Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Nabíjanie

(Téma vytvořeno: 14-03-2024 07:00 PM)
182 Zobrazení
PeterDa54
Pioneer
Možnosti
Zdravím chcem sa informovať ohľadne môjho mobilu respektíve poradiť ...mam a33 a mám dve nabíjačky jedna mi nabija že rýchle nabíjanie a druha super rýchle nabíjanie a mam pocit po roku že sa nejak rýchlejšie vybija telefón pritom viem ze WiFi dáta GPS a pod mam vypnuté zapnuté mávam väčšinou WiFi a dáta ale inak nie ....budem vďačný za každú odpoveď Ďakujem 
10 Odpovědi
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Dobrý den @PeterDa54,

baterie v telefonu je spotřební zboží a časem se tedy opotřebuje a již nemá takovou výdrž jako když byl telefon nový. Baterie v dobré kondici by měla vydržet cca 2 roky (záleží na používání a zde hraje také roli rychlé nabíjení). Potom vydrží samozřejmě dál, ale již uživatel může pozorovat, že se výdrž zkracuje - to je ale naprosto normální. Prodloužit výdrž baterie aby byla v maximální kondici můžete např. tím, že se telefon nabíjí max. do 85% a ne do 100% a zároveň není dlouho v nabíječce (typicky přes noc). Zároveň také, pokud nabíjíte primárně na super rychlé nabíjení, výhodou je, že sice máte telefon za chvíli nabitý, ale baterie dostává také mnohem více zabrat a není to pro ní úplně nejšetrnější. 

Záleží tedy jak se k baterii chováte - můžete zvolit maximální šetrnost k baterii a vydrží Vám déle a nebo to neřešíte. Já osobně to neřeším a mobil dám na nabíječku vždy přes noc (zde mám ale pomalé nabíjení) a cca po roce také pozoruji, že už nevydrží tolik co na začátku. Ale vzhledem k tomu, že telefony měním cca po roce / roce a půl, tak to moc neřeším. Pokud tedy budete mít telefon delší dobu (2 a více let), a bude Vás výdrž telefonu omezovat, doporučil bych výměnu baterie v odborném servisu. Ale toto je naprosto normální.

Pěkný den.

TomiXL
Samsung Members Star ★
Možnosti
Pekný večer,
aká je teda Vaša otázka? Či rýchlejšie nabíjanie má vplyv na výdrž batérie?
Omnoho väčší vplyv na životnosť batérie, ako je rýchlosť nabíjania, majú iné faktory ako napr. ako dlho ostáva batéria plne nabitá alebo vyššia teplota batérie, ktorú môže spôsobiť slabšie chladenie napr. pre kryt alebo používanie telefónu počas nabíjania.
Slabšia výdrž môže byť ale spôsobená aj nejakou aktualizáciou, appkou, zmenou v kvalite signálu (napr. v súvislosti s vypínaním 3G) ako aj ďalších príčin, ktoré treba odsledovať a nemusí to znamenať ešte zhoršenú životnosť batérie. Ja už roky nabíjam len super rýchlym nabíjaním a ešte som nikdy preto po roku nepostrehol zhoršenú životnosť batérie.
danisp1704
Maestro
Možnosti
Zdravim Vas,najlepsie nabijanie baterie ,pri ktorom tak bateria nedostava na bradu je nabijanie v rozmedzí 30-85%.Nie je dobre ju uplne vymlet a nabit do 100%..A podobne rozmedzie by som dodrziaval aj pri rýchlonabijani.Sem-tam by som pozrel kontrolu aplikácii na spotrebu batérie a raz za čas mobil reštartol.Myslím,že toto by Vám mohlo postačovať.Aj keď tiež menim mobil zhruba po roku a pol,snazim za drzat rozmedzie nabijania medzi 30-85% a bateria je stále v dobrej kondícii😉.
Mvx
Pathfinder
Možnosti
Dá sa vám v nastaveniach zapnúť obmedzovač nabíjania na 85%? Ak áno, tak to odporúčam, predĺžite tým životnosť batérie.
Ďalej odporúčam znížiť si výkon procesora na 70%, tiež je to v nastaveniach. Predĺži sa výdrž po každom nabití.
Odporúčam vypnúť superrýchle nabíjanie aj rýchle nabíjanie a nabíjať cez noc v najpomalšom režime.
Cez Good Guardians si znížte maximálnu povolenú teplotu mobilu (viac inštrukcií vám pošlem, keď máte záujem).
No a nakoniec si analyzujte, čo vám spotrebováva batériu, vidíte to v Správe zaradenia. Častokrát to robia aplikácie, ktoré ste si doinštalovali, ale nie sú naprogramované celkom správne.

Ak potrebujete pomoc, odpíšte mi na tento príspevok, inak ma appka Samsung Members na vašu odpoveď neupozorní. Prajem pekný deň.
PeterDa54
Pioneer
Možnosti
Mam zaujem
0 Like
Mvx
Pathfinder
Možnosti
Stiahnite si z Galaxy Store appku Good Guardians od firmy Samsung. Po jej spustení môžete doinštalovať zásuvné moduly pre ďalšiu pomoc s telefónom. V podstate si môžete nainštalovať všetky. V Thermal Guardian si môžete znížiť teplotu. Teda telefón sa dočasne prestane nabíjať alebo spomalí procesor vtedy, keď sa prehreje. To funguje aj teraz, ale pri nastavení nižšej teploty viac ušetríte batériu od vysokej teploty vo vnútri telefónu. Nevýhoda je, že niekedy ohlási prehriatie trochu skôr ako doteraz. Ale veď si to vyskúšate sám, ktorá teplota vám vyhovuje. Celkom dole v doplnkových nastaveniach odporúčam zaškrtnúť obmedzenie CPU aj jasu obrazovky v prípade prehrievania.
0 Like
PeterDa54
Pioneer
Možnosti
Okej ďakujem skúsim to neskôr lebo teraz sa mi nedá Ďakujem
0 Like
Mvx
Pathfinder
Možnosti
Cez zásuvný modul Battery Tracker ľahšie dohľadáte, či vám baterku žerie nejaká appka, ktorú ste nepoužívali. Nemala by byť na prvých miestach v rebríčku. Skontrolujte to, ak ste telefón používali pár dní bez reštartu, vtedy sa ľahšie vyzradí problém. Užitočné appky môžete ponechať, ale keď vám baterku berie dáka nepotrebná appka, tak je to jasný tip na odinštalovanie. Sem choďte pozrieť aj vtedy, keď prudko stúpne spotreba systému. Už sa mi stalo, že nová verzia nejakej appky začala spotrebovávať mnoho baterky. Takže chyba môže byť u vývojárov tretích strán, nie v Samsungu.
Podobne, cez plugin Memory Guardian ukončíte všetky appky práve bežiace na pozadí. Je to vlastne jednorazové riešenie problému popísaného vyššie. Hodí sa to vtedy, keď už počas dňa vám baterka klesla a nemáte prístup k nabíjačke. Zabitím všetkého na pozadí telefón odľahčíte.
0 Like
Mvx
Pathfinder
Možnosti
Plugin Battery Guardian vám dáva nejaké ešte ďalšie nastavenia pre šetrenie baterky, ktoré bežne nie sú dostupné. Možno niektoré z nich budete chcieť použiť.
A nakoniec použite žltý plugin App Booster aby ste nanovo prekompilovali všetky appky v telefóne. Slúži to na to, že keď niektoré ostali naviazané na staré verzie knižníc, prehodia sa na najnovšie a zmena sekundárne spôsobí aj zrýchlenie behu appiek (a menej spotreby CPU). Robí sa to jednorázovo a plugin túto činnosť pripomenie po každej aktualizácii systému, lebo vtedy sa menia viaceré systémové knižnice za novšie.
Tak veľa zdaru 🙂 Keby niečo, píšte 🙂
0 Like