Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A5] 2017 wykryto wilgoć

(Temat utworzony: 23-05-2019 07:32 AM)
10316 Wyświetlenia
sandruska1
Explorer
Opcje

czesc, mam od niedawna A5 2017 i ostatnio pojawil mi sie komunikat: "Wykryto wilgoć. Aby ładować urządzenie, upewnij się, że port ładowarki/USB jest suchy.", telefon lekko przepłukałam wodą jakiś czas wcześniej, ale później już byl suchy, czy jest to powód do niepokoju? 😞 😞

Altyx
Student
Opcje

A5 posiada czujnik wykrywający wilgoć. Po jej wykryciu uniemożliwia ładowanie w celu uniknięcia zwarcia i komunikat z tym związany czasem ma tendencję do wyświetlania się nawet gdy już jest sucho - ot tak, na zaś. Jeśli zależy ci na tym, żeby jednak smartfona naładować, musisz go wyłączyć (oczywiście polecam go dokładnie wysuszyć, żeby nie była to ostatnia próba ładowania, zarówno dla telefonu jak i ładowarki). Gdy podłączywszy ładowanie do suchego już telefonu, włączysz go, to... Voila! Powinno działać jak w szwajc.... jak w zegarku :winking-face:

SimonShogun
First Poster
Opcje

Witam. Przychodzę z podobnym problemem. Mój a5 co prawda miał kontak z wodą ale to przez deszcz i to w kieszeni. Próbowałem wysuszyć port scierką i suszarką a komunikat nadal jest. Co prawda jeśli wyłącze go po czym podłącze pod ładowarkę i pomownie uruchomie to działa ale tylko do wyjecia kabla z portu. Jakieś porady? 

0 Like
Opcje

Cześć SimonShogun,

Przekazałam Twoje pytanie ekspertom. Napewno odpowiedzą gdy tylko będą dostępni. 

 

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@SimonShogun

 

W tym przypadku pozostaje jedynie ekspertyza serwisu. W tym temacie znajdziesz więcej informacji.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@SimonShogun najlepiej będzie, gdy sprawie przyjrzy się serwis.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
kitchenporter71
First Poster
Opcje

SYSTEM ANDROID CALY CZAS POKAZUJE SPRAWDZ PORT LADOWANIA/USB I MAM WTEDY PROBLEM ZEBY NALADOWAC TELEFON.PRZYRYLEM GO CALEGO RYZEM KTORY WCIAGA WILGOC.BYLO OK.NA DRUGI DZIEN TEN SAM KOMUNIKAT.CO MAM ZROBIC IJAKI KOSZT BEDZIE NAPRAWY LUB WY MIANY W SAMSANGU A5 2017.DZIEKUJE.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@kitchenporter71 na początek przeczyść gniazdo USB, czasami pomaga.

Na przyszłość, nie używaj WIELKICH liter w treści całego posta. Nic nie wnoszą a tylko dają po oczach i utrudniają czytanie!!! :face-with-rolling-eyes:

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
amrozek
First Poster
Opcje

U mnie w Galaxy S7 pojawił się ten sam problem. Wieczorem zrezygnowałem z ładowania bo pozostało mi jeszcze kilkanaście procent baterii. Rano w pracy podłączyłem do ładowarki od Samsynga J3 i na razie ładuje bez zarzutu. Wydaje mi się, że problemem może być ładowarka z szybkim ładowaniem, ponieważ ta w pracy nie ma takiej funkcji. Do tej tezy skłonił mnie również ten artykuł: https://www.tabletowo.pl/nie-naladujesz-swojego-galaxy-s7-jesli-w-porcie-microusb-znajduje-sie-choc-...

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @amrozek,

Najprościej w celu weryfikacji podłączyć inną ładowarkę z szybkim ładowaniem. Zgodnie ze wskazówkami w tym wątku, brak szybkiego ładowania lub komplikacje z szybkim ładowaniem mogą wynikać z zanieczyszczonego portu USB.

 

Pod poniższym linkiem znajdziesz najbliższe lokalne punkty serwisowe, gdzie eksperci sprawdzą działanie portu USB i  w razie konieczności wyczyszczą/wymienią złącze:

Znajdź Centrum pomocy Samsung | Wsparcie Samsung Polska

Ms21
First Poster
Opcje

Telefon nie miał kontaktu z wilgocią a komunikat widnieje cały czas

0 Like