Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmywarka DW60J9960US/EO nie chce sie uruchomic

(Temat utworzony: 22-07-2019 10:14 AM)
9060 Wyświetlenia
edyta1001
Student
Opcje

Mam problem ze zmywarką po po jej właczeniu wybieram program i naciskam start lecz po chwili (slychac jak zaczyna pracowac) pojawia sie sygnał dzwiekowy i mrugajace diody led sytuacja powtarza sie co kilkadziesiąt sekund. Nie wyskakuja zadne kody błedu. W czym tkwi problem?

0 Like
27 Odpowiedzi
Radek_Tt
First Poster
Opcje
Przeważnie dysza znajduje się z tyłu zmywarki. Obecnie dysze jest mniej więcej na środku zmywarki. Nie jestem w stanie stwierdzić czy dysza się rusza po włączeniu cyklu, ale po wystartowaniu zaczyna wydawać dziwny dźwięk taki brzęczący, jakby się męczyła.
0 Like
Radek_Tt
First Poster
Opcje
Przed chwilą włączyłem zmywarkę i otworzyłem ją po uruchomieniu programu to dysza Dolna nie przemieszcza się, w sensie przemieściła się ze środka na tył zmywarki, ale póki co nie przesuwa się do przodu i wydaje przy tym brzeczenie. Niestety nie mogę tutaj zamieścić krótkiego nagrania.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Radek_Tt  Jedyne co mogę jeszcze sprawdzić, czy taki sam objaw będzie po odłączeniu zasilania na 15 minut


Radek_Tt
First Poster
Opcje
Już sprawdzałem ten sposób, poprzez odłączenie bezpiecznika na 30minut. Ale problem powrócił zaraz po uruchomieniu.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Radek_Tt  Nic więcej  niestety nie mogę zaproponować, prawdopodobnie będzie potrzebny serwis


Dżek
Journeyman
Opcje

Witam, ja mam problem ze zmywarką DW60M9970BB włączam program i powiedzmy ze działa natomiast przy próbie ponownego włączenia nie reaguje. Wyciągam wtyczkę z gniazda i po około 10 minutach zmywarka znowu działa. Wymieniłem moduł do sterowania na nowy, niestety problem dalej występuję. Ktoś może pomóc ? Jak to rozwiązać ?

0 Like
DariaR
Expert
Opcje

@Dżek, ale przy próbie kolejnego uruchomienia zmywarka nie reaguje na przyciski, czy daje się ustawić parametry zmywania i je uruchomić, ale zmywarka nie rozpoczyna cyklu?

Czy przed tym, jak zmywarka zaczęła się tak zachowywać, zdarzały się w domu jakiekolwiek przepięcia lub zaniki prądu?
Czy filtr sitkowy na wężu doprowadzającym wodę oraz filtr odpływowy w dnie komory zmywarki są w pełni drożne?
Czy węże z tyłu się nie pozaginały?
Czy odpływ jest w pełni drożny i na wysokości 30-80 cm nad podłogą?

Jeśli pod powyższymi względami wszystko jest ok, a zmywarka wciąż się tak zachowuje, to najlepiej byłoby się skontaktować z najbliższym Autoryzowanym Punktem Serwisowym (jeśli urządzenie jest już po okresie gwarancji), który znajdziesz w poniższym linku po wpisaniu kodu pocztowego miejscowości, w której znajduje się Twoje urządzenie:

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/.

Dżek
Journeyman
Opcje
Niestety po okresie gwarancji to obsługa klienta jest skazana na samego siebie. Żałuję że kupilem 5a zmywarkę. Mam do czynienia z mnóstwem sprzętu AgD ale nie myślałem nigdy że Samsung tak mnie u4zad,i. Serwis był juz trzy raz.
0 Like