Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Lód w zamrażalniku lodówka no Frost

(Temat utworzony: 30-03-2018 05:55 AM)
142135 Wyświetlenia
Tolkien12
First Poster
Opcje

Witam mam problem lodówka no Frost a w zamrażalniku na tylnej ściance szron plus szuflady pod tzn zamarznięta wodą tak jakby skroplona wodą zamarzła czy to normalne  

0 Like
Przejdź do rozwiązania
73 Odpowiedzi
Opcje

@Liciu60,

 

próbowałeś rozmrozić całkowicie urządzenie?

0 Like
Celina2
First Poster
Opcje

Witam.Ja również mam problem z lodem na dnie zamrazalnika.Moja lodówka jest już po gwarancji ,zakupilam ją w 2011 roku.Zauważyłam wodę pod drzwiczkami lodówki .Co się okazuje pod szufladą jest lód,usunełam lód i ponownie się zbiera ,co mam dalej robić.Model lodowki  RL52VEBIH

0 Like
Opcje

Cześć @Celina2 ,

Próbowałaś całkowicie rozmrozić urządzenie?

Jeśli to nie pomoże skontaktuj się z serwisem w celu udrożnienia kanału skroplin. Mógł on przymarznąć (na co pomoże rozmrożenie) ale mógł się też zablokować (wtedy kanał musi oczyścić serwisant).

 

 

basisko1
First Poster
Opcje

witam chciałbym na wstępie powitać wszystkich którzy maja ten problem z gromadzeniem sie lodu w lodówkach samsung no-frost mam ten sam problem lodówka po gwarancji nic tu nie pomoze rozmrazanie lodówki i przetykanie odpływu skroplin podejżewam ze jest to wada techniczna tych lodówek ponieważ nie boję sie wyzwań technicznych rozebrałem plastikową maskownicę wewnatrz lodówkii co sie okazało odprowadzenie skroplin to taki lejek z plastiku którego otwór lekko przysłania rurka moim zdaniem ma ona za zadanie utrzymywać wodę w stanie ciekłym ten lejek plastikowy ma wązki otworek do odpływy wody obciolem kawałek by powiekszyc otworek to był jeden zabieg ktory móglbyc powodem cofania sie wody na spód zamrażalnika ,po zdieciu tego plastiku w  lodówce ukazuje sie cała chłodnica lodówki włącznie z odpływem oraz blaszanym korytkiem którym woda powinna spływac do lejka skraplacza to korytko jest tak niechlujnie wyprofilowane zekąt nachylenia w niektórych miejscach jest skierowanaw stronę zamrazalnika i nasuwa się refleksja ze nadmiar szronuwystaje poza to korytko i spływa po sciance zamrazalnika pod szufladę i rady experta Aleksandry by rozmrozic lodówkę to kpina bo jezeli jest no-frost to takie usterki nie powinny miec miejsca tym bardziej ze jak kupowałem lodówkę kosztowała koło 2 tysiecy złotych,a sugestia telefonu do serwisu to juz całkowita kpina z klijentów oni dobrze wiedzą co jest powodem to w ich gestii powinno być wyeliminowanie tej usterki lub dzrmowa informacja co jest powodem ich niedociągniecie mysli technologicznej w tych lodówkach poniewaz nie dość że ciekną to jeszcze strzelaja jak na poligonie a miała byc taka cicha a strzały pękającego lodu doprowadzają do szału, jest jedna rada na ten problem ludzie nie kupujcie lodówek samsunga  bo producent ma w głebokim poważaniu problemy klijeta ,a bzdura o rozmrażaniu podziała na 2 tygodnie i znowu leci ,no- frost w rozumieniu firmy samsung to wyrzuć lód z zamrazalnika pozdrawiam

tommy2324
First Poster
Opcje

 

Witam wszystkich. Ten sam problem, zamrażalnik już częściowo rozmrożony. Trwało to 12h i jeszcze lód pozostał. Brawa dla magika, który wymyślił rozwiązanie dla tego odpływu. Niech się teraz wypowie jak to naprawić.Witam wszystkich. Ten sam problem, zamrażalnik już częściowo rozmrożony. Trwało to 12h i jeszcze lód pozostał. Brawa dla magika, który wymyślił rozwiązanie dla tego odpływu. Niech się teraz wypowie jak to naprawić.

 

0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

Hej @tommy2324. Dzięki za fotę, ale może jakieś szczegóły? :thinking-face: 

O co dokładnie w Twoim przypadku chodzi?

0 Like
tommy2324
First Poster
Opcje

Witam. W mojej lodówce mam taki problem. W części dolnej zamrażalnika za pokrywami parownika i grzałki zbiera się woda która zamarza do dam że odpływ wody jest calkowicie sprawny. 

0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

@tommy2324, masz obok lodówki jakieś meble/aneks/zabudowę? Jaki to model?

0 Like
Sidspeed
Apprentice
Opcje

Witam, czy owe działania dały efekty??? Jakie ??? Pozdrawiam

0 Like
Opcje

@Celina@Liciu60 ,

Czy rozmrożenie pomogło?

Podpowiedzcie @Sidspeed .

0 Like