Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmywarka DW60J9960US/EO nie chce sie uruchomic

(Temat utworzony: 03-10-2019 11:41 AM)
6512 Wyświetlenia
edyta1001
Student
Opcje

Mam problem ze zmywarką po po jej właczeniu wybieram program i naciskam start lecz po chwili (slychac jak zaczyna pracowac) pojawia sie sygnał dzwiekowy i mrugajace diody led sytuacja powtarza sie co kilkadziesiąt sekund. Nie wyskakuja zadne kody błedu. W czym tkwi problem?

0 Like
27 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@edyta1001, przyda się nam więcej informacji. Ten sygnał dźwiękowy to sygnał rozpoczęcia cyklu czy może alarm? Które konkretnie diody migają? Sam czas czy może coś jeszcze? Urządzenie jest podłączone bezpośrednio do gniazdka czy przez przedłużacz? Miałaś jakieś przepięcia lub problemy z elektrycznością?

0 Like
kubiniak
Apprentice
Opcje

Hej

 

Mam bardzo podobny przypadek więc nie zakładałem nowego wątku. Mój problem dotyczy zmywarki DW60J9970BB

 

Po właczeniu cyklu i zamknięciu drzwiczek zmywarka daje sygnał dźwiękowy na start i zaczyna cykl poprzez wypompowywanie wody, następnie słychać po 20 sekundach 3 sygnały dźwiękowe, które powtarzają się się 10 razy co 30s i nie napuszcza wody. Czyli ostatnie dzwięki syłychać w 4:50 min od starty, później są 3 minuty ciszy następnie zmywarka napuszcza wodę i ponownie po 1 minucie załącza się pompa i zaczyna się normalny proces zmywania.

 

Te sygnały dźwiękowe nie występowały wcześniej. Zaczęło się od tego, że ostnio zmywarka nie domyła naczyć. Naczynia były tłuste jakby na początku zmywania zmywarka zakończyła cykl.

Na wyświetlaczu nie pojawia się żaden błąd. Po wciśnieciu resetu pokazuje się "1" nie wiem co to oznacza. Wymycie filtrów nie pomogło, czyściłem też płaszcz wodny nic nie pomogło. Może wiecie co jej dolega, czy to już jej przyszły koniec. Zmywarka skończyła dwa lata w marcu.

edyta1001
Student
Opcje

U mnie problemem okazało sie złe ułożenie naczyn w zmywarce na dolnym koszu,  rączka od rondla wystawała od dołu i blokowala dysze 

kubiniak
Apprentice
Opcje

U mnie raczej to odpada, bo nawet na pustej zmywarce tak się dzieje. Dziwne jest to, że ona po tym kilku minutowym piszczeniu normalnie zaczyna pracować i poprawnie zmywa.

 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @kubiniak @edyta1001 ,

Odnośnie niedomywania to występuje ono na dolnym koszy zmywarki czy na górnym też?

0 Like
kubiniak
Apprentice
Opcje

niedomywanie wystąpiło tylko raz na obu koszach. Teraz zmywa ok oprócz piszczenia na starcie jak opisałem wyżej

0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @kubiniak ,

Te piszczenie może wskazywać na wstępne odprowadzanie wody przed rozpoczęciem właściwego cyklu zmywania - tak, jak mówi insturkcja obsługi:

forum.PNG

 

0 Like
kubiniak
Apprentice
Opcje

Hej

 

Dla mnie EXPERTEM jest @edyta1001 i do dla Ciebie wielkie pokłony. Problemem okazał się "odbijacz" waterwall, a dokładnie jedo silnik. Uszkodziło się w nim plastikowe sprzęgło. Udało mi się go zreanimować chociaż wyglądał na nierozbieralny Ha HA Ha.

Jeśli ktoś chciałby go kupić niech do mnie się odezwie powiem co i jak 734145809. Pozdrawiam wszystkich co nie dają zarobić serwisom.

 

0 Like