Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A70] zbyt czuły ekran

(Temat utworzony: 10-09-2019 11:27 PM)
8420 Wyświetlenia
Bujak
Apprentice
Opcje

Tydzień temu kupiłam nowy A70 w sklepie. W czasie rozmowy, kiedy telefon trzymam przy twarzy, zapala się ekran przez co dzieją się różne rzeczy (przeważnie zawieszenie rozmowy, górny rząd, środkowy przycisk). Najczęściej osoba, z którą rozmawiam po prostu się rozłącza bo mnie nie słyszy. A ja nawet o tym nie wiem bo też nie słyszę,że rozmowa została zawieszona. Jest to bardzo stresujące i denerwujące. Czy można to jakoś ustawić w ustawieniach? Czułość ekranu czy jakoś tak. Czy po prostu telefon jest popsuty? Telefon  poza tym działa w 100 % sprawnie i super. 

0 Like
15 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bujak, Podczas rozmowy telefonicznej wyświetlacz nie powinien się podświetlać o ile trzymasz telefon przy uchu. Może, to oznaczać problem z czujnikiem zbliżeniowym.

 

Jeżeli chodzi o czułość dotyku, to w Ustawienia --> Wyświetlacz znajdziesz opcję "Czułość dotyku", ale działa ona tylko w jedną stronę, czyli zwiększa czułość dotyku.

 

dotyku.jpg

 


0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Bujak  To, co napisałeś, to nie jest problem z dotykiem a czujnikiem zbliżeniowym. Spróbuj załączyć ochrona przed przypadkowym dotknięciem. Czy masz taki soft w telefonie A705FNXXU3ASG6 ?

Screenshot_20190910-224631_Accessibility.jpgScreenshot_20190910-224547_Settings.jpgScreenshot_20190910-224607_Finder.jpg

Bujak
Apprentice
Opcje

Dziękuję za odpowiedź. Tak, chodziło mi o czujnik zbliżeniowy. Nie jestem zbytnio techniczna w telefonach stąd niefachowe słownictwo.

Mój soft to A705FNXXU3ASG1. 

Funkcję o której piszesz mam załączoną, pewnie prosto z fabryki. Jak widać nie pomaga na mój problem.

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bujak, A czy posiadasz na telefonie jakąś folię lub szkło ?


0 Like
Bujak
Apprentice
Opcje

Dziękuję za odpowiedź. Jestem świadoma tego,że ekran nie powinien zapalać się gdy trzymam telefon przy uchu. Jednak to sie dzieje ,nawet jak staram się min w ogóle nie ruszać. Próbowałam również trzymać telefon wyżej lub niżej. Wciąż to samo.

0 Like
Bujak
Apprentice
Opcje
Nie.tylko przezroczysty plastik w koło i na tył
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Bujak  Już kiedyś było podobny problem i pozostaje zgłosić ten problem przez apkę Samsung Members.

https://www.samsung.com/pl/apps/samsung-members/

Bujak
Apprentice
Opcje
Dzięki za poradę. Tak zrobię :smiling-face:
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bujak, czujnik zbliżeniowy w modelu Galaxy A70 znajduje się w górnej lewej części wyświetlacza. Upewnij się, że jest zakryty w trakcie rozmowy. Jeżeli jego zakrycie nie powoduje wygaszenia ekranu to może oznaczać usterkę lub błąd po stronie oprogramowania. W pierwszym przypadku konieczna będzie wizyta w serwisie a w drugim oczekiwanie na nową aktualizację oprogramowania. Niestety ciężko stwierdzić gdzie leży problem, ale podejrzewam, że konieczna jest aktualizacja oprogramowania. Tak czy inaczej warto zgłosić błąd za pomocą Samsung Members zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami w tym wątku.

 

Galaxy-A70.jpg