Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak dźwięku 4k ultrabox +

(Temat utworzony: 11-12-2018 12:36 PM)
1832 Wyświetlenia
raca321
First Poster
Opcje

Witam, 

Dostałem właśnie dekoder nc+ 4 k ultrabox + lecz po podłączeniu go do telewizora nie ma dźwięku ( obraz bez zarzutu). Przejrzałem forum i spróbowałem już chyba wszystkich możliwych rozwiązań 

- resetowanie + przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych 
- w telewizorze nie widzę żadnych możliwych ustawień jeśli chodzi o hdmi, jedyne to dwa gniazda hdmi pierwsze oznaczone hdmi DVI a drugie tylko hdmi - próbowałem w dwóch ale nic to nie dało 
- przywróciłem glos w telewizorze do ustawień fabrycznych 
- dolby digital w dekoderze jest na "nie" 

Po rozmowie z konusltantem nc+ zasugerował on wymianę kabla hdmi albo skonsultowanie sie z kimś z firmy samsung. Obecnie używam hdmi z oznaczeniemp high speed cable with ethernet. 

Na jaki kabel trzeba by było go ewentualnie wymienić? 

Dodam ze obecny kabel przy podłączeniu do dekodera nbox hdtv recorder z wygraną enigma 2 działa bez zarzutu 

Telewizor to Samsung model UE40D5003BW (dzisiaj zrobiłem aktualizację systemu przez usb) 

Z góry dziękuję za pomoc

0 Like
raca321
First Poster
Opcje

Tak zgadza się. Chodziło mi o to że kabel który mam spełnia normy 4k więc jak radzisz że mam kupić nowy kabel to zastanawiam sie jaki skoro ten co mam wydaje mi sie niezły...

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@raca321  napisał(a):

Hej,

 

Normalnie został testowany w punkcie przed wydaniem i było wszystko ok


@raca321A testowany był na twoim kablu ?

0 Like
raca321
First Poster
Opcje

Nie, nie na moim kablu. Ale myslisz że kabel jest uszkodzony? No ale wtedy by nie działał na nboxie. Czy nie wystarczająco dobry

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@raca321A masz inny TV żeby sprawdzić a dekoder nie może być uszkodzony przez niewłaściwe jego odłączenie kabla ?  

0 Like
raca321
First Poster
Opcje

Zawioze go jutro do brata i zobacze czy działa u niego

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@raca321A wyłącznie dolby digital w dekoderze jest na "nie" też może nie emitować dźwięku

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@raca321Czy coś się wyjaśniło w tej sprawie ?

0 Like
raca321
First Poster
Opcje

Wjtam,

 

U brata jest dźwięk. Spróbuję podłączyć jego koblem u mnie. Jutro  dam znać czy działa ale wątpię...

0 Like
raca321
First Poster
Opcje

U brata wszystko działa jak trzeba u mnie nie ma głosu...

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Na tym samym kablu?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like