Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przycinanie obrazu podczas oglądania telewizji naziemnej 55mu7042

(Temat utworzony: 28-12-2018 11:21 AM)
345 Wyświetlenia
suchy06
Explorer
Opcje

Witam. Jestem nowym posiadaczem telewizora samsung 55mu7042. Problem z jakim boryka się telewizor polega na delikatnym przycinaniu obrazu co kilka minut. Wygląda to tak jak przy buforowaniu obrazu podczas oglądania czegoś przez internet. Jest to bardzo irytujące szczególnie w przypadku transmisji sportowych. Podłączona jest telewizja naziemna z kablówki. Dodam, że wcześniej posiadałem 8 letni telewizor samsunga i problemu nie było. Moje podejrzenia padają na wadliwy moduł smart connect. Dodam, że przycinanie obrazu nie występuję przy oglądaniu tv z inncyh źródeł (USB/youtube itp). Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

0 Like
245 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@marat85A widziałeś to tutaj

Przechwytywanie.PNG

0 Like
marat85
Apprentice
Opcje

Pod wieczór sprawdzę jaki to jest dokładnie model. A ewentualnie w jakości kabla HDMI może leżeć problem?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@marat85Nie widzę jak to wygląda wiec ciężko mi jest więcej podpowiedzieć.

0 Like
marat85
Apprentice
Opcje

TV razem z dekoderem jest prawie codziennie wyłączany z prądu (wyłączana jest listwa). Natomiast kabel myślę, że powienien być ok (monter z kablówki wszystko instalował), ale jeszcze się upewnie.

0 Like
marat85
Apprentice
Opcje

Spróbuje wieczorem coś podesłać jak to wygląda.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@marat85Można zrobić jeden test przepinając kabel od dekodera do TV i dostroić kanały kilka powinno być nie kodowanych 

0 Like
marat85
Apprentice
Opcje

Tak będzię ich kilka (miałem tak wcześniej podłączony pod inny TV), ale są to kanały nie w jakości HD, a w tym przypadku problem przycinania nie występuje.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@marat85Jak problem występuje z kanałami "HD" to ewidentnie problem jest po stronie sygnału od kablówki.

0 Like
marat85
Apprentice
Opcje

Wymiana dekodera na inny mogłaby pomóc?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@marat85Pewnie tak ale i tak technik z Inea powinien przejrzeć instalacje.