Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Samsung Smart TV może powodować zawieszanie się domowego routera?

(Temat utworzony: 11-01-2019 06:23 PM)
712 Wyświetlenia
Marecki2
Pioneer
Opcje

Dzień dobry,

 

kilka dni temu zakupiłem telewizor Samsung UE43NU7442U. Połączenie z domowym WiFi (mam sieć 150 MB/s) poszło błyskawicznie, wszystko działa na pierwszy rzut oka bez problemu - przeglądarka, aplikacje itp. Posiadam starszy router TP-LINK TL-WR740N, który nie sprawiał żadnych problemów (używam od niego WiFi w telefonie, a wcześniej na konsoli PlayStation, która była w tym samym miejscu jak obecnie ten nowy tv). Problem pojawił się już tego samego wieczoru, kiedy to w całym domu sieć WiFi zniknęła mi na kilka minut, po czym wszystko powróciło do normy. I tak jest od tych kilku dni, czyli od czasu zakupu telewizora. Kontaktowałem się z pomocą techniczą dostawcy internetu, który zdalnie po sprawdzeniu stanu sieci u mnie jednoznacznie stwierdził, że nie ma żadnej awarii u nich, i że z ich strony nie ma przez ostatnie dni żadnej, choćby chwilowej przerwy w dostawie sieci do mnie (dodatkowo dodali, że na 99% to awaria routera, a konkretnie modułu WiFi)

 

Sieć u mnie zanika na kilka minut kilka razy w dniu, i samo wszystko powraca do normy, czyli sieć powraca. Podczas braku sieci, telewizor dobitnie pokazuje BRAK POŁĄCZENIA SIECI, w telefonie równieź internetu brak.

 

Czy jest możliwość, że telewizor jakoś co jakiś czas wpływa na router, a ten się zawiesza? Podczas tego kilkuminutowego braku sieci, wszystkie diody na routerze świecą tak samo jak podczas pełnego dostępu do sieci, tak jakby nic się nie działo złego.

 

A może trzeba ręcznie coś zmienić w routerze albo w konfiguracji sieci telewizora? Proszę o jakieś porady, bo już sam nie wiem, czy nagle, w dniu zakupu telewizora popsuł mi się router, czy też ten telewizor wpływa na zawieszanie się WiFi...

0 Like
Marecki2
Pioneer
Opcje

Dziękuję za linka i kolejną sugestię zamiany routera na inny niż TP-Link. A co do DHCP - czy sprawdzę to online w ustawieniach routera? Wybaczcie słabe pytanie, nie jestem specem w tych sprawach.

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jak zalogować się do routera masz napisane na nalepce a zapwenia masz tak ustawione w DHCP jak na zdjęciu czyli OK

Przechwytywanie.PNG

Marecki2
Pioneer
Opcje

Kumam, sprawdzę to więc po powrocie do domu. A jaki będzie to miało związek z adresem IP telewizora, który automatycznie nadał się taki sam jak IP routera? Drugie pytanko, czy po upgrejdzie oprogramowania routera, trzeba będzie go na nowo konfigurować? 

 

 

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Marecki2  napisał(a):

Kumam, sprawdzę to więc po powrocie do domu. A jaki będzie to miało związek z adresem IP telewizora, który automatycznie nadał się taki sam jak IP routera? Drugie pytanko, czy po upgrejdzie oprogramowania routera, trzeba będzie go na nowo konfigurować? 


Jeżeli twierdzisz, że TV i Router mają takie same IP, to ustaw ręcznie inne IP dla telewizora.

 

Po aktualizacji będziesz go musiał na nowo konfigurować. Można tez spróbować zrobić kopię ustawień przed aktualizacją i przywrócić ją po aktualizacji, ale, to nie zawsza działa.


Marecki2
Pioneer
Opcje

Dziękuję za dalszą pomoc. A jaki mam wpisać adres IP? Obojętnie? Czy wystarczy że zmienię dwie ostatnie cyfry w IP telewizora?

0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Wystarczy, że zmienisz koncówkę w adresie IP.

Ważne jest żeby nie wyszedł on poza zakres jaki masz ustawiony.


Marecki2
Pioneer
Opcje
Dziękuję. Poza zakres, czyli żebym nie dodawał żadnej dodatkowej cyfry, tak? Proszę o wybaczenie za te zapewne dla większości płytkie pytania, ale naprawdę tego typu sprawy to nie mój profil zawodowy.
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Chodzi oto, aby nie wychodzić poza ustawiony przedział:

 

zakres.JPG

 

Na screenie mamy 192.168.0.100 - 192.168.0.199. Więc adres musi mieścić się w tym przedziale. Np. 192.168.0.150 jest poprawny. Natomiast 192.168.0.201 byłby już błędnym adresem.


Marecki2
Pioneer
Opcje
Dziękuję bardzo, teraz rozumiem, a DHCP mam oczywiście uruchomione w routerze.

Po zamianie DNS a adres googlowski na razie wszystko działa. Sieć mi się wyłączała na Youtube oraz na przeglądarce, i to po 3 minutach użytkowania. Na razie śmiga. Jak znów się pojawią problemy, to zmienię tej adres IP w tv, a dalej się zobaczy.