Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Komunikaty w pralkach - SUD

(Temat utworzony: 15-12-2018 07:05 PM)
66631 Wyświetlenia
Opcje

Cześć Userzy,

Dzisiejszy temat to komunikat błedu w pralce. Komunikat  SUD.

Co znacza?

Otóż jest to informacja o zbyt dużym zapienieniu w pralce. Co ważne, nie jest to błąd a komunikat informacyjny. W większości przypadków będzie oznaczać że użyliśmy zbyt dużej ilości proszku/płynu i pralka wytworzyła zbyt dużo piany. Przy kolejnym praniu wystarczy zmniejszyć ilość detergentu.

 

Jeśli już pojawi się ten komunikat i pralka zatrzyma swoją pracę to co dalej? Pralka zatrzymuje się do momentu aż poziom piany opadnie i wznawia program automatycznie. Więc nic nie trzeba robić, wystarczy chwilkę zaczekać.

 

Gdyby sytuacja się powtarzała należy sprawdzić :

- czy używasz odpowiedniego, zalecanego rodzaju detergentu. Chodzi tu głównie o ilość detergentu dodawanego do prania. Jeśli stosujecie się do dawkowania detergentu podanego na opakowaniu to ten komunikat nie powinien się zdarzać.

- użyj detergentu o wysokiej wydajności, aby uniknąć nadmiernej ilości piany. Nie zaleca się stosowania detergentów o niskiej wydajności.

- pamiętaj o zmniejszeniu ilości detergentu w przypadku miękkiej wody oraz małych lub lekko zabrudzonych załadunków. Czyli dostosowujemy ilość detergentu do aktualnego wsadu i zaleceń producenta.

 

Dodatkowo, jeśli sytuacja powtarza się często, a zapienienia nie widać gołym okiem, może to oznaczać że detergent z poprzednich prań zgromadził się w niewidocznych częściach urządzenia. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie eco czyszczenia bębna.

W zależności od urządzenia wybieramy taki program albo, jeśli programu takiego pralka nie posiada - ustawiamy normalny program na 95 stopni. Bez załadunku i bez detergentu oczywiście. Ma to na celu wyczyszczenie urządzenia wewnątrz, czyli tam gdzie resztki detergentu mogą się gromadzić.

 

Uwaga! Jeśli użytkujemy sprzęt długi czas a nigdy nie było wykonywane takie czyszczenie jeden raz może nie pomóc - wtedy powtórzcie czynność kilkakrotnie.

 

Zdarzył wam się taki komunikat kiedykolwiek? Powtórzył się kiedykolwiek? Gdybyście mieli jakieś pytania dotyczące SUD-a lub jakiekolwiek inne piszcie śmiało.

11 Odpowiedzi
Joa_
First Poster
Opcje

Witam, mi ten komunikat ostatnio pojawia się prawie przy każdym praniu, ale w momencie, gdy pralka jest już na etapie płukania bądź nawet wirowania. Nie ma to nic wspólnego z zapienieniem pralki. Czy może to wskazywać na jakąś awarię czujników?

0 Like
showmeyour__
Voyager
Opcje

@Joa_ proszę Cię o cierpliwość, jutro nasi eksperci (@Aleksandra_S_W @EwaK @Michał_J) zapoznają się z Twoim pytaniem i na pewno odpowiedzą.

 

0 Like
Mateusz80
First Poster
Opcje

U mnie jest dokładnie to samo.  Zmiana detergentu nic nie dała. Czyszczenie eco bębna również bezskuteczne... poroblem występuje niezależnie od ilości wsadu... (pralka Samsung QuickDrive WD90N740NOA)

0 Like
Opcje

Cześć @Joa_,

Jak długo użytkujesz urządzenie? Czy wykonywałaś regularnie eco czyszczenie bębna? Może to wskazywać na zanieczyszczenie wewnętrznych układów pralki.

Spróbuj wykonać eco czyszczenie nawet kilka razy.

Jeśli nie przyniesie to efektów to pozostaje czyszczenie serwisowe urządzenia. Niestety usługa ta jest płatna, ale z tego co wiem przynosi dobre efekty.

 

0 Like
Opcje

Cześć @Mateusz80,

Jak długo używasz sprzęt? Dotąd był to proszek czy inny rodzaj detergentu? Czy komunikat pojawia się przy każdym praniu? I czy po chwili znika czy całkowicie bokuje możliwość korzystania z urządzenia?

Możesz również skorzystać z zaleceń jakie dałam dla @Joa_.

 

0 Like
Joa_
First Poster
Opcje

Pralka używana jest od około 2 miesięcy, zakupione nowe urządzenie również z serii QuickDrive. Eco czyszczenie bębna wykonywałam za każdym razem, kiedy pralka sugerowała. Używam od początku kapsułek, nigdy proszku.

0 Like
Opcje

Cześć @Joa_,

W takim razie jeśli komunikat pojawia się przy każdym praniu spróbuj skontaktować się z serwisem.

Najbliższy serwis znajdziesz w poniższej lokalizacji:

https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

 

0 Like
Kamilkasper
First Poster
Opcje

Witam mam Problem  z pralka 

Blad Sud 

Tylko Jak w pralce znajduja sie ciuchy  z proszkiem czy bez

Na pusto Leci normalnie 

Pozdrawiam

0 Like
JolaŁ
Expert
Opcje

Cześć @Kamilkasper 

SUD to informacja, że w pralce jest za dużo piany. Sprawdź, czy przy mniejszej ilości detergentów komunikat zniknie. Sprawdź też, czy szuflada jest czysta i wykonaj ekoczyszczenie 😊