Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Soundbar HW Q990C poprawienie jakości dźwięku

(Temat utworzony: 02-01-2024 01:08 PM)
3044 Wyświetlenia
marcinleonowicz7
Journeyman
Opcje

Witam . Czy jest możliwość poprawienia jakości dźwięku i mocy soundbara?

Czy można sparować dodatkową parę głośników?

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
HulkSmash
Navigator
Opcje
Niestety serwisy streamingowe są jeszcze ubogie w format Dolby Atmos w polskim języku ale kilka tytułów już jest. Z reguły dźwięk nadawany jest jest w DD 5.1 który też jest bardzo dobry. Ale żeby sprawdzić czy działa zarzuca sobie np Black Adam na Netflix. Jak odpalisz film to na dole pod przy wyborze języka bezpośrednio na filmie wybierz INNE i tam język angielski (dolby Atmos). Na belce powinno się pojawić DOLBY ATMOS od razu jak ruszy film. Wtedy masz dobrze skonfigurowane. Jeśli nie pojawia się nic to znaczy że działa w DD 5.1. bo nawet jak dźwięk z TV będzie podawany w stereo z jakiegoś programu TV to soundbar w opcji Dopasowujący się dźwięk będzie przerabiał go na przestrzenny i będzie leciało z 22 kanałów oczywiście nie DD 5.1 ale taki nazwijmy to dźwięk 3D😉 w filmach na Netflix pod każdym tytułem filmu jak w niego wejdziesz masz napisane czy jest DD 5.1 czy Dolby Atmos/Dolby Vision.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

46 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@marcinleonowicz7, Nie ma możliwości sparowania kolejnych głośników do soundbara. Dźwięk możesz poprawić tylko w zakresie, na jaki pozwalają ustawienia soudnbara. Najprościej jest to zrobić przez aplikację Smart Things.

Screenshot_20240102_142856_SmartThings.jpgScreenshot_20240102_142901_SmartThings.jpg

Powyższe oraz pozostałe ustawienia niedostępne w aplikacji możesz też zmienić bezpośrednio na soundbarze, korzystając z pilota. Szczegółowy opis wszystkich ustawień znajdziesz w instrukcji obsługi.


HulkSmash
Navigator
Opcje
To najwyższy model soundbara od Samsunga i przez wielu uważany za najlepszy na rynku. Posiadam 990B czy w sumie to samo, bo w wersji 990C został poprawiony tylko soft nic więcej. Budowa ta samą moc ta sama. Trzeba go dobrze skonfigurować i dostroić żeby działał tak jak należy. Raczej bez sensu byłoby dodawanie większej ilości głośników skoro w belce i 2 tylnych jest w sumie 23 głośniki... Ten zestaw jest w stanie odtworzyć realny Dolby Atmos w warunkach domowych bez żadnych dodatków. Pod odpowiedniej konfiguracji soundbara i TV przy oglądaniu filmu w Dolby Atmos lub DD 5.1 głośność w granicach 20-30 przyprawia o ból głowy. Soundbar działa wyśmienicie przy każdym źródle dźwięku.
HulkSmash
Navigator
Opcje
Podrzucam ci ustawienia w których belka gra najlepiej i naturalnie odzwierciedla dźwięk względem źródła.
Tryb dzwieku : Dopasowujący
Korektor: bez zmian czyli Bas:0 Sopran:0
Woofer: -3
Auto EQ: Włączone i tu musisz zrobic strojenie w miejscu gdzie docelowo będzie stał już na gotowo subwoofer bo dzięki wbudowanym mikrofonom sam sobie dostraja głębię basu. Czyli tą opcję włączasz gdy już wszystko stoi na miejscu. Robisz to w ciszy😉
Dzwiek Space Fit: Włączony
Wzmacniacz głosu: Włączony
Zaawansowane ustawienia dźwięku: wszystko WYŁĄCZONE
Na górze wchodzisz w ustawienia urządzenia i tam:
Kanały:
CENTER +1
Wszystkie pozostałe na +3
Tryb tylnego głośnika: Tylny
I oczywiście zanim coś zrobisz zaktualizuj belkę jeśli będzie jakiś update. To tyle ustawień w belce. Kiedy włączysz Dopasowujący się dźwięk soundbar jest tak dobrze dostrojony prosto z pudełka że nie trzeba nic kombinować bo stroją go w specjalnych pomieszczeniach i powiedzmy że to taka "profesjonalna" kalibracja od producenta która okazuje się być bardzo dobra. Tak jak napisałem w ustawieniach nie włączaj żadnych dodatkowych wzmacniaczy basu itp bo to zniekształca dźwięk i efekt jaki jest założyny całkowicie się psuje. Do tego trzeba dobrze skonfigurować TV żeby przesyłał dźwięk w DD 5.1 i Dolby Atmos bo bez tego też nie będzie grać jak powinno. Mam nadzieję że będziesz zadowolony najlepiej sprawdzić na Netflix w planie premium bo wtedy jest dostęp do dzieku Dolby Atmos😉
HulkSmash
Navigator
Opcje
Jedna z najważniejszych rzeczy w TV to podłączenie kabla HDMI od soundbara do portu HDMI eARC w TV i uruchomienie tej funkcji w ustawieniach TV. Bo nieraz fabrycznie ta opcja jest wyłączona. I włącznie funkcji tzw. przelotu. Czyli podawanie bezpośrednio dźwięku źródła do soundbara. To łatwo można sprawdzić. Jeśli włączysz film np. na Netflix w dźwięku Dolby Atmos to na belce od razu po uruchomieniu filmu pojawi się napis Dolby Atmos przez chwilę. Wtedy wiesz że masz odpowiednio skonfigurowany TV. Jeśli się nie pojawi to znaczy że jakieś opcje w TV nie zostały jeszcze odpowiednio ustawione. Ja mam akurat Sony Bravia i tam trzeba było trochę kombinować. Jeśli masz TV Samsung to powinno się samo skonfigurować choć pewności nie mam bo nie korzystam z TV Samsunga.
marcinleonowicz7
Journeyman
Opcje

Mam telewizor Samsung QN85CA myślałem że automatycznie się połączy. Mam podłączone przez HDMI eARC i w ustawieniach telewizora Dolby Atmos jest niedostępne 

IMG_20240103_201402_403.jpg

0 Like
HulkSmash
Navigator
Opcje
Jak włączysz telewizor i soundbar to wyświetla ci się na soundbarze TV eARC?
0 Like
marcinleonowicz7
Journeyman
Opcje

Tak

0 Like
HulkSmash
Navigator
Opcje
Jak odpowiadasz to przez przycisk Odp. pod moją odpowiedzią bo wtedy mam powiadomienie że mi odpisałeś i mogę odpowiedzieć na twoje pytanie od razu a tak to muszę sprawdzać ręcznie i przewijać do twojej odpowiedzi.
0 Like
HulkSmash
Navigator
Opcje
Dobra to zacznijmy od nowa bo tak sobie możemy szukać gdybać bez końca.
1 . Czy podłączyłeś soundbar do wejścia HDMI eARC?
2. Czy belka jest również podłączona do wejścia HDMI eArc?
3. Czy użyłeś kabla HDMI dołączonego do soundbara?
4. Czy ustawiłeś tryb dźwięku w soundbarze na dopasowujący się dźwięk?
5. Czy przy włączonym soundbarze i telewizorze na soundbarze widnieje napis TV eARC?
0 Like