Wsparcie

Open search

Jak chronicie wyświetlacz w Waszych telefonach Galaxy Note9?

Highlighted
Superuser I
Superuser I

Ochrona zakrzywionego wyświetlacza to wyzwanie dla producentów folii oraz szkieł. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów różnych firm, ale znalezienie tego jedynego może sprawić niejednemu z Was problem. Postaram się po krótce opisać moje wrażenia z używania kilku produktów i być może tym samym pomogę Wam w wyborze odpowiedniej ochrony. Zachęcam również Was do dzielenia się swoimi opiniami i spostrzeżeniami odnośnie folii oraz szkieł.

Sprwadziłem produkty firmy 3mk na moim telefonie. Zarówno folia ARC Special Edition 2018 jak i szkło HardGlass Max FullGlue nie spełniły do końca moich oczekiwań. Folia bardzo dobrze przylega do krzywizn wyświetlacza, ale niestety jest dosyć miękka co powoduje, że się odkształca przy dociśnięciu rysika lub paznokcia. Co prawda folia "leczy się" i powstałe rysy czy wgniecenia po czasie znikają jednak według mnie jest za bardzo plastyczna. Z kolei szkło tej firmy posiada czarne ramki, które zasłaniają w niewielkim stopniu wyświetlacz. Przyleganie szkła również jest na wysokim poziomie. Należy pamiętać, aby po jego założeniu włączyć większą czułość wyświetlacza. Nie do końca zadowolony z tych produktów postanowiłem wypróbować coś innego.

Do moich rąk trafiło szkło Whitestone Dome Glass. Jest to o tyle ciekawy produkt, że aplikacja szkła odbywa się za pomocą płynnej substancji klejącej oraz lampy ultrafioletowej. W pierwszej kolejności wylewamy klej na wyświetlacz a następnie kładziemy szkło, dzięki czemu substancja samoistnie rozlewa się pod całym szkłem. Całość utwardzamy za pomocą lampy UV. Do dyspozycji mamy specjalną ramkę montażową oraz wszystkie inne niezbędne elementy. Korzystałem z tego produktu w przypadku Galaxy S8+ a obecnie założyłem szkło na Galaxy Note9. Jestem bardzo zadowolony. Szkło nie posiada czarnych ramek oraz nie przyciemnia obrazu. Największą wadą jest wysoka cena wynosząca aż 199 zł. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z założonym szkłem. Jeżeli macie pytania to chętnie na nie odpowiem.

Whitestone-Dome-Glass-Galaxy-Note9-02.jpgSzkło Whitestone Dome Glass na Galaxy Note9Whitestone-Dome-Glass-Galaxy-Note9-01.jpgWhitestone Dome GlassWhitestone-Dome-Glass-Galaxy-Note9-04.jpgEfekt końcowy - góra telefonuWhitestone-Dome-Glass-Galaxy-Note9-03.jpgEfekt końcowy - dół telefonu

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
2 ODPOW. 2
DamianK Moderator
Moderator

Mega ciekawa opcja, nigdy wcześniej nie słyszałem o szkle aplikowanym za pomocą kleju. Rozumiem, że zdjęcie takiej ochrony wyświetlacza odbywa się za pomocą nagrzania warstwy kleju do temperatury, która umożliwia usunięcie szkła?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Superuser I
Superuser I

Kilka dni temu ściągałem takie pęknięte szkło z telefonu Galaxy S8+ i proces usuwania nie różni się prawie niczym w porównaniu do innych szkieł klejonych po całości. Może trochę ciężej schodzi, ale nie trzeba go podgrzewać ani wykonywać innych dodatkowych czynności. Co najważniejsze klej nie pozostaje na wyświetlaczu po ściągnięciu szkła. Na YouTube można znaleźć sporo filmów zarówno z zakładania jak i ściągania takiego szkła.

Proces nakładania jest dosyć wymagający, ale jak się uda to ochrona wystarczy na wiele miesięcy o ile wcześniej nie pęknie od upadku telefonu. W moim poprzednim telefonie szkło wytrzymało blisko 10 miesięcy i nie było na nim żadnych rys. Co prawda nosiłem telefon w etui z klapką więc nie były to warunki ekstremalne 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Autorzy z największą liczbą like