Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

(Temat utworzony: 23-03-2018 10:20 AM)
1367 Wyświetlenia
MŁ
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich.

Posiadam konsolę Ps4 Pro którą mam podłączoną do Tv UE55MU7042 przez modół One Conect kablem Hdmi.

W ustawieniach obrazu konsoli wszytsko mam na auto natomiast w Tv mam włączone na porcie do któego podłączona jest konsola  Hdmi Uhd Color. Problem polega na tym że podczas grania zanika w róznych odstępach czasowych obraz i dzwięk na 1-3 sekundy. Mam najnowszy soft w Tv jak i Konsoli. Próbowałęm już wszystkiego. W trybie Gra czy innym. Różnych opcji w ustawianiach obrazu konsoli. Wszystkich wejśc Hdmi w One connect. Różnych kabli Hdmi łącznie z certyfikowanymi Premium i nic. Problem ustaje jeżeli wyłączę w Tv opcję Hdmi Uhd Color na którym mam podłączoną konsolę. Z góry dziękuję za pomoc .

787 Odpowiedzi
MŁ
Apprentice
Opcje

Jeżeli nie grasz w grę która obsługuje hdr to weź wyłącz w ustawieniach konsoli hdr s cała resztę zostaw na auto.

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Dzięki za chęci pomocy mi, ale chyba nie ma przez mnie trybu, którego bym nie sprawdził u mnie czarny ekran robi się wyłącznie w RGB po włączeniu konsoli tak między 5-30 minut, później jest tak około 4 godzin przerwy. A gdy gram gry z HDR em konsola zmienia tryb na yuv 422 tu nie zauważyłem, żeby w ogóle to występowało. Rozmawiałem dziś z konsultantem znowu, ale oni jedynie każą czekać na aktualizacje softu, ale czy to w ogóle pomoże i czy w ogóle taki wyjdzie to oni nie wiedzą, i tu kółko się zamyka.

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje
Czyli jak przełączysz z rgb na yuv to obraz i dźwięk nie zanika w ogóle Tobie ? W zwykłe gry też grasz na yuv zamiast rgb i jest ok ?
0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Tak przełączyłęm na yuv 420 żeby tego nie doświadczać. w yuv422 , yuv 420 jest ok. Jedynie RGB ma pojedyńcze zaniki ale czemu to chyba nigdy się nie dowiem :P.

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje
No dobra a jaka jest różnica między tymi trybami ? Który jest lepszy ładniejszy i w ogóle jeżeli chodzi o odwzorowanie kolorów barw itp.
0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Takie techniczne rzeczy nietrudno znaleźć w Internecie, jeśli cię interesują wiem, że Telewizor powinien działać poprawnie w RGB i tyle, Yuv 420 jest przeznaczony dla starszych urządzeń. Niestety Samsung kompletnie nie reaguje na wadliwie działające urządzenia.

0 Like
Ljonel
Explorer
Opcje
A próbował ktoś z was to zgłosić oficjalnie na gwarancję albo do sklepu jako niezgodność towaru z umową ?
Bo takie "błaganie o pomoc" na forach, nawet tym - oficjalnym może po prostu nic nie dać...
0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Nie próbowałem, pewnie nie jest to takie proste. Ale mi nie chodzi tak naprawdę o pomoc czy coś w tym stylu, wiadomo że to korporacje i do nich trafia jedynie bilans kwartalny, dlatego jeśli ktoś ma takie problem powinien od razu oddawać sprzęt i tyle a nie słuchać tu ludzi od Samsunga to pan wyłączy color UHD albo przełączy na gorszą paletę barw to będzie dobrze. Ja chcę jedynie ostrzec ludzi co ich czeka, jeśli sadza, że maja sprzęt na gwarancji to producent musi to naprawić. Proponuje poczytać jakie szambo wylewają na Samsunga ludzie w stanach. Ale tam chociaż odzywa się ich moderator i prosi o kontakty, my niestety jesteśmy traktowani jak trzeci świat i każdy ma to wiadomo, gdzie.

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Marcin10

 

Wysłałem zapytanie w sprawie Twojego problemu do ekspertów. Jak tylko otrzymam informację zwrotną, dam Ci znać.

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Marcin10

Jeżeli instalowałeś już aktualizację z dnia 05.03.2018 to proszę Cię o kontakt z infolinią w celu zdalnego wykonania serwisowego resetu telewizora.

0 Like