Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Czarny piksel, na nowym monitorze.

(Temat utworzony: 13-04-2018 02:03 PM)
6622 Wyświetlenia
Payan
Pioneer
Opcje

Cześć,

Wczoraj kupiłem nowy monitor 24 cale ( Samsung Curved LC24F396FHUXEN). Po podłączeniu monitora, na białym tle, rzucił mi się w oczy czarny piksel, który jest dosłownie na środku matrycy. 
Co prawda w grach to nie przeszkadza, ale przeglądając internet, czasami rzuci się w oczy piksel.

Wyczytałem na internecie, że piksel z czasem może wrócić do normy tym bardziej, że jest to nowy monitor. Co mogę zrobić w tym przypadku? Monitora nie chce oddawać, odpowiada mi on i nie mam czasu na chodzenie po sklepach, a monitor był kupiony w sklepie, nie online.

Pozdrawiam, Paweł

 

0 Like
9 Odpowiedzi
MateuszW1
Navigator
Opcje

Cześć,

 
Prawdę mówiąc, nigdy nie słyszałem, żeby martwy piksel samoistnie zniknął. Jeżeli jest to pojedynczy piksel, to mieści się on w normie, ponieważ może ich występować do 5 sztuk na matrycy.

Najlepiej byłoby, gdybyś przesłał zdjęcie matrycy na infolinię za pomocą formularze kontaktowego z poniższego linku: http://www.samsung.com/pl/info/contactus/

W przypadku, gdyby ilość pikseli przekraczała normę, jest możliwość oddania sprzętu na serwis celem naprawy gwarancyjnej. Wówczas przysłany zostanie do Ciebie kurier, który bezpłatnie zabierze sprzęt do serwisu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Payan
Pioneer
Opcje

Cześć,

Dzięki za wiadomość.

Jest tylko jeden piksel na matrycy - przyjrzałem się dokładnie.
Po przesłaniu zdjęcia za pomocą formularza kontaktwego, czego mogę spodziewać się? Rozumiem, że jeśli byłoby więcej pikseli, wtedy naprawa gwarancyjna jest. A co w przypadku jednego piksela, jak to wygląda?

0 Like
MateuszW1
Navigator
Opcje


Na podstawie zdjęcia chcieliśmy ustalić, czy jest możliwe, że przeoczyłeś nieaktywne piksele w innych miejscach i ewentualnie zaproponować pomoc.

Jeżeli rzeczywiście jest pojedynczy martwy piksel, to mieści się on w normie i niestety nie będzie możliwości skorzystania z gwarancji na matrycę.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

Obawiam się, że ze zdjęciem nic nie wyjdzie. 
Programem UndeadPixel 2.2 sprawdziłem matryce, na białym tle. Jest tylko jeden piksel, o którym wspomniałem.

0 Like
MateuszW1
Navigator
Opcje

Rozumiem, miałem nadzieję, że jednak będziemy mogli pomóc.

Pamiętaj, że w sytuacji, kiedy będziesz miał jakiekolwiek inne pytanie dotyczące sprzętu marki Samsung, zawsze możesz zapytać na forum, lub skontaktować się z infolinią telefonicznie pod numerem 801-172-678 lub 801 1Samsung*.

 

 

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

 

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

Zrobiłem zdjęcie. Może będzie nadawać się.IMG_20180413_151339420.jpg

0 Like
Rozwiązanie
MateuszW1
Navigator
Opcje

Dziękuję za przesłanie zdjęcia na forum. Zgodnie z tym, co pisałeś wcześniej, wygląda to na pojedynczy martwy piksel. Tak jak przekazałem wcześniej, norma dopuszcza na matrycy 5, w związku z tym nie mogę zaproponować naprawy gwarancyjnej.

 

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

0 Like
Payan
Pioneer
Opcje

Ok, dziękuję za informację.

0 Like
tepek
First Poster
Opcje

To co Pan pisze jest co do zasady prawdą, ale są inne rozwiązania.

Po pierwsze norma ISO nie jest jakąkolwiek wyrocznią co do tego ile martwych pikseli może posiadać konkretny monitor.

Po drugie - oczywiście gwarant - w tym przypadku firma Samsung - może odwoływać się do tej normy w swoich regulacjach gwarancyjnych - i na to nie ma rady. Jeśli takie regulacje - o których napisał wyżej MateuszW1 - klientowi nie odpowiadają - powinien kupić monitor innego producenta, który być może inaczej reguluje te kwestie w postanowieniach gwarancyjnych. 

Po trzecie - i najważniejsze - istnieje jeszcze rękojmia za wady rzeczy sprzedanej. Rękojmia ta dotyczy w zasadzie każdej kupowanej rzeczy (co do szczegółów odsyłam do Internetu). W związku z tym w przypadku choćby jednego martwego piksela na monitorze, klient może wystąpić z roszczeniem do sprzedawcy (nie producenta) o wymianę monitora. W przypadku odmowy może zwrócić się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów, a ostatecznie wystąpić na drogę sądową, gdzie będzie rozpatrzony indywidualny przypadek. Osobiście nie wyobrażam sobie uznawania za sprawny monitor, który posiada martwy pixel na środku ekranu. 

0 Like