Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S8 zawiesza się na kilka sekund w losowych momentach

(Temat utworzony: 09-04-2019 08:33 PM)
655 Wyświetlenia
john244
Explorer
Opcje

Dzień dobry

Od około pół roku posiadam Galaxy S8 i już na początku użytkowania zauważyłem lekkie ścinki w losowych momentach ale nie przejąłem się tym. Z racji, że zaczęło mnie to denerwować szukam sposobu jak się tego pozbyć.

Sytuacja wygląda np tak: piszę sms'a a tu nagle wszystko się zawiesza na kilka sekund, nic nie reaguje, ja dotykam dalej palcami po klawiszach i czekam, telefon się odwiesza i momentalnie wykonuje bardzo szybko te moje ruchy które zrobiłem podczas jego zwieszenia się. Inny przykład: chciałem rozwinąc boczne menu ale zamiast jego rozsunięcia telefon zaciął się na przytrzymaniu bocznej belki i po wyjściu z zawieszenia był w trybie przesuwania belki.

Telefon zresetowałem do zera przy okazji aktualizacji do Androida 9.0, pomoc techniczna z Samsung Members nie odpowiada od ponad tygodnia. 😞 

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc! :face-with-tears-of-joy:

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@john244, być może jedna z pobranych aplikacji ze sklepu Google Play powoduje takie zachowanie telefonu. Najlepiej sprawdzić działanie telefonu od razu po pryzwróceniu ustawień fabrycznych bez instalowania dodatkowych aplikacji.


0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @john244,

Czy masz zainstalowane takie elementy jak:

-dodatkowy motyw lub aplikację, która zmienia systemową nakładkę graficzną?

-akcesoryjny widget na pulpicie?

-aplikacja typu antywirus / anti-malware / cleaner?

Powyższe dodatki często powodują komplikacje.

john244
Explorer
Opcje

@RadekK  napisał(a):

-dodatkowy motyw lub aplikację, która zmienia systemową nakładkę graficzną?


Nie

 


-akcesoryjny widget na pulpicie?


Pogoda i przełącznik światła. Usunę je i zobaczymy

 


-aplikacja typu antywirus / anti-malware / celaner?


Sophos Antivirus, na innym telefonie nie mam z nim żadnych problemów

Ogólnie to domyślam się że to faktycznie wina jakiejś aplikacji ale jak sprawdzić której? Mam ich całkiem sporo więc usuwanie każdej po kolei to kiepski pomysł.

0 Like
W83
Explorer
Opcje

W opcjach programisty jest taka funkcja

Zawsze wyśw. okno dial. awarii

Pokazuj wyskakujące okno przy każdej awarii aplikacji.

Zaznacz to może coś wykryje

(i wywal tego antywirusa już jednego masz preinstalowanego w "Pielęgnacja urządzenia").

W83
Explorer
Opcje

 A tak w ogóle to zobacz sobie w historię awarii bo może już tam coś masz 

Pielęgnacja urządzenia - > 3 kropki - > Historia problemów aplikacji 

john244
Explorer
Opcje

@W83  

Włączyłem to okno dialogowe awarii ale jeszcze nie zauważyłem jego działania. Usunąłem też aplikację która według historii awarii często miała problemy. Zobaczę czy to ona była problemem  

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@john244 

 

Koniecznie daj znać jak wypadną testy.

0 Like
john244
Explorer
Opcje

Niestety nie pomogło 😕 początkowo wydawało mi się że jest w miarę w porządku ale potem kilka razy zaciął się podczas przewijania wiadomości a później podczas pisania smsa. 

 

0 Like
W83
Explorer
Opcje

W ciemno stawiam że to wina tego antywirusa co masz (na androidzie zawsze jest z nimi więcej problemów niż pożytku)

Ja na twoim miejscu robiłbym hard reset jak nie pomoże to wgralbym od zera nowy rom odinem z zaznaczeniem re-partition jak to wszystko nie pomoże to serwis niech się z tym bawi od tego jest. 

0 Like
john244
Explorer
Opcje

@W83 

Antywirusa już usunąłem wcześniej ale nic to nie zmieniło. Hard reset już robiłem więc raczej spróbowałbym odinem tylko czy nie utracę w ten sposób gwarancji? Mam brandowany ROM od T-mobile. Mógłbyś jakiegoś linka podrzucić jak to zrobić tak żeby nie zbrickować telefonu?

0 Like