Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pralka nie wiruje więcej niż 2 razy

(Temat utworzony: 29-10-2022 03:28 PM)
232 Wyświetlenia
Kasiekk
First Poster
Opcje

Witam.

Mam pralkę Samsung WW8NK52E0VW i problem z ilością płukań. 

Wybieram program, ustawiam ilość wirowań na 3, włączam pralkę, pralka układa sobie pranie pokazuje czas do zakończenia ok 2 h 40 min i zaczyna normalnie prać. Po jakichś 15 min na wyświetlaczu zmienia się czas na ok 1 h 40-45 min i zmienia się ilość wybranych płukań z 3 na 2, pomimo że nadal trwa faza prania zasadniczego. I później faktycznie pralka wykonuje tylko 2 razy płukanie, wirowanie i kończy. Problem testowany na programach: bawełna 40, bawełna 60 i mix 40, na wszystkich dzieje się tak samo.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jak go rozwiązać? 

Tylko serwis i jakaś poprawa oprogramowania? 

0 Like
6 Odpowiedzi
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Kasiekk  Witam

Panie Przemysławie na programach bawełny pralka na początku waży pranie i dostosowuje czas do stopnia zabrudzenia i wagi wsadu. 


Kasiekk
First Poster
Opcje

Ja rozumiem, że waży pranie i dostosowuje czas prania. Ale moja pralka zmienia ustawienia ilości płukań z wybranych przeze mnie 3 na 2 (a nawet na programie gdzie sama proponuje 3 zmienia po jakimś czasie na 2). I to nie dlatego, że już zaczyna pierwsze płukanie bo faza prania trwa po tym jeszcze ok 30 min. 

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Kasiekk  program bawełna charakteryzuje się tym, że zmienia się czas programu. Jest to opisane w instrukcji obsługi: Czas prania i ilość cykli płukania jest automatycznie dostosowywana do ładunku. st. 41 -

https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/202103/20210301133118793/WW8NK52E0VW_DC68-04063A-02_PL... 

@GosiaZ  Czy możemy coś jeszcze tutaj zaproponować?

instrukcja.PNG


Kasiekk
First Poster
Opcje

Czyli większą ilość płukań pralka dobierze dla cięższego wsadu czy dla lekkiego? Bo zarówno na praniu kilku koszulek, jak i ciężkich ręczników nie płucze więcej niż dla razy. 

Czy tylko na programie dla ciemnych rzeczy jest możliwość zwiększenia ilości płukań? (ale jeśli tak jest, to bez sensu w ogóle było dopuszczać możliwość ustawiania tego parametru na wyświetlaczu dla innych programów)

0 Like
GosiaZ
Navigator
Opcje

@Kasiekk, na Bawełnie rzeczywiście ilość płukań może się zmienić, ale na pozostałych programach możesz ustawić tę ilość samodzielnie przed rozpoczęciem prania.

PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@GosiaZ  Dziękujemy za wypowiedź.