Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S7 po aktualizacji do 8.0 OREO czuwanie sieci/cell standby jak naprawić? Zużycie baterii.

(Temat utworzony: 25-06-2018 05:21 PM)
7190 Wyświetlenia
gaweu
First Poster
Opcje

Dzień dobry, zaktualizowałem android nougat do oreo i mam problem z czuwaniem sieci/battery standby. Otóż znajduje się to na 1 pozycji jeśli chodzi o zużycie bateri. Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych nie odniosło skutku.

Jestem rozczarowany, telefon dużo lepiej działa na oreo, ale to czuwanie sieci to jakaś kpina.

 

Co mam zrobić w tej sytuacji? Oddawać telefon do serwisu?

Proszę o pomoc.

0 Like
59 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Aby inne aplikacje znalazły się na początku listy, trzeba troszkę intensywniej używać telefonu. Sprawdź co będzie się działo, gdy faktycznie zaczniesz go "męczyć". Możesz też wstawić screena z tego co masz obecnie. Zobaczymy i ocenimy tę listę, może coś doradzimy.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
gaweu
First Poster
Opcje

Screenshot_20180615-002247_Settings.jpg

Dodaje post po raz drugi bo ktoś uznał to za spam.

Na reddit ktoś napisał coś takiego:

I contacted Samsung about this issue and replied saying, " It is normal for the device to have the battery drained after the update. The reason is the phone's battery is still adjusting to all the new features added to the device. We'll take note of this for our dedicated department to look into.

https://www.reddit.com/r/GalaxyS7/comments/8qo4g7/people_having_oreo_cell_standby_battery_issues/

Czy faktycznie bateria się adaptuje po aktualizacji?

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Nie tyle bateria co aplikacja do zarzadzania nią. Po tak dużej aktualizacji, upraszczająć całość, system uczy się odnowa sposobu użytkowania telefonu przez właściciela w tym wukorzystywancy aplikacji i ich "prądożerności".

Poczekaj i sprawdź co będzie się działo. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

Witam. Niestety ale czekanie na "ułożenie sie" oprogramowania nic nie da. To jest błąd software'owy. Zresztą na angielskiej wersji forum jest mnóstwo podobnych wątków:

 

https://eu.community.samsung.com/t5/Smartphones-Tablets-Wearables/Cell-standby-battery-drain-Oreo-s7...

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Dziadek_Staszek

Sprawdzałeś działanie telefonu w trybie bezpiecznym? Warto zweryfikować czy utrudnień nie powoduję jakaś zewnętrzna aplikacja.

 

0 Like
Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

Witam. Sprawdzałam tak że potrzymalem telefon bez żadnej  aplikacji "firm trzecich". Po hard resecie przeszedlem konfiguracje początkową i posiadalem tylko aplikacje samsunga. Z tego co zauważyłem problem jest  tylko w "danych komórkowych". Pracuje w centrum przy nadajniku mam pełen zasieg a teledon sie zachowuje jakby mial słaby zasięg i drenuje baterię. Jak wyłącze lte i korzystam tylko z wifi to bateria "trzyma" lepiej niz na nougat. Wg mnie samsung mógł coś skopać z modemem software'owo. Na chwile obecną wróciłem  do ostatniej wersji Nougat i problem nie występuje. Zrobilem test z nougata znowu ota do oreo. Hard reset i to samo na lte bateria szaleje. Na chwile obecną wróciłem do nougat (wiadomo czym, nie wypada opisywać na oficjalnym forum) to poczekam na jakieś poprawki od samsunga, bo przeglądając fora jest dosyć powszechne niestety

0 Like
Mesho
Explorer
Opcje

Galaxy S7 flat kupiony dwa tygodnie temu w Empiku - to samo. Na Androidzie Nougat do 4h na wyświetlaczu, korzystając z LTE i Always on Display dawał radę cały dzień, po aktualizacji do Oreo pomimo wyłączenia AoD i przejścia na 3G telefon nadal nie wytrzymuje pełnego dnia, godzina 14-15 baterii nie ma. Nie jest to kwestią działających aplikacji, wykonany factory i cache reset nic nie pomógł. 

 

Czy jest możliwość powrotu do Nougata bez utraty gwarancji? Serwis? Jestem delikatnie zawiedziony bo klikając "aktualizuj" wierzyłem że wszystko będzie okej. 

 

comment_ayRyTMlHkmEyE0FicoLOWlkSxGQc51jl,w400.jpg

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć 

 

 

Samsung Members - jak zgłosić błąd oprogramowania

 

Ostateczność to naturalnie skierowanie się do serwisu w celu gruntownego przegrania oprogramowania, dostępne opcje przekazania telefonu na naprawę są opisane w poniższym temacie:

Przekazanie urządzenia do serwisu

0 Like
LeszekJ
Voyager
Opcje

No przecież trzeba sprzedawać nowsze telefony. Kto ciągle chce używać S7?

(ironia)

Dlatego nie mam oreo na moim S7 i nie zanosi się żebym szybko miał. Germański bóg wybawi Cię z tego kłopotu;)

 

 

0 Like