Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S7 - Wysyłanie mms podczas połączenia z siecią wifi

(Temat utworzony: 10-12-2017 03:12 PM)
7067 Wyświetlenia
Lukas6612
Apprentice
Opcje

Witam

Mam taki mały problem, otóż kiedy jestem połączony z siecią wi-fi telefon nie pobiera ani nie wysyła mms-ów. Dopiero kiedy wylacze wifi i przelaczy sie na transfer danych działa normalnie. Telefon to Galaxy S7, Android 7.0, Brand T-mobile.

0 Like
MaciejW
Journeyman
Opcje

Nie wiem, Note8 dystrybucja Samsung Polska. Nieobrandowany.

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Jak nie wiesz co na pokładzie, to odpal klawiaturę do wybierania numeru i wpisz taką kombinację: *#1234#
Zrób screenshota i wrzuć tu. Sprawdzimy, może jest aktualizacja?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć MaciejW

 

Jeśli możesz, dołącz również screeny z ustawieniami punktu dostępu mms oraz internet.

Wspólnie spróbujemy coś zaradzić.

 

 

0 Like
Katarzynakk
First Poster
Opcje

Mam ten sam problem przy S8. Dane komórkowe nie włączają się automatycznie przy wysyłaniu i odbieraniu mms. Muszę ręcznie włączać dane komórkowe co jest irytujące

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Mam S8 z kartą Orange i u mnie dziala bez zarzutu. Pakiet uruchamia się na czas wysłania i odbioru. Sprawdź poprawność konfiguracji punktów dostępu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
pepeEL
First Poster
Opcje

Witam

Czy ktoś z was rozwiazał problem gdyż mam ten sam problem na Samsung Galaxy J5 2017 dual sim (model SM-J530F). Prawdopodobnie po aktualizacji z 25.01.2018 się to zrobiło. Jak wyłacze WIFI to MMSy odbieraja się bez problemów. Obecnie soft w telefonie to:XEO J530FXXU2ARA2

 

Proszę o pomoc. A najbardziej to Samsung niech zadziała bo tylko utrudnił ludziom życie przez swoja błedna aktualizację.

0 Like
Jowtek
Navigator
Opcje

napisali:
Mam S8 z kartą Orange i u mnie dziala bez zarzutu. Pakiet uruchamia się na czas wysłania i odbioru. Sprawdź poprawność konfiguracji punktów dostępu.

Wiesz może jak to ustawić w T-mobile za każdym razem trzeba włączyć transmisję danych A mms przychodzą z opóźnieniem.

Może na oreo się to poprawi.

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Jowtek

Co do konfiguracji punktów dostępowych to wszystko jest ładnie opisane na stronie operatora.
Tu masz ustawienia dla internetu - http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/informacje-i-pomoc/pomoc-techniczna/jak-korzysta...
Tu dla MMSów - http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/informacje-i-pomoc/pomoc-techniczna/co-musze-zro...
A tutaj Konfigurator wysyłający smsa - http://www.t-mobile.pl/konfigurator/web/app/indywidualny/selectConfiguration.do

W przypadku Orange mam skonfigurowane oba  APNy, ale jako aktywny mam wybrany ten dla Internetu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
AVIXD
Journeyman
Opcje

Witam. Przepraszam że odgrzewam temat. Znalazł ktoś może jakieś rozwiązanie ww. problemu?

 

Zakupiłem w zeszłym tygodniu Nota 8 i jest identyczny problem. Pisałem w tej sprawie do samsunga oczywiście ich odpowiedź brzmiała "niestety w naszych smartfonach musi być włączona transmisja danych by pobierać załączniki mms" jednkaże nie mogę się z nimi zgodzić ponieważ posiadałem wcześniej smasunga galaxy S8 w którym ten problem nie wystepował od czasu aktualizacji andoida do oreo. Co prawda Nota 8 mam niebrandowanego a S8 miałem z T-Mobile, więc dziwi mnie fakt, że samsung dla XEO nie rozwiązał jeszcze tego problemu który jest naprawdę powszechny.  Pracuje u jednego z operatorów i jak klient mówi że nie działają mu mmsy a jego sprzęt jest marki samsung to w 99% przypadków jest to właśnie ten problem.

 

Wiem że nie jest to problem który nie pozwala normalnie korzystać z usług ale jest mega inrytujący szczególnie w przypadku gdzie tych mmsów wysyła się dużo...

Może jest jakaś możliwość wysłąnia do samsunga zbiorowej prośby o poprawienie tego błędu  w przyszłych aktualizacjach?

 

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @AVIXD,

Przeprowadziłem kilka testów. Miałem 3 urządzenia, system XEO, bez branda, 3 karty SIM różnych operatorów.

 

Dla karty Orange i Play wszystkie telefony automatycznie pobierały dane punktów APN MMS. W przypadku karty T-mobile - musiałem przeprowadzić ręczne wprowadzenie APN MMS zgodnie z instrukcją na oficjalnej stronie operatora.

 

Legenda:
Wynik negatywny = automatyczne włączanie transmisji przy pobieraniu/wysyłaniu MMS nie działa.
Wynik pozytywny = telefon automatycznie włącza transmisje danych przy MMS.

 

Bazowo telefony działały w następującej konfiguracji:
Note9 + Orange = negatywny
A8 + T-mobile = negatywny
S7 + Play = pozytywny.

 

Przełożenie kart do S7:
T-mobile = pozytywny
Orange = pozytywny
Play = pozytywny

 

Przełożenie kart do Note9:
Play = pozytywny
T-mobile = negatywny
Orange = negatywny

 

Przełożenie kart do A8:
Play = pozytywny
T-mobile = negatywny
Orange = negatywny

 

I tutaj następuje ciekawostka. Wróciłem do bazowej konfiguracji. Włożyłem kartę Orange do Note9 i automatyczne pobieranie MMS ruszyło.

 

Podsumowując:
1. Karta Play pobierała MMS automatycznie w każdym telefonie.
2. Samsung S7 pobierał MMS automatycznie niezależnie od karty.
3. Note9 nie pobierał MMS automatycznie przy karcie Orange, ale po włożeniu magicznej karty Play, a następnie po ponownym przełożeniu Orange opcja zaczęła działać, jednak tylko na Oragne. Na T-mobile telefon w dalszym ciągu nie pobiera MMS automatycznie.

 

Jak widzicie, nie ma jednolitej reguły. Dalsze wnioski pozostawiam wam, użytkownikom.

 

0 Like