Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Krzywe drzwi w lodówce Side by Side - jak samodzielnie wyregulować wysokość drzwi?

(Temat utworzony: 10-02-2020 03:31 AM)
21461 Wyświetlenia
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć :smiling-face:

Dziś mam dla Was szybki poradnik przeznaczony dla lodówek Side-by-Side, spotkałem się z przypadkami, że przy dopiero rozpakowanych lodówkach drzwi nie są w równym poziomie. Oczywiście mówimy o ustawieniu horyzontalnym, a nie wertykalnym :smiling-face:

Jeżeli traficie na taki przypadek, to nie ma co panikować, w bardzo prosty sposób da się temu zaradzić :smiling-face: 

 

Jak? Zaczynajmy!


Na drzwiach chłodziarki zainstalowane są dwie nakrętki, które pomogą nam wyregulować drzwi.

Capture.JPG

W pierwszej kolejności interesuje nas nakrętka opisana literą A, musimy ją odkręcić, aby poluzować regulację. Śrubę należy odkręcić w lewą stronę, klucz do odkręcenia regulacji znajdziecie w środku w lodówce :smiling-face:

 

Jeżeli nakrętka jest już poluzowana, przechodzimy do nakrętki oznaczonej literą B. Jeżeli chcemy podnieść drzwi, należy ją obrócić w lewą stronę, obracając nakrętkę w przeciwnym kierunku, drzwi będą się obniżać.
Po zakończonej regulacji nie zapomnijcie zablokować regulacji nakrętką A :smiling-face:

Capture1.JPG

Poradnik z serii tych krótkich, ale może okazać się pomocny :smiling-face:

Będziecie korzystać? :smiling-face:

HusarWB
First Poster
Opcje

Wszystko fajnie z regulacją tylko jest ona po prawej stronie od strony lodówki. Te drzwi są u mnie ok. Sprawdzałem pion poziom i ładnie się domykają. Ja natomiast mam problem z drzwiami lewymi. Nie dociągają się jak powinny i jak sprawdzałem wagą są po prostu nie tak jak być powinny . Jak wyregulować drzwi od strony zamrażalnik?

MichałP
Expert
Opcje

Cześć @HusarWB ! Nietypowa sprawa... 🤔 Powiedz proszę, czy wypoziomowałeś lodówkę z wyraźnym odchyłem do tyłu? Czy da się przekręcić nakrętkę regulującą pod lewą nóżką lodówki? Rozumiem, że prawa nakrętka wkręca się prawidłowo. 😊 Daj znać jak to wygląda u Ciebie, to coś pomożemy! 😎

0 Like
marekteluk
First Poster
Opcje

Witam was! Montowałem wczoraj u siebie lodówkę RS66A8100S9. Fajnie ją wypoziomowałem - to po pierwsze. Po drugie w jednym kierunku jest inny kąt zapewniający, że z półek nic się nie sturla i wypadnie. Po trzecie - też udało się zrobić tak, żeby od frontu oparła się na rolce - więc kolejny punkt podparcia w konstrukcji ciężkiej, ale nie sztywnej (biorąc pod uwagę całość). I po czwarte - też wszystko ładnie gra z dystansami 50 mm od ściany - słowem lodówka jest stabilna.

Odnośnie regulacji drzwi. Lewe drzwi są jakby zawieszone w innej osi, niż nóżki, więc w instrukcji są bzdury, że da się to wyregulować - wg mnie to jest na stałe. Odnośnie prawych drzwi - być może coś się da, ale dołączonym kluczem raczej nie ma przestrzeni do robienia obrotu. Ale zakładając, że jakoś bym kręcił, to NIE MAM ZAKRESU DO REGULACJI, tj. mogę może regulować w zakresie, który mnie nie interesuje - nie pamiętam dokładnie, ale np. chcę podnieść drzwi, a mam możliwość tylko ich obniżenia.

Nie mam na razie rozwiązania, ale wg mnie to jest jakiś błąd w konstrukcji - może to kwestia tylko estetyki, ale jak ktoś powiedział - lodówka super, tyle kasy i ... krzywo drzwi 😞

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@marekteluk, ciekawy przypadek. Ja z czymś takim się nie spotkałem, więc może podbij i zapytaj na Infolinii technicznej (tel. 801-172-678 lub +48 22 607-93-33 — opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora) lub w autoryzowanym serwisie (https://www.samsung.com/pl/support/service-center/)?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

pawelchc
First Poster
Opcje

A ja kupiłem lodówkę RS66A8100S9 24-08-2021 i nawet jest nie podłączyłem gdyż drzwi do zamrażarki się nie domykają i do dzisiaj lodówka nie została wymieniona także omijać z daleka firmę Samsung i serwis w Rzeszowie

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@pawelchc, z infolinią się kontaktowałeś? Zgłaszałeś sprawę z serwisem? Rozumiem, że po prostu długo czekasz na akceptację wymiany, czy dostałeś jakąś odmowę?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

pawelchc
First Poster
Opcje

Zatwierdzona do wymiany i cisza trzeba czekać, 20 telefonów na infolinię tyle samo e-maili , serwis na emaila nie odpisuje tylko telefoniczny kontakt jak odbiorą ale i tak tylko karzą czekać,

W poniedziałek po kontakcie telefonicznym w piątek sprawa trafia do Rzecznika Praw Konsumentów , 

0 Like
pawelchc
First Poster
Opcje

I jeszcze się zapytam ile można żyć bez lodówki?? , jakby była zima to bym chyba w zaspie jakiejś trzymał żywność a teraz to w studni 

Trzeba było pożyczyć lodówkę i pewnie zapłacić za wypożyczenie

 

 

 

 

0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@pawelchc, rzeczywiście nieciekawa sytuacja. Dokładnych procedur nie znam, ale słyszałem, że proces wymiany może trochę potrwać. W Twoim przypadku nie pozostaje nic innego, jak kontaktować się z Infolinią, będą w stanie sprawdzić, co się dzieje z Twoją sprawą.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like
pawelchc
First Poster
Opcje

Teraz już będzie kontaktował się Rzecznik Praw Konsumentów

0 Like