Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S8 zrywa połączenie z wi-fi

(Temat utworzony: 05-08-2019 10:56 PM)
1739 Wyświetlenia
Grzesiekk
First Poster
Opcje

Mój galaxy s8 zrywa połączenie z wi-fi, czasami po 3 minutach a czasami powiedzmy po 15. Jak wi-fi jest już zerwane to nie polączy się sam ponownie a trzeba zrobic to recznie. Przywracałem telefon do ustawień fabrycznych, wyłączyłem tryb oszczędzania ale nic to nie dało. Ktoś jest w stanie mi pomóc?

0 Like
26 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Grzesiekk  Mnie nie dziwi takie zachowanie ten router został już dawno wycofany z Orange na jego problemy i wymieniają na Funbox 2.0  jeśli masz ADSL/VDSL. Ale na braki sprzętów daja właśnie LB 3.0.

0 Like
Grzesiekk
First Poster
Opcje

Ok, w taki razie co radzisz zrobić?

0 Like
Grzesiekk
First Poster
Opcje

Bo szczerze to już taki wpieniony jestem ze s8 wylądował dzisiaj na olx heh

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Grzesiekk  Pozostaje Ci kontakt z Orange i zamiana na inny router jaki podałem czyli FB2.0

0 Like
Grzesiekk
First Poster
Opcje

ok, super. A orientujesz się czy robią problemy z wymianą?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Grzesiekk Oczywiźcie że robią problemy z wymianą ale powiedz że chcesz korzystać z IPv6 a LB 3.0 tego nie wspiera a tylko FB 2.0

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Grzesiekk  napisał(a):

Łączyłem się z różnymi sieciami i problem występuje ten sam.


@Grzesiekk, wcześniej wspomniałeś, że problem występuje podczas połączenia z różnymi sieciami (routerami), dlatego napisałem, że problem z routerem można wykluczyć. Gdyby problem dotyczył tylko jednego modelu routera to wtedy możnaby szukać przyczyny w tym konkretnym urządzeniu, ale skoro problemy z Wi-Fi występują podczas połączenia z różnymi sieciami to możliwe, że coś jest nie tak z telefonem.


0 Like