Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Potrzebna pomoc błąd przy wgrywaniu aktualizacji N9

(Temat utworzony: 16-04-2019 03:13 PM)
787 Wyświetlenia
mierzeja
Journeyman
Opcje

Witam,

zwracam się o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu związanego z aktualizacją Note 9, mianowicie przez długi czas nie otrzymywałem powiadomień o nowych aktualizacjach systemu, co bardzo mnie denerwowało zresztą jak widziałem, że wszyscy do okoła mogą cieszyć się np. nowymi funkcjami systemowymi.

Zdecydowałem się na aktualizację ręczną, pobrałem aktualny plik ze strony samsunga i po wielu przeczytanych i obejrzanych instrukcjach przystąpiłem do realizacji aktualizacji systemu.

Wszystko było w porządku do ostatniej chwili, gdy na koniec instalacji powinno pokazać się przysłowiowe "ok" to mi wyskoczył komunikat "niestandardowy plik binarny (odm) zablokowany przez blokadę fap" i od tego momentu tak naprawdę nic nie mogę z tym aparatem zrobić.

Po odłączeniu od kompa wyświetla się komunikat coś o odzyskaniu oprogramowania przez SMART SWITCH, gdzie niestety przy próbie połączenia w ogóle nie widzi ten program mojego N9. Wszystkie sterowniki są aktualne. Obawa moja jest taka, że mogłem wybrać zły plik instalacyjny i że to może być przyczyną, tylko jeżeli nawet tak zrobiłem, to poradźcie, co mogę teraz uczynić nawet powracając do starej wersji androida. I bardzo Was proszę, aby porady w stylu "udaj się do serwisu" zarezerwujcie dla siebie, bo chyba nie o to chodzi na tym forum.

Będę wdzięczny za skuteczne sugestie i gorąca prośba, jeżeli potrzebne jakieś dane to pytajcie, ale z góry uprzedzam, że mam ich niewiele.

DO ADMINÓW: nie naruszam regulaminu forum prosząc o pomoc bardziej doświadczone osoby, być może jest punkt regulaminu, który z pewnością naginam, ale proszę mi wierzyć, że nie jest moim celem łamanie jakichkolwiek zasad funkcjonowania firmy Samsung, chociażby dlatego, że aparat pochodzi z polskiej dystrybucji, kupiony, a nie kradziony. I niestety jedynie moja niepochamowana niecierpliwość oraz chęć zaspokojenia swojej ciekawości doprowadziła do tej sytuacji, dlatego też nie jest mi łatwo prosić Państwa o pomoc na forum, a co dopiero udać się z taką sprawą do serwisu. Więc jeżeli jest możliwość chociażby powrotu do poprzedniego stanu oprogramowania i sprawności aparatu, to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Kod poduktu: SM-N960FZKDPLS - to jedyne co udało mi się znaleźć w kompieKod poduktu: SM-N960FZKDPLS - to jedyne co udało mi się znaleźć w kompie

 

0 Like

2 Rozwiązania


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mierzeja widzę, ze wpadłeś w panikę w związku z zaistniałym problemem i uważasz, że wszyscy są przeciwko tobie. Nie nikt nie jest negatywnie nastawiony, ale musisz zrozumieć, że pytania mają na celu dokładne wyjaśnienie zaistniałego problemu i przyczyn jego powstania. A co zatym idzie podjęcia konkretnych działań w celu jego rozwiązania.

Aby te działania były dostosowane do zaistniałej u ciebie sytuacji, musimy sobie wszystko wyjaśnić na samym początku.

Stąd takie a nie inne pytania. Nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami, nie dokładnego lub błędnego opisywania przez wiele osób tego co się zadziało wolimy je zadać.

To tyle w kwestii naszych pytań i twojej złej interpretacji naszych działań.

 

A teraz czas na działanie.

 

Czy telefon funkcjonuje normalnie?

Czy reaguje na przyciski?

Czy sprawdzałeś jak się zachowa po zastosowaniu kombinacji Volume Down i Power?

Czy wchodzi w tryb recovery?

 

Sprawdź na spokojnie i odpowiedz na pytania. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):

Czy wchodzi w tryb recovery?


@mierzeja, wskazówki dotyczące wejścia w tryb recovery znajdziesz w tym wątku.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mierzeja, z jakiej aplikacji korzystałeś do aktualizacji telefonu? Napisałeś, że plik pobrałeś ze strony Samsunga więc podejrzewam, że chodzi o aplikację Smart Switch? Jeżeli jednak nie korzystałeś z oficjalnych narzędzi to niestety w takim wypadku nie jesteśmy w stanie udzielić pomocy na forum ponieważ ewentualne wskazówki mogą naruszać zapisy gwarancyjne i mogą prowadzić do utraty gwarancji. W takim wypadku pozostaje wizyta w punkcie serwisowym.

 

Ponadto wstawiłeś zrzut więc rozumiem, że telefon włącza się, ale nie działa prawidłowo?


0 Like
mierzeja
Journeyman
Opcje
Korzystałem z aplikacji Smart Switch, ale tak jak napisałem w chwili obecnej jest brak komunikacji pomiędzy tym programem, a moim N9. A zrzut pochodzi z wcześniejszego okresu to też napisałem pod zrzutem, że nie mam więcej z takich rzeczy na kompie, a stan mojego N9 jest dokładnie taki jak to opisałem wcześniej. czyli nie działa ani prawidłowo, ani nieprawidłowo. Jedynie wyświetla się ten komunikat o Smart swtchu, to też już pisałem.
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mierzeja a zjakiej ty strony próbieraleś ten plik? Nie linkuj tylko podaj nazwę. Bo Samsung żadnych plików do telefonów nie udostępnia. 🤔


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mierzeja, Czy próbowałes skorzystać z funkcji "Awaryjne odzyskiwanie oprogramowania" ?

 

1234.JPG

 

Czy telefon jest widoczny na tej liście ?

 


@mierzeja  napisał(a):

Zdecydowałem się na aktualizację ręczną, pobrałem aktualny plik ze strony samsunga i po wielu przeczytanych i obejrzanych instrukcjach przystąpiłem do realizacji aktualizacji systemu.


Jaka to była dokładnie strone i jakiego programu użyłeś do zainstalowania aktualizacji ?


0 Like
mierzeja
Journeyman
Opcje
Być może moje opisy czy określenia nie są dla Was satysfakcjonujące i zbyt precyzyjne i dlatego zapewne zamierzacie pytać po 10 razy o rzeczy, które starałem się opisać tak jak potrafiłem, być może od razu zakładacie że jestem oszustem, bandytą i złodziejem i tylko czyham na Waszą wiedzę i doświadczenie i gdy tylko przeczytam te Wasze wspaniałe pomysły na rozwiązanie mojego problemu, to zacznę nimi handlować gdzieś na czarnym rynku i bogacić się bez Waszej wiedzy, otóż nie Szanowni Panowie, popełniłem błąd, którego sam nie potrafię naprawić i tak na prawdę tylko dlatego odważyłem się cokolwiek tutaj napisać, ale najwyraźniej to był błąd, bo zmierzony z góry i potraktowany tak jak tutaj zostałbym w serwisie Samsunga do którego miałem już okazję kilka razy się wybrać.
Więc, albo ktoś potrafi skupić się przynajmniej na próbie pomocy i rozwiązania mojego problemu, albo niech sobie odpuści, bo to nie o to mi chodziło zwracając się do członków forum o pomoc.
Odpowiadając mam nadzieję satysfakcjonująco na te kilka pytań, a może jednak to nie były pytania, tylko stwierdzenia, a ja znowu wyjdę na głupka, spróbuję odpowiedzieć przynajmniej tak jak potrafię:
- określenie strona samsunga, chodziło mi, że gdzieś te pliki przecież muszą przechowywać i dlatego zamiast określenia z serwerów samsunga użyłem określenia strona, żeby nie było jeszcze większego zagłębiania się w istotę rzeczy, no ale jak widać się pomyliłem. Informacja dot. powiadomienia jakie pojawiło mi się na kompie o wstępnie pobranym oprogramowaniu w programie Smart Switch, które mi pomoże zaktualizować mojego N9 do najnowszej wersji i w momencie rozpoczęcia wszystko było w porządku, przynajmniej tak mi się wydawało, ale nie po to jest tzw. błąd statystyczy, żeby go nikt nie wyrabiał, więc u mnie teoretycznie było ok, a na koniec wyskoczył błąd o którym już pisałem.
-"Czy próbowałes skorzystać z funkcji "Awaryjne odzyskiwanie oprogramowania" ?" - tak próbowałem i nic tam się nie wyświetla, jakby w ogóle nie było nic robione, a co gorsza, to teraz już się nawet nie widzą na wzajem.
- "Jaka to była dokładnie strona i jakiego programu użyłeś do zainstalowania aktualizacji ?" - info jak wyżej, albo pozwolę sobie ostatni raz "SMART SWITCH" zakładka aktualizacja oprogramowania, chyba że tym razem źle napisałem nazwę programu, to też przepraszam.
Na koniec mam takie pytanie do Panów Ekspertów, czy istnieje złoty środek, abym pomimo, że teraz mi się nie udaje mógł wprowadzić swój telefon w tryb startowy, pobierania, czy coś takiego, może serwisowy nie wiem dokładnie, więc czy jest taki 100% sposób? może ktoś by wiedział to chętnie skorzystam. Coś wyczytałem w sieci i jak mi nikt i nic nie pomoże spróbuję znowu coś podziałać na własną rękę (chyba i tak już nic nie ryzykuję w takiej sytuacji).
0 Like
Rozwiązanie
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mierzeja widzę, ze wpadłeś w panikę w związku z zaistniałym problemem i uważasz, że wszyscy są przeciwko tobie. Nie nikt nie jest negatywnie nastawiony, ale musisz zrozumieć, że pytania mają na celu dokładne wyjaśnienie zaistniałego problemu i przyczyn jego powstania. A co zatym idzie podjęcia konkretnych działań w celu jego rozwiązania.

Aby te działania były dostosowane do zaistniałej u ciebie sytuacji, musimy sobie wszystko wyjaśnić na samym początku.

Stąd takie a nie inne pytania. Nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami, nie dokładnego lub błędnego opisywania przez wiele osób tego co się zadziało wolimy je zadać.

To tyle w kwestii naszych pytań i twojej złej interpretacji naszych działań.

 

A teraz czas na działanie.

 

Czy telefon funkcjonuje normalnie?

Czy reaguje na przyciski?

Czy sprawdzałeś jak się zachowa po zastosowaniu kombinacji Volume Down i Power?

Czy wchodzi w tryb recovery?

 

Sprawdź na spokojnie i odpowiedz na pytania. 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Rozwiązanie
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):

Czy wchodzi w tryb recovery?


@mierzeja, wskazówki dotyczące wejścia w tryb recovery znajdziesz w tym wątku.


mierzeja
Journeyman
Opcje

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale gdy udało mi się wykonać przywrócenie do ustawień fabrycznych I okazało się że wszystko wróciło do normy to cała reszta już była dla mnie bez znaczenia. Więc jeszcze raz przepraszam za zwłokę w odpowiedzi i bardzo dziękuję za chęć udzielania pomocy.

I taka rada na przyszłość jeśli mogę coś podpowiedź od siebie, nie stawiajcie pod ścianą osoby w potrzebie z góry zakładając, to co ja założyłem, bo forma Waszych pytań nawet po przeczytaniu parokrotnie zakładała z góry moje nieuczciwe zamiary, a proszę mi wierzyć, że dokładanie  mi kolejnych problemów było ostatnią rzeczą jakiej potrzebowałem.

Dziękuję bardzo jeszcze raz i pozdrawiam Artur.

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mierzeja, dziękuję za informację zwrotną. Cieszę się, że nasze wskazówki okazały się pomocne. Nasze pytania nie miały na celu stawiania nikogo pod ścianą a jedynie doprecyzowanie informacji niezbędnych do udzielenia pomocy co zresztą udało się osiągnąć. Również pozdrawiam i zachęcam do dalszych odwiedzin forum.