Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Soundbar HW-N650 - pytanie o połączenie

(Temat utworzony: 13-03-2019 01:52 PM)
1128 Wyświetlenia
Patro123
Apprentice
Opcje

Czesć wszystkim, posiadam telewzior UE50NU7402 i dokupiłem do niego sunndbar HW-N650. Mam pytanie odnośnie podłącznia. A mianowicie najwygodniej było by go podłączyć poprzez BT. Jednak czy bezprzewodowo uzyskam taką samą jakość połączenia jak poprzez HDMI ARC lub optyka (wielokanałowy Dolby Digital 5.1) czy dżwięk będzie konwertowany do stereo 2.0. Instrukcja obsługi nie precyzuje tego jednoznacznie. Cytuję: "Jeśli system Soundbar jest podłączony do telewizora przez Bluetooth, można cieszyć się dźwiękiem stereo bez obawy o plączące się kable" Z góry dzięki za udzielenie informacji. Pozdrawiam.

0 Like
7 Odpowiedzi
Damian K
Hotshot
Opcje

Według mnie nigdy połączenie bezprzewodowe nie będzie tak dobre jakościowo, jak połączenie po kablu. Nie wiem, jak to będzie z kwestią konwertowania dźwięku na kanały, ale wątpię żeby przez Bluetooth możliwe było przesyłanie audio wielokanałowego. Poza tym połączenie bezprzewodowe zawsze wiąże się z ryzykiem chwilowych strat sygnału. :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
Patro123
Apprentice
Opcje
Ok, ale jeżeli dźwięk jest przesyłany w postaci cyfrowej(bitstream) to chyba powinien być taki sam niezależnie od połączenia. Na zasadzie albo jest albo go nie ma. Bardziej chodzi mi o to czy w przypadku połączenia bezprzewodowego jest przesyłana pełna wielokanałowa ścieżka, czy jest najpierw konwertowana do 2.0 i dopiero przesyłana. Bo z instrukcji i specyfikacji jasno to nie wynika.
0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @Patro123 

 

Jakość dźwięku na pewno będzie gorsza a zgodnie z zapisem z instrukcji obsługi powinno być to połączenie kablowe.

 

002.png

 

 

Patro123
Apprentice
Opcje

Myślę, że powyższy cytat z instrukcji obsługi TV a nie soundbara nie dotyczy odpowiedzi na moje pytanie. Nie pytałem o to czy urządzenie zewnętrzne podpięte powinno być pod HDMI aby uzyskać 5.1, a o to jak przesyłany jest dźwięk do soundbara przez BT (przecież nie musi być to urządzenie podpięte pod HDMI, może być to apka netflixa, film z USB etc).

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @Patro123 ,

 

Dźwięk przy transmisji BT przesyłany jest jak stereo zgodnie z zapisem z instrukcji obsługi. Testowałem połączenie n650 z q55q7f + YouTube z materiałem 5.1 + bitstream = dolby nie jest dostępne.

 

002.JPG

 

 

0 Like
Patro123
Apprentice
Opcje
Dźwięk przy transmisji BT przesyłany jest jak stereo zgodnie z zapisem z instrukcji obsługi. Testowałem połączenie n650 z q55q7f + YouTube z materiałem 5.1 + bitstream = dolby nie jest dostępne.

Na youtube nie każdy materiał, który ma w tytule 5.1, zawiera ścieżkę 5.1 Najlepiej sprawdzić na netflixie albo na konsoli.

 

U mnie jest dostępne Dolby Digital, a nawet Dolby Digital+ na netflixie, co uświadczyło mnie w przekonaniu, że dźwięk jest konwertowany do stereo, bo przecież DD+ soundbar nie obsługuje a w tym przypadku dźwięk jest odtwarzany(po HDMI przy DD+ dźwięk nie jest odtwarzany).

 

Inny test - materiał "5.1 Dolby Surround Test" z youtube (jest w nim dostępne DD). Przy BT kiedy odtwarzany jest tylko kanał LFE - cisza, po HDMI ładny basik z suba.

 

Nie ukrywam, że kupowałem soundbar między inymi ze względu na łatwość podłączenia po BT. Szkoda, że w materiałch promocycjnych, na stronie samsunga itd. nawet nikt się nie zająknął, że po BT uzyskamy tylko stereo. Jestem rozczarowany, bo skoro muszę go i tak podłączyć po HDMI, rozważyłbym również modele od innych producentów.

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć @Patro123,

 

Przykro mi, że nie jesteś zadowolony, proszę jednak pamiętaj, że odpowiedni zapis znajduje się w instrukcji obsługi urządzenia.

 

 

0 Like