Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Android Pie oficjalnie na S8/S8+

(Temat utworzony: 19-03-2019 02:54 PM)
300 Wyświetlenia
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

26 lutego 2019r. oficjalnie wystartowała aktualizacja Android Pie One UI dla telefonów S8/S8+ w Polsce.

Mamy już wątek odnośnie tej aktualizacji dla S9/S9+, Note 9, Note 8 więc pomyślałem, że przyda się także wątek dla S8/S8+.

 

Utworzenie tego tematu ma na celu, aby wszystkie informacje znajdowały się w jednym miejscu, łatwiejsze do odszukania. 

 

Listę nowości można znaleźć pod tymi adresami:

S8: http://doc.samsungmobile.com/SM-G950F/XEO/doc.html

S8+: http://doc.samsungmobile.com/SM-G955F/XEO/doc.html

 

lub na zrzucie ekranu poniżej:

 

Spoiler
Screenshot_20190226-114432_Software update.jpg

 

Generalnie zmiany są takie same jak dla modelu S9/S9+ z wyjątkiem tego, że w S8/S8+ nie został dodany Optymalizator Scenerii do Aparatu.

 

Instrukcja obsługi do nowej wersji systemu: http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201902/20190222162725293/SM-G95X_UM_Open_Pie_Pol_Rev.1....

 

Jeżeli twój telefon nie wyszukuje aktualizacji, to zapoznaj się z tym wątkiem:

https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Dlaczego-aktualizacja-nie-jest-dost%C4%9...

 

Dajcie znać jak wrażenia po aktualizacji i czy zauważyliście jakieś problemy lub błędy.

 


105 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@kamil40013 tak, jest już dostępna na obie wersje ósemek, nawet od 3 dni. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
SkrzypolDT
First Poster
Opcje

Aktualizacja, która popsuła dwa najważniejsze udogodnienia dla mnie. 

 

Po pierwsze, nie można wyłączyć przycisku *****xby, o zmianie jego działania nie wspominając. Samsung usilnie naciska na korzystanie z tego chłamu.

Druga sprawa, po aktualizacji i przy korzystaniu z etui ClearView nie działa zegar tak jak poprzednio, gdzie był czytelny i duży, teraz mamy małe literki ledwo widoczne za dnia, o większym słońcu nie wspominając. Jak już support po kilku mailach dowiedział się, że always on display to co innego niż zegar dla etui, to okazało się, że taki jest i koniec. Zmienić się nie da.

 

Pomijam niepotrzebne dzielenie menu na jakieś okrągłe segmenty. Wygląda to nieelegancko i dziecinnie.

 

Jedyny plus, to tryb nocny i opcje aparatu na ruchomym pasku.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@SkrzypolDT o ile mi wiadomo, to ostania aktualizacja oprogramowania, pozwala na zmianę funkcjonalności klawisza bixby. Sprawdź dokładnie ustawienia.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, aktualizacja swoją drogą, ale ważne też jest żeby zainstalować najnowsze wersje usług Bixby ze sklepu Galaxy Apps.

 

@SkrzypolDT, odnośnie klawisza Bixby zerknij do tego wątku.


0 Like
SkrzypolDT
First Poster
Opcje

Można ten badziew co najwyżej zablokować poprzez ustawienie podwójnego wciśnięcia do uruchomienia, ale wyłączyć nie można.

Odinstalować się nie da, zablokować również. Samsung ładnie pokazuje środkowy palec swoim użytkownikom. Widać to po ocenach aplikacji.

Miałem chrapkę na S10, ale po takim podejściu cieszę się na nadchodzące P30.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@SkrzypolDT to dobrze, że kupisz tego chińczyka. Bo przy takim podejściu i sposobie oceniania urządzeń przed zakupem, w zupełności Ci wystarczy. :smiling-face-with-sunglasses:

I życzę Ci (choć wiem, że to nie możliwe), abyś nie miał z nim większych problemów. :winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@SkrzypolDT  Jak się dowiedziałe że P30,P30 PRO już są przereklamowane i mają spora wad.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Będzie nowa wersja dla S8 G950USQU5DSC1

kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2  napisał(a):

Będzie nowa wersja dla S8 G950USQU5DSC1


G950U, to nie jest model sprzedawany w Polsce. U nas od pewnego czasu jest już dostępna wersja DSC2.


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Dobre wiadomości dla posiadaczy telefefonów S8/S8+ w sieci Orange"OPV" od wczoraj można pobierać androida Pie 

G950FXXU4DSBF G955FXXU4DSBF