramki opuszczamy szkło na telefon. Klej rozlewa się pod całym szkłem w ciągu maksymalnie dwóch minut. Wtedy do akcji wkracza lampa UV, którą wstępnie utwardzamy klej. Następnie delikatnie czyścimy telefon z nadmiaru kleju i utwardzamy po raz drugi klej. Brzmi skomplikowanie, ale jeżeli wszystko zrobimy zgodnie z instrukcją to będziem się cieszyć dokładnie zamocowanym, pozbawionym czarnej obramówki szkłem ochronnym.

 

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego montażu szkła T-MAX oraz efektu końcowego na telefonie Galaxy S8+. Poprzednio na telefonie było założone szkło Whitestone Dome Glass, ale niestety podczas ostatniego upadku pękło i musiałem je wymienić. Wybór padł na zestaw naprawczy od firmy T-MAX.

 

Wstępne utwardzanie światłem UVWstępne utwardzanie światłem UVEfekt końcowy - dół telefonuEfekt końcowy - dół telefonuEfekt końcowy - góra telefonuEfekt końcowy - góra telefonu

Szkło firmy Whitestone mam założone również na telefonie Galaxy Note9. Więcej informacji oraz moją opinię znajdziecie w tym wątku. Szkło posiadam od ponad dwóch miesięcy i w dalszym ciągu wygląda jak nowe. Warto jednak dodać, że telefon noszę w dodatkowym etui z klapką (Samsung Clear Ciew Cover) Poniżej załączam kilka zdjęć.

 

Whitestone Dome GlassWhitestone Dome GlassEfekt końcowy - góra telefonuEfekt końcowy - góra telefonuEfekt końcowy - dół telefonuEfekt końcowy - dół telefonu

 

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem szkła montowanego za pomocą lampy UV to mogę polecić oba opisane w tym wątku produkty. Whitestone jest sporo droższy, ale też sprawia wrażenie bardziej dopracowanego produktu pod względem przyborów oraz ramki montażowej. Tańsze szkło T-MAX również spełnia swoje zadanie pomimo nieco gorszej jakości podzespołów montażowych. Samo szkło według mnie jest identyczne albo bardzo zbliżone w obu zestawach. Pamiętajcie, że wystarczy raz zakupić zestaw z lampą a następnie w razie uszkodzenia obecnego szkła można wybrać wyłącznie zestaw naprawczy bez lampy. Nie ma potrzeby płacenia po raz drugi za lampę.

 

Szkło T-MAX na Galaxy S8+Szkło T-MAX na Galaxy S8+

Szkło Whitestone Dome Glass na Galaxy Note9Szkło Whitestone Dome Glass na Galaxy Note9

Warto również dodać, że szkło firmy Whitestone jest kompatybilne z ultradźwiękowym czytnikiem linii papilarnych w modelach Galaxy S10. Więcej informacji znajduje się w tym wątku.

 

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości to chętnie na nie odpowiem :winking-face:


6 Odpowiedzi
RadekK
Hotshot
Opcje

Wow! Efekt jest świetny. Nie jestem zwolennikiem szkieł/etui na telefonach, ale opisane rozwiązanie do mnie przemawia.

 

Słyszałem wcześniej o "kleju(?)", który pozwala wygładzić obramowanie szkła hartowanego na ekranach Edge. W zaproponowanych przez Ciebie produktach przejście szkło-ekran, które najbardziej mnie irytowało, wygląda estetycznie.

PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24  Obecnie mam szkło klejone po bokach, ale jak będę miał wymieniać to wybiorę na pewno te które poleciłeś, widzę że szkło UV warto zakupić. :smiling-face:


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@RadekK@PrzemekM, do tej pory nie znalazłem lepszego rozwiązania jeżeli chodzi o ochronę zaokrąglonego wyświetlacza. Oczywiście szkło nie jest pozbawione wad. Pierwsza z nich to wymagający i czasochłonny montaż. Po drugie po pewnym czasie zbiera się kurz na krawędziach szkła. Z doświadczenia wiem, że lepiej zbyt dokładnie nie wycierać brzegów ponieważ można uszkodzić strukturę substancji klejącej pod szkłem co będzie później widoczne. Ostatnim minusem jest dosyć wysoka cena. Mimo wszystko na ten moment nie widzę żadnej alternatywy dla szkieł montowanych przy pomocy substancji klejącej oraz lampy UV.

 

Dodatkowe plusy opisanych szkieł to ich kompatybilność z większością dostępnych na rynku euti oraz brak konieczności zwiększania czułości dotyku w ustawieniach telefonu. W przypadku niepowodzenia przy pierwszym podejściu istnieje możliwość ponownego montażu ponieważ w zestawie znajdują się dwie tubki z substancją klejącą.


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Witajcie. Ponownie wybrałem szkło Whitestone Dome Glass. Tym razem dla telefonu Galaxy S10+. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli jestem bardzo zadowolony. Montaż przebiegł bezproblemowo. Szkło posiada wycięcie na przedni aparat. Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie śmiało.

 

Whitestone-01.jpg

Whitestone-02.jpg


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24  Jak działanie czytnika?


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, do tej pory czytnik najlepiej działał z fabryczną folią. Przez jakiś czas korzystałem ze szkła FlexibleGlass Edge od 3mk i średnio było z rozpoznawaniem palca. Teraz przy szkle Whitestone jest lepiej, ale w dalszym ciągu trochę brakuje do ideału. Jak na szkło to uważam, że jest całkiem nieźle.