Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poznaj dźwięk Dolby Atmos w telewizorach 2019

(Temat utworzony: 26-02-2020 04:53 AM)
6904 Wyświetlenia
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć :smiling-face:

 

Mamy to! Technologia dźwięku Dolby Atmos na wyciągnięcie ręki, a raczej pilota w telewizorach zaprezentowanych przez firmę Samsung w 2019 roku :smiling-face:

 

Dzięki Dolby Atmos, odtwarzany dźwięk wędruje w trójwymiarowej przestrzeni, dlatego czujemy, że jesteśmy w samym środku akcji filmu, serialu lub gry.

dolby 1.png

 

 

Aby cieszyć się dźwiękiem przestrzennym, należy spełnić jedynie 3 warunki:

 

1. Materiał filmowy w technologii Dolby Atmos:

 

Aleksandra w artykule  Najlepsze aplikacje - SmartTV okiem użytkowników przedstawiła najpopularniejsze aplikacje internetowe. Jedną z nich jest aktualnie Netflix. Powołam się na niego, ponieważ wystarczy posiadać konto Premium, aby otrzymać do dyspozycji filmy właśnie z Dolby Atmos. Ważne! Koniecznie wybierzcie oryginalną ścieżkę dźwiękową :smiling-face:

 

2. Telewizor wspierający technologię Dolby Atmos:

 

Wszystkie modele telewizorów Samsung z rocznika 2019 posiadają wsparcie dla Dolby Atmos. Wystarczyć tylko włączyć opcję „Zgodność z Dolby Atmos” w ustawieniach odbiornika według ścieżki:

 

Ustawienia -> Pomoc Techniczna -> Dźwięk -> Zgodność z Dolby Atmos

Dolby 2.jpg

 

 

3. Sprzęt audio z Dolby Atmos – soundbar:

 

Do testów posłużył mi również tegoroczny model HW- Q90. Wskazówki jak podłączyć soundbar do telewizora za pośrednictwem kabla HDMI odnajdziecie w artykule Staszka Telewizor i soundbar — podłączenie przewodowe

 

Mamy już prawidłowo podłączony soundbar, włączoną opcję w menu telewizora oraz wybrany film. Pozostaje nam tylko zrobić popcorn, usiąść wygodnie w fotelu i kliknąć „Play” :smiling-face-with-sunglasses: 

Na wyświetlaczu soundbara zobaczymy potwierdzenie odtwarzanego dźwięku.

Dolby 3.png

 

Gorąco polecam :smiling-face: Jest moc!

 

 

84 Odpowiedzi
Marcin1781
Explorer
Opcje

Witam czy TV Samsung q9fn otrzyma aktualizację oprogramowania zeby była opcja dolby atmos ?

0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @Marcin1781 :smiling-face: Wspracie Dolby Atmos mają TV z 2019 roku. Aktualnie nie ma informacji, aby otrzymały je również wcześniejsze roczniki. Pożyjemy, zobaczymy, co przyniesie przyszłość :winking-face:

Mattyqa
First Poster
Opcje

Posiadam telewizor Q70RAT wraz z soundbarem hw-Q70R, nie wiem czemu ale na netflixie nie widzę ikonki ATMOS, na soundbarze również nie wyświetla się żaden komunikat o uruchomieniu atmosa i nie wiem co jest nie tak. W ustawieniach jest zaznaczona zgodność z dolby atmos 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Mattyqa  Jest, już kilka tematów gdzie był poruszany, dlaczego nie ma Netflixie  Dolby Atoms.

0 Like
MarcinV
First Poster
Opcje

Witam!

Posiadam Soundbar Samsung Q70R z Dolby Atmos. Czy zakupując telewizor Samsung QLED QE49Q64R będę mógł włączyć dźwięk Dolby Atmos w ustawieniach eksperckich?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MarcinV  Tak będzie taka możliwość pod warunkiem, że materiał będzie miał dźwięk Dolby Atoms.

0 Like
Buba67
Helping Hand
Opcje

Witam.

Telewizor QE55Q95TAT /2020/ i Soundbar HW-K950 połączone przez HDMI, a w ustawieniach dźwięku Zgodność z Dolby Atmos jest szare i pisze że funkcja niedostępna. Co może być przyczyną? Dzięki za pomoc.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Buba67  Atmos  Dolby jest  dostępny przy materiałach Video. 

0 Like
Buba67
Helping Hand
Opcje

Dzięki.

Próbowałem na wielu filmach na Netfiksie i cały czas szare. Sprawdziłem kilka kabelków HDMI i dalej nic.

0 Like