Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ustawienia dźwięków powiadomień, SMS oraz połączeń

(Temat utworzony: 01-07-2019 01:58 PM)
25990 Wyświetlenia
Kubaery
Journeyman
Opcje

Dziś zauważyłam,że nie ma możliwości ustawienia dźwięków powiadomień oraz wiadomosci w S10 + .

Dźwięk po ustawieniach jest ten sam dla powiadomień jak ich wiadomości. Słyszałam o tym samym problemie w Huawei P20 . Ktoś coś słyszał bądź wie jak to zmienić? Przeczesalam cały telefon i bez skutku. 

711 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Kubaery, przed chwilą zmieniłem dźwięk powiadomień w aplikacji Wiadomości i po otrzymaniu wiadomości SMS usłyszałem nowy dźwięk. Spróbuj zmienić jeszcze dodatkowo dźwięk dla ogólnych powiadomień w aplikacji Wiadomości. Nie zmieniałem dźwięku ogólnych powiadomień systemowych.


milo2019
Apprentice
Opcje
Do tej pory ustawiając dźwięk powiadomienia konkretnej aplikacji miałem wybór pomiędzy dźwiękami systemowymi, a dźwiękami podanymi z Zedge. Każdorazowo musiałem jednak wybierać źródło dźwięków i kliknąć TYLKO RAZ lub ZAWSZE. Raz omyłkowo kliknąłem ZAWSZE dla dźwięków systemowych i teraz mogę wybierać tylko spośród preinstalowanych sygnałów. Jak to cofnąć? Spróbowałem odinstalować aplikację i zainstalować ponownie, ale nic to nie zmieniło. Ściągnięcie innej apki z dźwiękami także nic nie dało.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@milo2019  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale kwestie związaną z dzwiękiem dla poszczególnych aplikacji możemy znaleźć w Ustawianiach > Aplikacje > wybieramy konkretną aplikacje > Powiadmonienia > Ogólne Powiadmienia > Dzwięk.


milo2019
Apprentice
Opcje
Niezależnie czy wybiorę ścieżkę dostępu z poziomu POWIADOMIEŃ: Ustawienia > Powiadomienia > Powiadomienia aplikacji > Aplikacja > Typ powiadomienia > Dźwięk czy też z poziomu APLIKACJI (tak jak napisałeś), mogę wybierać tylko z dźwięków systemowych. Dalej nie mam dostępu do dźwięków pobranych z Zedge, pomimo tego, że są w Moich Plikach. Co ciekawe, dla aplikacji, w których już zdążyłem ustawić dźwięk z Zedge, dalej mam ustawione te dźwięki, ale przy próbie zmiany na inny mam tylko te od Samsunga. Nie wiem jak wrócić do tego, aby system pytał skąd wybrać dźwięk. Głupota a nie daje mi żyć.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@milo2019  Sprawdziłem u siebie na kilku aplikacjach i również wybór dzwięków mam tylko te z dzwiękami systemowymi, nie mam mozliwosci wyboru innych zapisanych w plikach.

Dla jakiej aplikacji chcaiłeś przypisać te dzwięki?


0 Like
milo2019
Apprentice
Opcje
Jeśli masz zainstalowane minimum 2 niejako dublujące się aplikacje, system pyta, z której chcesz skorzystać i daje możliwość jednorazowego wyboru lub ustawienia wyboru jako domyślny. Tak samo jest np. gdy chce się wysłać zdjęcie przez Messengera - klikasz w dolnym polu ikonkę załączenia zdjęcia po czym wyświetla się systemowy komunikat WYKONAJ CZYNNOŚĆ PRZEZ i pokazuje miniatury ikonek - u mnie np. Galeria (Samsung), Zedge i Zdjęcia (Google Photos). Poniżej miniatur dwie opcje - TYLKO RAZ i ZAWSZE. Tak samo było w przypadku ustawienia dźwięków, ale omyłkowo raz kliknąłem ZAWSZE. A aplikacje, dla których chcę mieć spersonalizowane dźwięki to np. Whatsapp, Messenger, Google Calendar, Lista zadań, Notatki Keep, Gmail itp. Chcę różne charakterystyczne dźwięki dla różnych apek, żeby bez sięgania po urządzenie wiedzieć jakie powiadomienie akurat otrzymałem.
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@milo2019  napisał(a):
 Jak to cofnąć?

Ustawienia --> Aplikacje --> 3 kropki --> Domyślne aplikacje --> Ustawienie jako domyślnej --> Pamięć multimediów --> Czyszczenie ustawień domyślnych

 

domyslne.jpg

 

Teraz przy wyborze dzwonka powinieneś mieć znów dostępny wybór.


milo2019
Apprentice
Opcje
Dzięki! Właśnie o to mi chodziło! :smiling-face: 👍
Nanidek
First Poster
Opcje

Chciałbym ustawić sobie inny niż  domyślny dźwięk powiadomień. Jest taka opcja w dźwięku  dzwonka, że można sobie ustawić  swój własny i zastanawiam się czy jest taka możliwość jeśli chodzi o powiadomienia.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Nanidek, dźwięki powiadomień możesz zmieniać dla każdej aplikacji z osobna. Możesz wybrać własne powiadomienie przechodząc kolejno do: Ustawienia > Powiadomienia > wybierz aplikację i zmień ustawienia dźwięków powiadomień. Daj znać czy takie rozwiązanie jest satysfakcjonujące.