Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z podglądem kamery po aktualizacji do Android13

(Temat utworzony: 01-12-2022 04:15 PM)
474 Wyświetlenia
Arkatosh
Explorer
Opcje
Cześć,

Po aktualizacji telefonu S21 Ultra 5G do najnowszego androida podgląd z kamery w trybie Wideo jest bardzo "opóźniony" i wygląda jakby był to problem z odświeżaniem ekranu. Wszystkie rzeczy typu zerowanie telefonu, zerowanie ustawień, wipe data cache zostały zrobione. Poniżej przesyłam link do screen recordera. Pytanie brzmi czy jest to coś co można reklamować w serwisie? 
Spotkał się z tym ktoś jeszcze? 

0 Like
14 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Arkatosh, Według mnie jest to normalne zachowanie kamery. Na S22 jest tak samo. Wyłączenie opcji Stabilizacja wideo w ustawieniach Aparatu w dużym stopniu niweluje efekt pływania.


Arkatosh
Explorer
Opcje
To nie jest wina włączonej opcji stabilizacji wideo, przyjrzyj się filmikowi który nagrałem. Na poprzedniej wersji androida podgląd był taki sam jak finalnie nagrany filmik.
0 Like
Arkatosh
Explorer
Opcje
A tutaj podgląd jest opóźniony i zlagowany
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Cześć 

Przykładowo Na note 10 plus w trybie dużej stabilizacji takiego efektu nie ma, jest płynnie. 


Arkatosh
Explorer
Opcje
Otóż to, u Ciebie podgląd jest zgodny z "klatkażem" wybranego trybu (UHD60), u mnie to wygląda jakby było 10fps
0 Like
patyczak
Big Cheese
Opcje
U mnie na S22 Ultra podgląd wygląda tak, jak u Ciebie, ale nagrany filmik jest ok. Czy z włączoną stabilizacją, czy bez, jest taki efekt pływania, ale filmy są ok.
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@patyczak  Super, dzięki za sprawdzenie. Czyli efekt u Ciebie taki występuje natomiast nagrane filmy są w porządku?


0 Like
patyczak
Big Cheese
Opcje
Tak, dokładnie. Gdybym tego nie sprawdził, to pewnie nawet nie zwróciłbym na to uwagi. Jednak coś jest nie tak z softem, bo to nie jest prawidłowe działanie.
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@patyczak  dokładnie,  zgłosiłeś to przez Samsung Members?