Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[IFA 2019] Wielki powrót Samsung Fold!

(Temat utworzony: 15-09-2019 04:26 AM)
489 Wyświetlenia
Damian K
Hotshot
Opcje

galaxy-fold_highlight_kv_silver_end.png

 

 

 

Witajcie!

 

Nie tak dawno mówiliśmy sobie o premierze Galaxy Fold, która miała miejsce wraz z zaprezentowaniem Galaxy S10.

Był to swego rodzaju przełom w dziedzinie urządzeń mobilnych, przedstawienie nowych możliwości oraz nowego kierunku, w jakim technologia może zmierzać.

 

Jeżeli macie chęć dowiedzieć się nieco więcej o samej specyfikacji i gali Unpacked, zachęcam Was do zapoznania się z tymi tematami: 

Galaxy Fold oficjalnie - sprawdź specyfikację!

Galaxy Fold - technologiczny krok do przodu :smiling-face:

 

 

Jak wiecie, data wprowadzenia do sprzedaży Galaxy Fold została przesunięta. Wynikało to z pewnych uwag co do egzemplarzy pochodzących z wczesnych etapów produkcji, które trafiły do testów prasowych. Tym razem, Fold powraca w udoskonalonej formie i został zaprezentowany ponownie podczas targów IFA 2019.

 

Nasza ekipa Samsung Community miała okazję przetestować go podczas targów osobiście. W tym poście nasz superuser @mirudo24 podzielił się swoimi wrażeniami, a tutaj znajdziecie kilka dodatkowych zdjęć wykonanych podczas targów. :winking-face:

 

Wracając do aspektów technicznych - co zmieniło się od pierwszej premiery?

Ostatnie miesiące firma Samsung poświęciła na dopracowanie Galaxy Fold tak, by zapewnić najlepsze wrażenia z użytkowania.

 

Bardzo istotną zmianą jest dużo trwalsze zabezpieczenie folii ochronnej, która jest integralną częścią wyświetlacza.

Folia ta ma za zadanie zabezpieczyć mechanizm zginanego ekranu, dlatego też jej usunięcie (co nie było trudne we wczesnych wersjach Galaxy Fold) mogło uszkodzić urządzenie. Obecnie konstrukcja urządzenia skutecznie utrudnia usunięcie warstwy ochronnej, dzięki czemu mamy pewność, że będzie spełniała swoje zadanie.

 

Równie ważną modyfikacją w ulepszonej odsłonie Galaxy Fold jest wzmocnienie mechanizmu odpowiadającego za składanie urządzenia. Dodano kilka nasadek u góry i dołu zawiasu, dzięki którym pył i kurz ma utrudniony dostęp do wnętrza urządzenia.

 

Co więcej, pod ekranem umieszczono również kilka dodatkowych, metalowych elementów, które mają za zadanie wzmocnić wrażenie trwałości podczas użytkowania urządzenia.

 

Dodatkową, dla nas mniej istotną zmianą, jest pojawienie się wersji Galaxy Fold 5G. Jednakże, prawodpodobnie nie zadebiutuje ona w naszym kraju z uwagi na to, że 5G nie będzie dostępne u nas jeszcze przez co najmniej kilka lat.

 

Co uważacie o zmianach wprowadzonych w tym telefonie? Koniecznie dajcie znać, jakie są wasze opinie na ten temat. :winking-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
5 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Tak jak wspomniał @Damian K w swojej wiadomości miałem możliwość sprawdzenia telefonu Galaxy Fold na żywo podczas targów IFA w Berlinie. Jest to pierwszy telefon firmy Samsung ze składanym wyświetlaczem więc budził ogromne zainteresowanie odwiedzających. Spędziłem z Foldem kilkanaście minut i mam kilka, mam nadzieję, ciekawych spostrzeżeń.

 

Wygląd i składana konstrukcja

 

Galaxy Fold wygląda fantastycznie! Nawet nie zdajecie sobie sprawy jaką frajdę daje składanie oraz rozkładanie tego telefonu. Jest to zdecydowanie urządzenie z segmentu premium. Fold jest elegancki, doskonale wykonany a dzięki możliwości otwierania sprawia, że mamy doczynienia z zupełnie nową technologią.

 

20190906_160234.jpg

 

Mechanizm odpowiedzialny za otwieranie urządzenia może budzić pewne wątpliwości, ale podczas mojej krótkiej przygody z telefonem najwięcej czasu poświęciłem właśnie na sprawdzenie tego elementu. Muszę przyznać, że inżynierowie firmy Samsung stworzyli mechanizm, który sprawia wrażenie bardzo solidnego i trwałego. Nie ma w nim żadnych luzów a otwieranie i składanie jest bardzo pewne.

 

Oprogramowanie i działanie telefonu

 

W telefonie znajduje się system Android 9 wraz z nakładką One UI 1.5. Jest to dokładnie ta sama wersja systemu i nakładki co w telefonach Galaxy Note10 | Note10+ | Note 5G. Nie zauważyłem żadnych spowolnień ani przycięć.

 

20190906_114816.jpg

 

Największą nowością w składanym Foldzie jest funkcja o nazwie App Continuity. Dzięki tej funkcji możemy w łatwy i szybki sposób kontynuować pracę na drugim wyświetlaczu. Jeżeli np. przeglądamy mapy na zamkniętym telefonie i chcemy zobaczyć więcej to wystarczy rozłożyć urządzenie, aby otrzymać dostęp do dużej mapy. Podobnie to działa w innych aplikacjach. Funkcję możemy dowolnie włączać dla różnych aplikacji z poziomu ustawień telefonu.

 

20190906_160718.jpg

 

Kolejną ciekawą opcją jest możliwość uruchomienia kilku aplikacji na dużym ekranie. W ten sposób mamy dostęp do kilku aplikacji jednocześnie, na których możemy pracować w tym samym momencie. Jestem pozytywnie zaskoczony zoptymalizowaniem działania systemu i aplikacji na dużym ekranie Galaxy Fold.


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Galaxy Fold SM-F900F dla wariantu XEO jest taki soft F900FXXU1ASH9.

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Pojawił się nowy film promujący wielozadaniawość w Galaxy Fold. Zapraszam do oglądania :winking-face:

 


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24  Nawet pojawił się więcej niż jeden filmik :smiling-face:


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, zgadza się! Samsung opublikował w ostatnim czasie kilka ciekawych filmów. Wszystkie najnowsze filmy można obejrzeć na kanale Samsung.