Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Krzywe drzwi w lodówce Side by Side - jak samodzielnie wyregulować wysokość drzwi?

(Temat utworzony: 24-03-2020 03:09 PM)
15782 Wyświetlenia
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć :smiling-face:

Dziś mam dla Was szybki poradnik przeznaczony dla lodówek Side-by-Side, spotkałem się z przypadkami, że przy dopiero rozpakowanych lodówkach drzwi nie są w równym poziomie. Oczywiście mówimy o ustawieniu horyzontalnym, a nie wertykalnym :smiling-face:

Jeżeli traficie na taki przypadek, to nie ma co panikować, w bardzo prosty sposób da się temu zaradzić :smiling-face: 

 

Jak? Zaczynajmy!


Na drzwiach chłodziarki zainstalowane są dwie nakrętki, które pomogą nam wyregulować drzwi.

Capture.JPG

W pierwszej kolejności interesuje nas nakrętka opisana literą A, musimy ją odkręcić, aby poluzować regulację. Śrubę należy odkręcić w lewą stronę, klucz do odkręcenia regulacji znajdziecie w środku w lodówce :smiling-face:

 

Jeżeli nakrętka jest już poluzowana, przechodzimy do nakrętki oznaczonej literą B. Jeżeli chcemy podnieść drzwi, należy ją obrócić w lewą stronę, obracając nakrętkę w przeciwnym kierunku, drzwi będą się obniżać.
Po zakończonej regulacji nie zapomnijcie zablokować regulacji nakrętką A :smiling-face:

Capture1.JPG

Poradnik z serii tych krótkich, ale może okazać się pomocny :smiling-face:

Będziecie korzystać? :smiling-face:

33 Odpowiedzi
1malgosia
First Poster
Opcje

Kupiłam lodówkę Samsung RS62R50412C oczywiście ma krzywe drzwi proszę o przyjazd serwisu Samsung aby je porządnie wyregulować.To nie do pomyślenia,że kupujesz nowiutki produkt z taką wadą.Moj telefon ***

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@1malgosia Zachęcam do czytania ze zrozumieniem. Krzywe drzwi to nie wada, możesz je sama wyregulować zgodnie z poradnikiem, pod którym piszesz. Jeżeli jednak chcesz, żeby wykonał to serwis, skontaktuj się z najbliższym punktem autoryzowanym i zamów taką usługę. Forum to nie miejsce reklamacji, zgłoszeń itp. i nie podawaj prywatnego numeru.

0 Like
BartekOmi
First Poster
Opcje

Czesc, moze jest na to jasna odpowiedz, ale w jaki sposob odkrecic nakretke B skoro jest bardzo cienka a szpara jest minimalna? Zaden klucz tam nie wchodzi...

 

Z gory dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Bartek

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

@BartekOmi jaki masz model lodówki? Klucz, którym będziesz w stanie wyregulować, jest cieniutki i nie ma go często w zestawie.

0 Like
BartekOmi
First Poster
Opcje

Hej,

 

Dokladnie taki jest problem, ze klucza nie ma w zestawie a nie posiadam takiego, nawet sprawdzajac po sklepach nie spotkalem sie z takim.

Moj model lodowki to:

RS65R54112C, Side by Side, SpaceMax™, Czarne szkło, 617 l

 

Bede ogromnie wdzieczny za wskazowki, niestety serwisanci aktualnie nie dojezdzaja...

 

Dzieki,

Bartek

0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

Cześć @BartekOmi. W zestawach z lodówkami raczej tych kluczy nie uświadczysz.. Tutaj znajdzie klucz, który pomoże te regulację przeprowadzić :winking-face:

BartekOmi
First Poster
Opcje
@MarcinL ogromne dzieki!!! Czy to jest dokladnie rozmiar ktory bedzie pasowal do mojej lodowki?

Dzieki,
Bartek
0 Like
MarcinL
Voyager
Opcje

@BartekOmi Tak, powinno załatwić sprawę :winking-face:

BartekOmi
First Poster
Opcje

@MarcinL , niestety ale zamowiony klucz nie jest rozmiaru sruby z mojej lodowki, jest sporo mniejszy. Jest to 10-12, sruba w lodowce powyzej 19.

 

Ma moze ktos jeszcze inny pomysl?

 

Pozdrawiam,

Bartek

0 Like