Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Nie można przesłać filmu w rozdzielczości 4k (UHD) do serwisu YouTube

(Temat utworzony: 23-01-2019 04:54 PM)
6225 Wyświetlenia
filipo_g4
Explorer
Opcje

Witajcie,

 

Filmy nagrane moim Galaxy S9 w rozdzielczości 4k (3840x2160), przesłane do serwisu YouTube można obejrzeć jedynie w rozdzielczości Full HD (1920x1080).

 

W ustawieniach aplikacji YouTube wybrana jest opcja, aby filmy były przesyłane w oryginalnej rozdzielczości i nie były kompresowane.


Problem występuje także gdy film zostanie przesyłany z komputera, poprzez przeglądarkę internetową.
Przyczyna nie leży po stronie YouTube, bo gdy nagrałem film innym urządzeniem (np. telefonem iPhone X), po przesłaniu go na YouTube, jest dostępny do obejrzenia w rozdzielczości 4k (3840x2160). 

 

Poniżej zamieszczam przykładowe linki:

 

Film nagrany Galaxy S9 w rozdzielczości 4k (3840x2160), (dostępna jest tylko rozdzielczość 1080p) :

https://www.youtube.com/watch?v=V75O9yjPaTk

 

Film nagrany innym urządzeniem, również w rozdzielczości 3840x2160 (można go obejrzeć w pełnej, oryginalnej rozdzielczości 2160p) :

https://www.youtube.com/watch?v=2R6lpBgBDQY

 

Kłopot występuje zarówno, gdy film nagrany Galaxy S9 jest zapisywany na karcie pamięci, jak i pamięci wewnętrznej urządzenia.

Używam najnowszej wersji aplikacji YouTube , a telefon pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji (zakupiony w salonie Play).

Używam także najnowszej wersji przeglądarek internetowych na komputerze.

Problem występuje od samego początku, gdy kupiłem telefon (czerwiec 2018). 

System: Android 8.0.0 Oreo. 

 

Co może być tego przyczyną i jak można rozwiązać problem, abym mógł przesyłać filmy 4k do YouTube i aby w tej rozdzielczości dało się je obejrzeć? 

 

Niestety, z tego powodu nie mogę w pełni wykorzystać potencjału kamery w S9.. 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

 

Pozdrawiam

Filip

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@filipo_g4 skoro masz telefon z Play, zaktualizuj go do Pie. U mnie przy wersji z wolnej sprzedaży wszystkie rozdzielczości na YT pojawiaja się dopiero po kilku minutach, ale jednak pojawiają się.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Witaj @filipo_g4. Znalazłem na forum dwa wątki, w których został poruszony problem rozdzielczości przy przesyłaniu filmów do YouTube. Niestety nie widzę tam rozwiązania, ale może przeglądając te wątki dojdziesz do jakichś wniosków. Zerknij na poniższe tematy:

 

Wideo 4K a Youtube

Filmy nagrane samsungiem s9+ w 4k nie ładują się na youtube

 

Daj znać czy powyższe wątki okazały się pomocne.


0 Like
filipo_g4
Explorer
Opcje

Dziękuję za szybką odpowiedź. 

Przeanalizowałem te wątki już jakiś czas temu, wypróbowałem wszystkie rekomendowane ustawienia (włączanie / wyłączanie HDR, włączanie / wyłączanie funkcji ,,wysoka wydajność wideo" i wszystkie kombinacje tych opcji). 

Niestety, w dalszym ciagu, zarówno po przesłaniu filmu z telefonu poprzez aplikację YouTube, jak i z komputera, nagrangego w 4k, po pełnym przetworzeniu YouTube, jest dostępny w YouTube tylko w Full HD 1080p (1920x1080). 

0 Like
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@filipo_g4 skoro masz telefon z Play, zaktualizuj go do Pie. U mnie przy wersji z wolnej sprzedaży wszystkie rozdzielczości na YT pojawiaja się dopiero po kilku minutach, ale jednak pojawiają się.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
filipo_g4
Explorer
Opcje

Dziękuję za odpowiedź! 

Zazwyczaj, pojawiało się powiadomienie o dostępnej aktualizacji, ale po Twojej sugestii, tego dnia wszedłem w ustawienia i sprawdziłem ręcznie. Okazało się, że jest już dostępna aktualizacja do Pie, co bardzo mnie zaskoczyło, bo Play raczej nie spieszy się z aktualizacjami. 

Po zainstalowaniu nowej wersji Androida, nagrałem krótkie filmiki i przesłałem na YouTube (zarówno przez aplikację jak i przy pomocy komputera). 

Początkowo myślałem, że teraz jest gorzej - po przesłaniu YouTube, były dostępne tylko w 360p (zawsze jest tak tuż po przesłaniu filmu, gdy jest w trakcie przetwarzania), ale nic nie zmieniało się przez 1, 2, 3 dni... Filmy nadal były dostepne tylko w 360p. To dziwne, bo przetwarzanie trwa zazwyczaj kilka minut (w przypadku Full HD). 

Dziś sprawdziłem to ponownie i film jest wreszczcie dostępny w oryginalnej rozdzielczości 4k, 60 kl/s.! 

Najprawdopodobniej przetwarzanie trwało tak długo i wyglada na to, że aktualizacja rozwiązała problem, co bardzo mnie cieszy. :smiling-face: 

Z tego powodu, dopiero dziś piszę odpowiedź.

Oto link przykładowego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=FY9KgLgVwXs 

Ten sam film na drugim koncie nadal jest dostępny tylko w 360p, ale pewnie w końcu pojawi się też w 4k: https://www.youtube.com/watch?v=XOMy9dj9AiI 

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie! 

Filip

RadekK
Hotshot
Opcje

Hej @filipo_g4,

Dzięki, że podzieliłeś się tą wiadomością. Cieszę się, że wszystko działa. Wiemy, na czym stoimy. Z pewnością przyda się to kolejnym użytkownikom poszukującym informacji na ten temat.

FACETO
Pathfinder
Opcje

@filipo_g4 twój filmik z pierwszego postu dalej dostepny tylko w 1080, ale programem zewnętrznym można go pobrać w 4K.

To raczej YT coś kombinuje.

Zrzut ekranu (1)_cr.png

filipo_g4
Explorer
Opcje

To dziwne, dzięki za wiadomość. 

Na szczęście, po aktualizacji do androida Pie, wszystko jest w porządku. :smiling-face: 

Szkoda tylko, że nagrywanie wideo zostało wydzielone jako osobny tryb i nie można już zastosować ustawień z trybu profesjonalnego, takich jak ISO, wartość przysłony, jasność czy balans bieli. 😕 

0 Like