Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

(Temat utworzony: 17-03-2018 11:17 AM)
18614 Wyświetlenia
MŁ
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich.

Posiadam konsolę Ps4 Pro którą mam podłączoną do Tv UE55MU7042 przez modół One Conect kablem Hdmi.

W ustawieniach obrazu konsoli wszytsko mam na auto natomiast w Tv mam włączone na porcie do któego podłączona jest konsola  Hdmi Uhd Color. Problem polega na tym że podczas grania zanika w róznych odstępach czasowych obraz i dzwięk na 1-3 sekundy. Mam najnowszy soft w Tv jak i Konsoli. Próbowałęm już wszystkiego. W trybie Gra czy innym. Różnych opcji w ustawianiach obrazu konsoli. Wszystkich wejśc Hdmi w One connect. Różnych kabli Hdmi łącznie z certyfikowanymi Premium i nic. Problem ustaje jeżeli wyłączę w Tv opcję Hdmi Uhd Color na którym mam podłączoną konsolę. Z góry dziękuję za pomoc .

787 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@MŁ

NC+ to zupełnie inna bajka. Tam platforma dała ciała po całości. Dekoder nie współpracował z żadnym telewizorem, wyskakiwał błąd HDCP. Dopiero aktualizacja softu dekodera połowicznie usunęła problem. Dekoder podłaczony bezpośrednio do tv nie generuje tego błedu, ale puszczenie sygnału przez kino domowe dale skutkuje tym błędem. Tak informiją posiadacze tego dekodera.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Rozumiem. Idzie podłączyć konsolę bezpośrednio do gniazda usb w Tv przez jakąś przejściówkę a nie przez one connect ? Może to by rozwiązało problem  ?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Obawiam się, że nie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Przy wyłączonym hdcp 2.2 w konsoli wszystko jest jak należy. Obraz nie zanika i dzwięk również jest ok. Teraz pytanie z jakich programów na konsoli będę mógł korzystać a z jakich nie przy wyłączonym hdcp ? Czy do samego grania jest ta funkcja potrzebna ?

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Nie jestem specjalista ale do gier możesz mieć to wyłączone.

Mi wyłączenie HDCP nic niestety nie daje.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
HDCP to mechanizm pozwalający na kontrolę przesyłania dźwięku i obrazu w formie danych cyfrowych pomiędzy dwoma urządzeniami. Głównym celem HDCP jest uniemożliwienie przesyłania treści w wysokiej rozdzielczości w postaci, która pozwalałaby na utworzenie nieautoryzowanych kopii. To tak w skrócie.
Myślę że przy graniu nie będzie problemów, te mogą pojawić się przy odtwarzaniu treści audio - wideo.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

@Marcin10napisali:

Nie jestem specjalista ale do gier możesz mieć to wyłączone.

Mi wyłączenie HDCP nic niestety nie daje.

 

A jak masz ustawiony Tv i Konsolę  ?


 

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Tak naprawde nie ma tu dużo do ustawiania.

Konolsa 2160p-yuv420 całą reszta auto ( RGB mam black screen po paru minutach)

TV włączone uhd color- tryb gry ale testowałem zarówno z włączonym i nie bez różnicy.

Ja się z tym bujam od kiedy kupiłem ten TV i jestem już tym tak bardzo zirytowany sadze jedyne co mi pomoże to poprostu inny TV ale szkoda mi teraz kasy wydawać.

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Weź wszystko w konsoli ustaw na automatycztyczne jedynie co to pobaw się rgb w konsoli i poziomem czerni hdmi w tv. Spróbuj na konsoli rgb ograniczone a na tv niskie ale rgb konsoli pełne a na tv normalne i daj znać. 

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Próbowałem w różnych wariantach rgb pełny ograniczony różne poziomy czerni, ale bez rezultatów.

0 Like