Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

wifi volání

(Téma vytvořeno: 02-02-2018 05:54 PM)
12431 Zobrazení
VČ
First Poster
Možnosti

Zdravím, máte někdo zkušenosti s nastavením telefonu pro wifi volání? Mám podporovaný telefon A5 2017 pro vowifi a volte, nicméně v nastavení mobilních sítí (mám t-mobile) se tyto dvě volby vůbec neobjeví. Sim karta je aktivovaná pro tato data u T-mobile, služba by měla fungovat, ale v menu telefonu se tato možnost prostě nezjeví. T-mobile sice negarantuje, že u telefonu koupeného jinde než u nich, to bude fungovat, nicméně kolegovi z PC Servisu to se stejným softwarem fungovat po určitém nastavení začalo. Díky.

0 Like

2 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
CR_7
Journeyman
Možnosti

Zdravím,

mám S8 a měl jsem stejný problém.Řešení jsem našel až v nastavení aplikace ...

doporučuji otevřít aplikaci Telefon -->  tři puntíky v pravém horním rohu --> nastavení --> úplně dole je "Volání Wi-Fi",to je potřeba zapnout.

 

Mělo by být úplně jedno,jestli máte telefon přímo od konkrétního operátora,nebo z elektra za rohem.Tohle nastavení bude vždy stejné ..

Zobrazit řešení v původním příspěvku

Řešení
VitoScaletta
Pioneer
Možnosti

Volání přes wi-fi a VoLTE jsou dvě rozdílné věci.

VoLTE je vysoká kvalita hovoru přes LTE síť ( krásný čistý zvuk a rychlé spojení ). Tam je potřeba , aby telefon byl připojený na LTE síť a to je vše. Pokud máte podporovaný telefon, operátoři službu většinou automaticky zapínají.

Co se týká volání přes Wi-Fi, tak stačí kliknout na ikonku telefonu, pak nastavení a najít položku Volání Wi-Fi. Jakmile jí zapnete, tak si jěště můžete vybrat, jestli telefon bude preferovat mobilní síť neboWi-Fi. Pokud dáte Wi-Fi , tak jakmile se kdekoli přihlásíte k Wi-Fi, tak se Vám v horní liště zobrazí ikonka sluchátka a Wi-Fi.  A od té chvíle každý hovor bude spojený přes Wi-Fi. Jen bych dodal, aby nedošlo k nesrovnalostem, že každý hovor přes Wi-Fi je hrazený dle Vašeho tarifu. 

 

VS

 

 

Zobrazit řešení v původním příspěvku

7 Odpovědi
Řešení
CR_7
Journeyman
Možnosti

Zdravím,

mám S8 a měl jsem stejný problém.Řešení jsem našel až v nastavení aplikace ...

doporučuji otevřít aplikaci Telefon -->  tři puntíky v pravém horním rohu --> nastavení --> úplně dole je "Volání Wi-Fi",to je potřeba zapnout.

 

Mělo by být úplně jedno,jestli máte telefon přímo od konkrétního operátora,nebo z elektra za rohem.Tohle nastavení bude vždy stejné ..

Řešení
VitoScaletta
Pioneer
Možnosti

Volání přes wi-fi a VoLTE jsou dvě rozdílné věci.

VoLTE je vysoká kvalita hovoru přes LTE síť ( krásný čistý zvuk a rychlé spojení ). Tam je potřeba , aby telefon byl připojený na LTE síť a to je vše. Pokud máte podporovaný telefon, operátoři službu většinou automaticky zapínají.

Co se týká volání přes Wi-Fi, tak stačí kliknout na ikonku telefonu, pak nastavení a najít položku Volání Wi-Fi. Jakmile jí zapnete, tak si jěště můžete vybrat, jestli telefon bude preferovat mobilní síť neboWi-Fi. Pokud dáte Wi-Fi , tak jakmile se kdekoli přihlásíte k Wi-Fi, tak se Vám v horní liště zobrazí ikonka sluchátka a Wi-Fi.  A od té chvíle každý hovor bude spojený přes Wi-Fi. Jen bych dodal, aby nedošlo k nesrovnalostem, že každý hovor přes Wi-Fi je hrazený dle Vašeho tarifu. 

 

VS

 

 

William_cz
Student
Možnosti

Tak ještě jeden poznatek. Funkcí volání přes vowifi a nebo volte zapnete u operátora. Na inline mi bylo řečeno, že je defaultně vypnutá. Stavba je že dokud sem neřekl přímo že chci aby ji zapnuli tak tvrdili že potřebuji telefon od nich, jakmile jsem řekl že ji chci zapnout, už nebyl žádný problém a vše zdarma.

0 Like
Viki67
First Poster
Možnosti

Zdravím, mám S8 koupenou na Alze a tu volbu tam prostě nemám. Nevíte jak ji tam dostat, aktivovat, dohrát?

0 Like
Veroniqe
Voyager
Možnosti

Zdravím, pokud postup Telefon ->  Tři puntíky v pravém horním rohu -> Nastavení -> úplně dole je "Volání Wi-Fi" nepomáhá a funkci nevidíte, zkuste sem napsat jakého máte operátora? Nemělo by to mít vliv, ale alespoň se na to podíváme konkrétněji.

 

Veroniqe

0 Like
Members_jThSiwh
Student
Možnosti

Dobrý den, bohožel můj telefon Galaxy S7 tuto fuknci v nastavení hovorů taky nemá. Dá se to nějak vyřešit?IMG_1772.JPG

0 Like
Members_jThSiwh
Student
Možnosti

Zřejmě je to bohužel nějaká osekaná verze androidu

0 Like