Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z dźwiękiem przestrzennym w neoQLED

(Temat utworzony: 08-03-2022 07:47 AM)
1584 Wyświetlenia
gotomasz
First Poster
Opcje

Witam,

Jestem posiadaczem TV NeoQLED QE55QN91AAT. Do niedawna wszystko działało bez problemu aż nagle coś się popsuło po aktualizacji. Wcześniej posiadałem firmware w wersji 18.. (nie pamietam całego numerka) teraz mam 1904. 

Problem wygląda następująco, że łącząc się do zestawu kina domowego przez port HDMI(eARC) (kino obsługuje standard dolby digital plus bez atmos) wszystko działało OK a po update TV działa tylko w stereo. Na TV w opcjach formatu dzwięku wcześniej było do wyboru (PCM, Auto, DD+, Pass through) a teraz DD+ całkowicie zniknęło co przekłada się na to, że dzwięk idzie tylko w stereo. Jestem pewien, że do przez soft ponieważ w kinie domowym soft od kilku lat jest ten sam i nie było żadnych aktualizacji) 

0 Like
19 Odpowiedzi
MatiW
Pathfinder
Opcje

@gotomasz spróbuj wykonać reset pamięci podręcznej, pamiętaj, że stracisz wszystkie dane. Telewizor musi być połączony z internetem, a przed operacją odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne :winking-face:

1. Włącz TV
2. Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek przycisk Power na TV
3. Następnie naciśnij i przytrzymaj przez 5 sek przycisk Power na pilocie
4. Odczekaj 30 sek - 1 min. Logo startowe TV pokaże się na chwile i zniknie
5. Odczekaj następne 30 sek. - 1 min. TV uruchomi się automatycznie pokazując stronę startową

gotomasz
First Poster
Opcje

Sprawdziłem i dalej bez zmian. Dalej brak DD+. 

0 Like
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @gotomasz :smiling-face: Podaj proszę model kina domowego. Sprawdzałeś na innym kablu hdmi?

 

0 Like
gotomasz
First Poster
Opcje

@MagdaB  Sprawdzałem. Jest to samo na każdym. Tak jak wspominałem wszystko działało przed aktualizacją oprogramowania na TV. TV rozpoznaje urządzenie, rozpoznaje że tryb ARC jest wspierany ale kodowanie dzięku jest tylko PCM albo Auto. Wczesniej wybór kodowania dźwięku był dostępny nawet na wbudowanych w TV głośnikach przy odłączonym sprzęcie zewnętrznym. W tym momencie jest tylko PCM niezależnie czy kino jest podłączone czy nie. DD+ jest na 100% wspierane przez sprzęt ponieważ filmy odtwarzane bezpośrednio na kinie przez wbudowany odtwarzacz oferują dźwięk wielokanałowy. Problem jest tylko np gdy na TV odtwarzam wielokanałowe wideo lub np uruchamiam aplikację netflix. Leci tylko stereo.

Kabel HDMI standard 2.1

Model kina domowego https://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-BH9540TW

 

 

0 Like
gotomasz
First Poster
Opcje

@MagdaB tutaj masz post opisujący ten sam problem tylko w samsung the frame.

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/the-frame-dolby-digital-problem-with-avr/m-p/4819055/highligh...

I mam pytanie czy da się w jakiś sposób cofnąć z aktualizacją do wcześniejszych wersji??

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@gotomasz  Nie ma możliwości cofnięcia do starszej wersji FW.

Kolega @kamil40013  ma model 55Q80A (FW1904) i u niego nie problemu jaki ty opisujesz.

 

gotomasz
First Poster
Opcje

Kolego @vdsl2 Sprawdziłem temat jeszcze raz. I sprawa wygląda następująco. Do testów oprócz TV i kina domowego użyłem jako śródła sygnału mibox s. Do testów używałem aplikacji netflix.

W konfiguracji mibox -> kino domowe -> TV dźwięk 5.1 jest

W konfiguracji mibox -> TV ( format dźwięku "przelot") -> kino domowe dźwięk 5.1 jest

W przypadku gdy natomiast netflix odpalam z TV dźwięk leci Stereo brak przestrzennego. Wniosek tego taki ze oprogramowanie musiało coś popsuć. To ze u kolegi działa to nie znaczy ze problemu nie ma. Wszystko zależy od konfiguracji urządzeń. 

Od razu uprzedzę pytanie. Tak na materiale wideo z netflix ustawiona jest ścieżka dźwiękowa 5.1

Podobna sytuacja dotyczy wbudowanego w TV odtwarzacza wideo. Materiał testowy DD+ odtwarzany z pendrive daje te same rezultaty.

Poszukałem na necie żeby pokazać Wam jak wyglądało to wcześniej.

Tak wyglądało przed update 

gotomasz_0-1646897746517.png

 

A tak wygląda po update

gotomasz_1-1646897899350.png

 

Nie sugeruj się obrazkami ale zawartością. pierwszy screen znalazlem na necie bo pamietam jak to wyglądało (zawartość) przed updatem.

Podłączyłem też konsole PS4 do TV jak jest ustawiony przelot (czyli tv wcale nie dotyka sygnału audio) to dźwięk przestrzenny jest. Jak ustawie na TV na auto to zamienia się wszystko w stereo.

 

0 Like
gotomasz
First Poster
Opcje

Witam,

Odświeżam remat. Czy wiadomo chociaż czy planowana jest aktualizacja dla mojego tv? Ktoś ma jakieś info. Z rzeczy które jeszcze zauważyłem to to że w losowych przypadkach pojawia się info że urządzenie audio jest wpięte do portu ktore nie obsluguje arc. W moim tv port hdmi arc to hdmi 3 i do tego portu wpięte mam kino. Ogólnie to strasznie zaluje ze aktualizowalem tv do najnowszej wersji firmware teraz bujam się z problemem od kilku miesięcy. Macie jeszcze jakieś rady? Czego możnaby jeszcze spróbować?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@gotomasz  napisał(a):

 

Poszukałem na necie żeby pokazać Wam jak wyglądało to wcześniej.

Tak wyglądało przed update 

gotomasz_0-1646897746517.png

 

A tak wygląda po update

gotomasz_1-1646897899350.png

 

Nie sugeruj się obrazkami ale zawartością. pierwszy screen znalazlem na necie bo pamietam jak to wyglądało (zawartość) przed updatem.

Podłączyłem też konsole PS4 do TV jak jest ustawiony przelot (czyli tv wcale nie dotyka sygnału audio) to dźwięk przestrzenny jest. Jak ustawie na TV na auto to zamienia się wszystko w stereo.

 


@gotomasz  Tylko że od modeli 2018 nie ma już DTS więc nie mogłeś mieć tego przed aktualizacją.

• Kodeki DivX i DTS nie są obsługiwane przez modele telewizorów Samsung TV wyprodukowane w roku 2021. Masz to na stronie 157

https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/202109/20210910124253866/OSNDVBEUA-7.2.0_EM_OSCAR_EU_P...

Jeśli chodzi na nową wersje FW nie znamy daty kiedy zostanie wypuszczona.