Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Lód w zamrażalniku lodówka no Frost

(Temat utworzony: 02-05-2018 08:34 AM)
90391 Wyświetlenia
Tolkien12
First Poster
Opcje

Witam mam problem lodówka no Frost a w zamrażalniku na tylnej ściance szron plus szuflady pod tzn zamarznięta wodą tak jakby skroplona wodą zamarzła czy to normalne  

0 Like
73 Odpowiedzi
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć Tolkien12 ! 

Wysłałem Ci wiadomość prywatną, jak będziesz miał chwilę to odpisz.

0 Like
mjcalka
Apprentice
Opcje
Ja też poproszę o odpowiedź na ten temat - mam ten sam problem. Dlaczego nie publicznie?
Opcje

Cześć mjcalka,

Poproszę o przybliżenie tematu. Przymraża Ci produkty w zamrażarce, szroni czy też zauważyłeś lód w zamrażarce?

Czy Twój sprzęt jest na gwarancji? Byłoby super gdybyś podał model urządzenia.

 

0 Like
mjcalka
Apprentice
Opcje

Nie. Chodzi o wodę spływającą na dno zamrażalnika i zamarzającą tam w ilości ok. 100 ml dziennie. Domyślam się, że woda pochodzi z odszraniania chłodziarki i powinna spływać do pojemnika na skropliny nad sprężarką. Pytanie jest takie, czy muszę wzywać fachowca, czy mogę ten - najwyraźniej zatkany - odpływ przetkać samodzielnie? Bardzo bym nie chciał jej rozmrażać, bo mam tam sporo żywności.

 

Lodówka RB37J5325SS/EF została zakupiona 7.04.2018 i jest, rzecz jasna, na gwarancji.

0 Like
Rozwiązanie
Opcje

@mjcalka,

Dzięki za szybką odpowiedź. Masz rację, ta sytuacja może oznaczać zatkany system no-frost. Jednak samodzielne wykonanie tej czynności pozbawi Cię gwarancji, bo wiąże się to z ingerencją w urządzenie.  Zatem nie polecam. Rozmrożenie też nie jest najlepszym rozwiązaniem - urządzenie straci zapisane informacje. 

W tej sytuacji, gdy sprzęt jest na gwarancji, proponuję zgłoszenie sprawy na infolinii w celu umówienia wizyty technika, który sprawdzi, co się dzieje.

Przed połączeniem przygotuj dane z naklejki z numerem seryjnym i kodem modelu, które są na naklejce na drzwiach oraz dowód zakupu.

Numey telefonów infolini:
 801 172 678
 22 607 93 33

 

 

mjcalka
Apprentice
Opcje

Dziękuję, skontaktuję się z serwisem i mam nadzieję, że serwisant nie będzie wymagał uprzedniego rozmrożenia lodówki. W gruncie rzeczy - nigdy dotąd żaden tego nie wymagał w nielicznych przypadkach awarii poprzednich lodówek :smiling-face:

Pozdrawiam.

Opcje

Cześć mjcalka,

W kwestii rozmrożenia nie powinno być problemu. Serwisant zwykle o to nie prosi bo wtedy nie zobaczy problemu, a rozmrożenie może również wykasować całą pamięć urządzenia.

 

Kasia33
First Poster
Opcje

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. U mnie chyba podobna sytuacja. Lodówka zakupiona w 2015 roku, więc już po gwarancji... Problem polega na tym, że z zamrażalnika sączy się woda. Urządzenie chłodzi, jednak pod dolną szufladą zbiera się lód i tworzy się sopelek, z którego to skrapla się woda przy drzwiach. Usunęłam zabrylenie przedwczoraj, ale dziś problem się powtórzył... Co może być przyczyną i co robić? 

Z góry dzięki za pomoc.

 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Cześć Kasia33!

Przyczyną może być zatkany odpływ w Twojej lodówce. Możesz spróbować go odetkać poprzez rozmrożenie urządzenia lub manualne odetkanie. W tym celu możesz wezwać Serwis Autoryzowany lub spróbować to zrobić samodzielnie. Umiejscowienie odpływu jest zależne od urządzenia, więc jeżeli podasz mi model, łatwiej będzie mi podpowiedzieć.

W przypadku, gdyby ktoś z urządzeniem na gwarancji miał taki sam problem, nie róbcie tego samodzielnie, zadzwońcie na infolinię :smiling-face:

0 Like