Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Krzywe drzwi w lodówce Side by Side - jak samodzielnie wyregulować wysokość drzwi?

(Temat utworzony: 10-02-2020 03:31 AM)
21466 Wyświetlenia
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć :smiling-face:

Dziś mam dla Was szybki poradnik przeznaczony dla lodówek Side-by-Side, spotkałem się z przypadkami, że przy dopiero rozpakowanych lodówkach drzwi nie są w równym poziomie. Oczywiście mówimy o ustawieniu horyzontalnym, a nie wertykalnym :smiling-face:

Jeżeli traficie na taki przypadek, to nie ma co panikować, w bardzo prosty sposób da się temu zaradzić :smiling-face: 

 

Jak? Zaczynajmy!


Na drzwiach chłodziarki zainstalowane są dwie nakrętki, które pomogą nam wyregulować drzwi.

Capture.JPG

W pierwszej kolejności interesuje nas nakrętka opisana literą A, musimy ją odkręcić, aby poluzować regulację. Śrubę należy odkręcić w lewą stronę, klucz do odkręcenia regulacji znajdziecie w środku w lodówce :smiling-face:

 

Jeżeli nakrętka jest już poluzowana, przechodzimy do nakrętki oznaczonej literą B. Jeżeli chcemy podnieść drzwi, należy ją obrócić w lewą stronę, obracając nakrętkę w przeciwnym kierunku, drzwi będą się obniżać.
Po zakończonej regulacji nie zapomnijcie zablokować regulacji nakrętką A :smiling-face:

Capture1.JPG

Poradnik z serii tych krótkich, ale może okazać się pomocny :smiling-face:

Będziecie korzystać? :smiling-face:

EwaK
Hotshot
Opcje

@BartekOmi mam w takim razie nadzieję, że masz możliwość zwrotu 😕 Skonsultuję Twoją sprawę i wrócę, jak otrzymam numer części :smiling-face:

0 Like
BartekOmi
First Poster
Opcje

Hej @EwaK , bede ogromnie wdzieczny, bo drzwi mocno "trzeszcza" a serwis nadal nie realizuje wizyt:(

 

Pozdrawiam,

Bartek

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @BartekOmi ,

Odkręć nakrętkę A i zacznij obracać plastikową częścią nóżki.

Specnazo
First Poster
Opcje

U mnie w lodówce drzwi wyglądają na proste jednak słychać dziwne skuknięcie przy ich zamykaniu. Czy myślicie że może to być przyczyną źle wyregulowanych drzwi ?

Dodam ze lodówka jest delikatnie przechylona do tyły wg. zaleceń a drzwi otwierają sie max na 90 stopni gdyż dalej jest ściana.

 

 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @Specnazo,

ciekawa sprawa to co opisujesz. Gdyby drzwi były źle wyregulowane to raczej byś to widział, zdejmowałeś drzwi przy wnoszeniu lodówki do budynku?

0 Like
Specnazo
First Poster
Opcje

Nie drzwi nie były wyciągane.

Najgorsze jest to że wydaje mi się że dzwięk robi się coraz głośnieszy.

 

0 Like
BartekOmi
First Poster
Opcje

Ja dokladnie z tego samego powodu chcialem regulowac drzwi, bo slychac przy otwieraniu straszny trzask, "przeskakiwanie", ewidentnie drzwi nie otwieraja sie plynnie. Serwis niestety aktualnie nie przyjmuje tego typu zgloszen. Regulacja drzwi niestety nic nie pomogla.

Pozdrawiam,

Bartek

 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @Specnazo@BartekOmi,

Jeżeli macie sprzęty w okresie gwarancyjnym to skontaktujcie się z naszą infolinią :smiling-face:

Aga4
First Poster
Opcje

Witam

Zakupiłam lodówkę Samsung RS66N8101S9 i mam problem z drzwiami lewymi od zamrażarki, przy otwieraniu i zamykaniu haczą o drzwi prawe.

Prawe drzwi otwierają się normalnie. Lodówka  jest wypoziomowana,  drzwi prawe również, czy jest możliwość wyregulowania drzwi lewych ( na dole drzwi schodzą do środka a ku górze na zewnątrz).

Pozdrawiam Agnieszka 

0 Like
EwaK
Hotshot
Opcje

Cześć @Aga4 :smiling-face: Możliwość regulacji występuje w przypadku drzwi prawych. Podeślij zdjęcia, jak to u Ciebie wygląda przez formularz i pewnie konieczny będzie serwis w celu wyregulowania.

0 Like