Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy skaner Lini papilarnych w S10 I s10+ będzie działał ze szkłem ochronnym?

(Temat utworzony: 27-02-2019 10:32 PM)
6864 Wyświetlenia
gabbythepotato
First Poster
Opcje

Albo z folią ochronna 

0 Like
201 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@gabbythepotato, przy wyborze dodatkowej ochrony wyświetlacza trzeba będzie dokładnie sprawdzić czy dany produkt wspiera obsługę ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych. Najprawdopodobniej większość folii będzie kompatybilnych, ale w przypadku szkła sytuacja wygląda już nieco gorzej. Na pewno będzie problem ze szkłem, które nie jest klejone po całości tzn. posiada wyłącznie warstwę klejącą na obrzeżach. Zbyt grube szkło również może stanowić przeszkodę.

 

Na ten moment z całą pewnością można skorzystać z następujących produtków:

  • Oryginalna folia Samsung
  • Szkło Whitestone Dome Glass z substancją klejącą utwardzaną światłem UV (według producenta)

Lista kompatybilnych folii i szkieł będzie znacznie dłuższa, ale warto poczekać aż telefon będzie szeroko dostępny i pojawią się pierwsze testy, opinie i recenzje dotyczące dodatkowej ochrony wyświetlacza.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Z tego, co widziałem to S10 po wyjęciu z pudełka ma mieć na sobie naklejoną fabryczną folię ochronną. Niestety na tej folii znajduje się wycięcie w miejscu, w którym jest czytnik. Mimo wszystko będzie to wystarczająca ochrona przez pierwsze dni, zanim zdecydujemy się na coś innego.


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

W instrukcji użytkownika dla modeli S10 znajduje się informacja, że folia znajduje się fabrycznie na wyświetlaczu. Jest dodana również informacja, że występowanie fabrycznej folii może się różnić w zależności od regionu :face-with-rolling-eyes:

 

Your device comes with a screen protector attached. If you replace it, it is recommended to use a Samsung product for better fingerprint recognition. (Galaxy S10+, S10; Whether a screen protector is attached may vary by region.)

kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24, Podobna sytuacja jak z etui. W niektórych regionach w pudełku znajdowało się przezroczyste etui.

 

Wracając do mojej poprzedniej wiadomości w tym temacie. Okazało się, że wycięcie w miejscu na czytnik znajduje się w egzemplarzach przeznaczonych do recenzowania. Natomiast modele, które trafią do użytokwników będą mieć folię bez żadnych wycięć tak jak na zdjęciu poniżej:

 

s10 folia.jpg


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013, miejmy nadzieję, że polskie egzemplarze S10 otrzymają fabryczną folię :winking-face:

 

Jeżeli folia nie będzie posiadała wycięć to z pewnością z powodzeniem będzie można jej używać do momentu kiedy zarysowania uniemożliwią poprawne skanowanie czytnika linii papilarnych. Podejrzewam jednak, że fabryczna folia będzie podatna na zarysowania a co za tym idzie dosyć szybko trzeba będzie się rozejrzeć za dodatkową ochroną. Wszystko okaże się w praktyce. Przedsprzedaż kończy się już jutro więc w ciągu kilku kolejnych dni poznamy pierwsze opinie :winking-face:


Williams1973
First Poster
Opcje

Niestety polska dystrybucja samsunga s10 nie ma folii fabrycznej, a przynajmniej s10 plus, bo takiego posiadam. 

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Williams1973, liczyłem na to, że folia będzie dostępna w telefonach sprzedawanych na naszym rynku. Ciekawe czy w S10e i S10 również nie ma fabrycznej folii. Dziękuję za potwierdzenie!


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mirudo24 @Williams1973  nie wiem gdzie był zamawiany telefon, ale mój S10+ ma folię fabtyczną


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Jowtek
Navigator
Opcje

Mój s10 ma i czytnik działa.

Liczyłem na clear case ale nie było 😥

0 Like