Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung ue49mu6472 rozłącza internet

(Temat utworzony: 11-09-2017 06:23 PM)
9532 Wyświetlenia
rafal6891
First Poster
Opcje

wczoraj kupiłem ten TV i co jakis czas rozłącza mi internet. Sieć widzi caly czas inne urzadzeniai jak laptop i telefon dzialaja bez problemu a telewizor co jakis czas ma problem z połączeniem. Musze odłaczac go z pradu lub resetowac ustawienia internetu zeby sie znowu połączył na jakiś czas. Router mam w tym samym pokoju co Tv. Czy ktoś może coś poradzić ??

0 Like
4 Odpowiedzi
KarolW
Pathfinder
Opcje
Hej @rafal6891.

Napisz jeszcze czy pojawia się komunikat o zerwaniu połaczenia z siecią czy z internetem. Niby podobne komunikaty a znaczę zupełnie co innego.
I jeszcze jedno: opisz jak resetowaleś.
0 Like
rafal6891
First Poster
Opcje

gdy właczam tv wszystko dziala ale po jakimś dłuzszym czasie rozłacza internet. Wykrywa sieć Wi fi ale nie można sie połaczyć i komunikat (Brak połączenia z internetem. Ta funkcja wymaga dostępu do internetu). Trzeba wyłaczyćTV z prądu lub zresetowac ustawinia internetowe i znowu bedzie dzialal jakis czas. W czym tkwi problem?

0 Like
KarolW
Pathfinder
Opcje
Hej @rafal6891,

Przyczyn może być kilka.

Zazwyczaj jak jest komunikat o braku połączenia z internetem, a nie z o rozłączeniu z siecią to przyczyną jest niewłaściwe działanie serwerów DNS. W takiej sytuacji w ustawieniach IP warto zmienić sposób uzyskania adresu tego serwera z automatycznego na ręczny i wpisanie adresu 8.8.8.8.

Jeżeli nie przyniesie to efektu, warto odbiornik sprawdzić przy połączeniu z inną siecią. Można ja utworzyć przy pomocy smartfona - ustawienie go jako rutera. Większość współczesnych telefonów ma taką funkcję.

Jeżeli na inne sieci działa ok to warto skontaktować się z operatorem domowego internetu i opisanie całej sytuacji. Usługodawca powinien być w stanie rozwiązać problem.

W sytuacji, jeżeli na inne sieci są dalej takie same objawy, może być konieczne wykonanie resetu odbiornika poprzez funkcję, która znajdziesz w:

USTAWIENIA -> POMOC TECHNICZNA -> DIAGNOSTYKA -> RESETUJ.

Jeżeli nie był zmieniany kod pin, to wpisz: 0 0 0 0.
Konieczne będzie ustawienie od nowa odbiornika,

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
0 Like
szalony666
Explorer
Opcje

Miałem tak samo aktualizacja ze strony samsung mi pomogła, spróbuj.

0 Like