Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nagrywanie wideo w trybie "Pro" zniknęło wraz z wprowadzeniem nowej aktualizacji?

(Temat utworzony: 18-04-2019 08:37 PM)
1592 Wyświetlenia
M1X3D
First Poster
Opcje

Hej,

Ostatnia aktualizacja wprowadziła wiele zmian, jedną z nich jest zmiana niektórych funkcji "Aparatu". Z aplikacji została usunięta także możliwość nagrywania wideo w trybie "Pro". Pozostała tylko opcja robienia zdjęć.

Czy tylko ja ubolewam nad tą zmianą?

Według mnie ta opcja była bardzo pomocna i wyróżniała telefon Samsunga na tle innych marek.

Teraz jednak zastanawiam się czy ta funkcja kiedyś w ogóle powróci czy tak jak zwykle trzeba zapłacić za niedopracowane aplikacje firm trzecich, z którymi zawsze są problemy.

Czy jest możliwe żeby ktoś mógł udzielić jakichś głębszych informacji na temat powrotu tej opcji niż tylko "Nie mamy informacji"?

0 Like
13 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@M1X3D, niestety nie wiadomo czy Samsung planuje przywrócić tryb profesjonalny w przypadku nagrywania filmów. Nie pozostaje nic innego jak zgłosić swoją sugestię w aplikacji Samsung Members. Zachęcam do przeczytania poniższych wątków, w których rozmawialiśmy o braku tej funkcji w systemie Android Pie.

 

Brak możliwości uruchomienia trybu profesjonalnego w aparacie, po aktualizacji do 9

Aparat-Filmowanie-brak używania ISO w trybie pro


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Jeśli Samsung planowałby przywrócenie tego trybu to już by, to dawno zrobił. Ciężko powiedzieć czy ta funkcja kiedykolwiek powróci. Pozostaje to zgłaszać jako sugestię przez aplikację Samsung Members.

 

Powód usunięcia tego trybu nie jest znany. Na początku mogło się wydwać, że Samsung po prostu zapomniał o tej funkcji, przy tworzeniu osobnego trybu dla wideo. Osobny tryb dla wideo mógł też zostać wprowadzony w celu upodobnienia aplikacji aparatu do tej z iPhone'a (mój domysł). W iPhone też mamy osobny tryb do nagrywania filmów. Niestety Samsung nie wydał oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

 


@M1X3D  napisał(a):

Czy tylko ja ubolewam nad tą zmianą?


Nie tylko Ty. Na angielskiej Społeczności także znajduje się dość obszerny wątek na temat braku nagrywania wideo w trybie profesjonalnym:

 

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/Pro-mode-video-ONE-UI/td-p/902648


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013  napisał(a):

Niestety Samsung nie wydał oficjalnego stanowiska w tej sprawie


Oficjalne oświadczenie pojawiło na angielskiej wersji forum, ale niewiele z niego można się dowiedzieć. Całe oświadczenie znajduje się w tej wiadomości.


rockbob
Explorer
Opcje

Zniknęła również możliwość robienia zdjęć podczas kręcenia video.

Zniknela równieżmożliwość wyprowadzenia skrótów (ikonek) na pulpit  do poszczególnych trybów kamery (video, photo, panorama, itd)

Najnowsza aktualizacja z czerwca nic nie przywróciła... Więc obawiam się że tak pozostanie.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@rockbob, jedyne co można zrobić to zgłosić sugestię za pomocą aplikacji Samsung Members.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@rockbob  napisał(a):

Zniknela równieżmożliwość wyprowadzenia skrótów (ikonek) na pulpit  do poszczególnych trybów kamery (video, photo, panorama, itd)


Zajrzyj do tego poradnika

Szybkie uruchamianie trybu wideo w aparacie - skrót bezpośredni.


rockbob
Explorer
Opcje

Tak, wiem, to funkcja Android 9.0 (Pie) a nie coś co Samsung wymyslił. Da sie tak zrobic z każdą aplicja która dostarcza akcje w menu.

 

Ja bym chciał miec szybki dostęp do SlowMotion i Super SloMo tak jak kiedyś miałem. Niestety nie ma na to rady. 😞

0 Like
rockbob
Explorer
Opcje

@nismo

Taaaa...

To ja juz wole zapalić świece.  https://modlitwa.fatima.pl/
Efekt dokładnie ten sam, niemniej  samopoczucie lepsze!

0 Like
Th3LOQ
Pioneer
Opcje
@rockbob Posiadam najnowszą aktualizację z poprawkami z czerwca i mogę robić zdjęcia podczas kręcenia wideo.