Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pralka WW90M644OBW głośno buczy

(Temat utworzony: 10-09-2018 03:29 PM)
899 Wyświetlenia
Aniut
Journeyman
Opcje

Wczoraj uruchomilam poraz pierwszy pralkę WW90M644OBW - wykonalam wszystkie czynności zgodnie z instrukcją, poziomowanie, kalibrowanie itd. 

Po uruchomieniu pralki i włączeniu pierwszego prania rozległ się dźwięk, który jest naprawdę bardzo uciążliwy i pomimo zamkniętych drzwi do pomieszczenia słychać go w całym mieszkaniu, przypomina ten który wydaje pralka (każda) gdy zawór z wodą jest zakręcony i nie może pobrać wody. Oczywiście zawór jest odkręcony i pralka pobiera wodę i normalnie pierze.  

Dźwięk ma ok 60-70dB 

Proszę o podpowiedź co z ta pralka jest nie tak - bo że jest nie mam wątpliwości. Dźwięk jest zlokalizowany w okolicy filtra. 

0 Like
15 Odpowiedzi
Aniut
Journeyman
Opcje

Chyba raczej nie. Jakaś pralka w tym miejscu stoi od wielu lat. Dopiero przy tej pralce jest słychac ten uciązliwy dźwięk. Jedną z zalet tej pralki - który mnie zachęcił do jej zakupu - jest to, że jest cicha. Znaczy tak jest w specyfikacji technicznej, bo w rzeczywistości przez to burczenie pralka jest głosniejsza od innych, które miałam. 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Cześć ,

sprawdź może działanie urządzenia po przesunięciu go zgodnie z instrukcją. Dźwięki zdecydowanie powinny się wyciszyć :smiling-face:

0 Like
Aniut
Journeyman
Opcje

@EwaK  napisał(a):

 

sprawdź może działanie urządzenia po przesunięciu go zgodnie z instrukcją. 

 

 

Czy sugerujecie Państwo że aby pralka działa cicho powinnam ją postawić na środku wygłuszonego pomieszczenia ? A ktoś z Państwa ma specjalne wygłuszone pomieszczenie na pralkę albo chociaż takie gdzie ona moze stać tak żeby nie była dosunięta do ścian? Pralka raczej nie stanowi wystroju wnętrza i albo upycha się ją w kąt łazienki/kuchni / jakiejś wnęki  albo wstawia do pomieszczenia gospodarczego, które nie jest wielkości pokoju bo zwyczajnie nikt nie chce na takie pomieszczenie przeznaczac zbyt dużo metrażu.  No i ostatnia kwestia: czemu poprzednie 2 Indesity nie sprawiały że pół bloku wie, że u mnie się robi pranie ? Silnik inventorovy miał sprawić, że pralka jest cicha, tymczasem okazuje się że Eco Bubble powoduje że jest głosniejsza od pralek z poprzedniej epoki.  

Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć Aniut,

Chyba źle się zrozumieliśmy. Nikt nie każe Ci ustawiać pralki w wygłuszonym pomieszczeniu, absolutnie tego nie wymagamy. Chodzi to że miejsce w którym ustawiłaś pralkę a właściwie jego konstrukcja może powodować zwiększone wrażenia akustyczne. Warunki instalacji urządzenia są opisane w instrukcji obsługi urządzenia więc polecam abyś jeszcze raz na nie spojrzała.

0 Like
Aniut
Journeyman
Opcje

Pralka została ustawiona zgodnie z instrukcją. Nie stoi we wnęce, owszem stoi przy ścianie, ale w instrukcji nie znalazłam informacji, że nie może stać przy ścianie (odstep ok 4-5 cm). Stoi w pomieszczeniu gospodarczym - to raczej dość typowe miejsce dla pralki. Na pralce stoi suszarka - również zgodnie z instrukcją przy uzyciu dedykowanego dla takiego ustawienia sprzętu (specjalny łącznik-półka dla Samsunga tego typu).20180915_161310_resized.jpg

0 Like
Opcje

Cześć @Aniut,

Przysłuchałam się ponownie dzwiękom pracy urządzenia i nie słychać tam w mojej ocenie nic niepokojącego. Głośniejsza praca to pompka eco bubble, a akustyka pomieszczenia to jeszcze wyolbrzymia.

Jeszcze dorzucam poniżej zalecenia z instrukcji co do montażu urządzenia o których wspomniałaś. Może warto jeszcze to zweryfikować.

19092018-1652.PNG