Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

(Temat utworzony: 17-03-2018 11:17 AM)
18011 Wyświetlenia
MŁ
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich.

Posiadam konsolę Ps4 Pro którą mam podłączoną do Tv UE55MU7042 przez modół One Conect kablem Hdmi.

W ustawieniach obrazu konsoli wszytsko mam na auto natomiast w Tv mam włączone na porcie do któego podłączona jest konsola  Hdmi Uhd Color. Problem polega na tym że podczas grania zanika w róznych odstępach czasowych obraz i dzwięk na 1-3 sekundy. Mam najnowszy soft w Tv jak i Konsoli. Próbowałęm już wszystkiego. W trybie Gra czy innym. Różnych opcji w ustawianiach obrazu konsoli. Wszystkich wejśc Hdmi w One connect. Różnych kabli Hdmi łącznie z certyfikowanymi Premium i nic. Problem ustaje jeżeli wyłączę w Tv opcję Hdmi Uhd Color na którym mam podłączoną konsolę. Z góry dziękuję za pomoc .

787 Odpowiedzi
Marcin10
First Poster
Opcje

Oczywiście ma najnowsze oprogramowanie i rozmawiałem już z infolinia był robiony reset TV ale nie pomogło.

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

W moim przypadku tak samo wymieniłem parę maili z Samsungiem. Zrobiony reset serwisowy i problem nadal występuje. Upierają się że trzeba aktualizować tv do najnowszej wersji i wymienić kabel hdmi i będzie po problemie. Wszyscy dobrze wiemy że to nic nie pomaga. W moim przypadku pomogło ustawienie konsoli format kolorów na sztywno RGB zakres RGB pełny i HDCP wyłączone. Reszta na auto. W Tv uhd color włączone.  Zaniku obrazu i dźwięku brak.

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@MŁ

dzięki za cenne info. @Marcin10 masz możliwość przetestować rozwiązanie, które zasugerował przedmówca? Jeżeli tak, daj znać czy coś się ruszyło w temacie.

 

 


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Parę razy spotkałem się jeszcze z takim rozwiązaniem że po całkowitym inicjowaniu Ps4 też zanikanie ustało. Dzisiaj też to zrobiłem i jutro dłużej usiądę przy konsoli zrobię wszystko na auto włącze hdcp i zobaczę co się będzie działo 

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

No mi to ustawienie niestety nie pomogło rano po uruchomienie konsoli 5 minut i zanik obrazu i dźwięku. Także jedyne na razie działa dla mnie yuv420. Dodam jedynie, że posiadam 55mu7002, ale to praktycznie to samo.

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Po całkowitym inicjowaniu Ps4 i włączeniu hdcp oraz wszystkich ustawień na auto zanik wystąpił także w moim przypadku pozostaje jak narazie sztywne rgb i wyłączenie hdcp. W tv masz poziom czerni hdmi na auto ?

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Testowałem różne poziomy czerni Auto, Niskie, Normalne tylko takie są dostępne. Ale nie pomagało, testowałem kiedyś na 3 m przewodzie hdmi, ale takim zwykłym w sensie nie markowym, ale też 2.0 to obraz na RGB mrugał jak szalony co kilka sekund na tym który teraz używam 2m certyfikowany oraz na tym który się dostaje z ps4 ta są pojedyncze zaniki, nie wiem czy to jakaś wskazówka, ale pomyślałem, że warto napisać.

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Ja też myślałem że jest to wina kabla hdmi i zainwestowałem w porządny certyfikowany przez hdmi.org kabel klasy premium i nadal jest to samo co na kablu dostarczonym z konsolą.

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Chyba o takich parametrach wystarczy ?

0 Like