Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witaj piękny! Żegnaj stary! [Galaxy S8|S8+]

(Temat utworzony: 28-09-2017 03:21 PM)
1721 Wyświetlenia
EmilG
Explorer
Opcje

2.jpg

 

Cześć!

 

Oddaj swój stary telefon i chroń z nami środowisko!

Jeżeli marzy Ci się nowy Galaxy S8|S8+ , możesz oddać niepotrzebny smartfon i zystać dodakowy bonus na jego zakup.

 

 

Więcej infomacji znjdziecie pod tym linkiem.

 

Jak podoba Wam się taka inicjatywa?

Ktoś z was skorzysta?





Wszystko widzę i wszystko słyszę...
19 Odpowiedzi
WolF
Voyager
Opcje
Trochę nisko wyceniają te sprzęty;/
0 Like
grodziak93
Pathfinder
Opcje
całkiem ciekawy pomysł

♫♪ to co się dzieje, naprawdę nie istnieje ♫♪
0 Like
Sebastian79
Apprentice
Opcje

Witam

Ulegając wpływom wszechobecnej reklamy zakupiłem kilka dni temu smartfon Galaxy S8 plus z informacji jaką podał producent stary smartfon o którego dbałem przez ostatnie 2 lata miał zostać odkupiony przez firmę „Kupimyto”

dodatkowo cena za oferowany smartfon miała być zwiększona o 250 zł premi

W pierwszej kolejności telefon wyceniłem w lokalnym skupie telefonów cena zaproponowana w salonie to 750 zł

Zaznaczam iż telefon w ostatnim czasie przebywał w serwisie samsunga według jego oceny nie wykryto w nim żadnych problemów jedynie przeprowadzona została aktualizacja oprogramowania.

Telefon to rzecz którą traktuję szczególnie to narzędzie pracy o które dbam (oryginalne etui zabezpieczające tył i przód) Świadomy uzyskania premi postanowiłem skożystać z wyceny na podanym przez samsunga portalu oraz wysłać go do analizy. Cała operacja przebiegała bardzo sprawnie wycena telefonu to 858,11 + 250 zł premi 

Jakież było moje zdziwienie kiedy otrzymałem maila z wyceną realną :

Podane informacje Przegląd naszych techników
Działa bez zarzutu? : Tak Działa bez zarzutu? : Nie
Stan techniczny : przebarwienia wyświetlacza
Stan optyczny : Idealny Stan optyczny : Przedmiot w stanie zużytym, z kilkoma śladami użytkowania o raz maksymalnie trzema wyraźnymi optycznymi śladami użytkowania (np. głębokie zarysowania, uszkodzenia, pęknięcia).
Na postawie stwierdzonego stanu, nasz system wycenił wartość urządzenia na: 6,72 PLN.

W jaki sposób telefon który przez serwis samsunga został zakwalifikowany przez serwis Samsunga (telefon w serwisie w Sierpniu 2017) za sprawny został oceniony w ten sposób.

Całej sprawie smaczku dodaje kolejna informacja która dyskwalifikuje mnie do możliwości odebrania premi :

Jeśli nowa wycena urządzenia nie kwalifikuje go do udziału w promocji Samsung (tj. nie przekracza 212 złotych), nowa cena nie została zwiększona o 250 złotych.

Według mnie to jakiś żart z klienta który związany jest z marką od co najmniej 10 lat 

Jednym z warunków zakupu nowego telefonu była promocja organizowana przez producenta 

Poszukam pomocy w UOKiK gdyż nie rozumiem tego typu postępowania 

 

EmilG
Explorer
Opcje

Cześć,

rzeczywiście tez byłbym zawiedziony, wyjątkowo sprawdziłem Twój przypadek z Organizatorem i potwierdził on, że z uwagi na uszkodzenie sprzętu zaproponował adekwatną wycenę.  

Prosimy o odpowiedź na wiadomość prywatną, którą wysłaliśmy na Twój adres mailowy - chcemy ułatwić Ci kontakt z serwisem abyś mógł wyjaśnić ewentualne wątpliwośći.

Przy okazji dodam, że od piątku 22.09 promocja uległa zmianie - wartość wyceny,  nie decyduje o dodatkowym bonusie.

Pozdrawiam :smiling-face:

 





Wszystko widzę i wszystko słyszę...
0 Like
Sebastian79
Apprentice
Opcje

Witam 

Odpowiedz wysłana na maila 

Pozdrawiam 

0 Like
Sebastian79
Apprentice
Opcje

Witam próbowałem wysłać maila do pana ale niestety dostałem informację iż został odrzucony oto jego treść :

 

Miesiąc przed końcem gwarancji postanowiłem telefon poddać przeglądowi w autoryzowanym serwisie, miał drobne problemy techniczne które uniemożliwiały codzienne korzystanie z niego (sam wybierał numery, zawieszał lub rozłączał połączenia lub gubił zasięg)
W serwisie nikt mnie nie poinformował o jakich kolwiek uszkodzeniach dlatego też przy wycenie kierowałem się ogólnie dobrym stanem urządzenia.
W informacji od serwisu zostałem poinformowany jedynie o potrzebie wymiany oprogramowania co jednocześnie zostało wykonane.
Pytanie brzmi :
Czy w takim wypadku miałem prawo pomyśleć iż telefon jest w stanie bardzo dobrym ?
Jakież było moje zdziwienie kiedy dowiedziałem się o przebarwieniach na wyświetlaczu oraz zużyciu telefonu.
Czy w takim przypadku części które były wadliwe nie powinny zostać wymienione na nowe? Gwarancja na sprzęt to przecież 2 lata
Nie ukrywam iż decyzję o zakupie nowego smartfona podjęta była głównie ze względu na zaoferowaną promocję. Uzyskana kwota miała zrekompensować zakup nowego smartfona jak i zakup akcesoriów do niego (etui, bezprzewodowa ładowarka)
W przypadku takiej wyceny nie jest dla mnie opłacalne skożystanie z waszej oferty (na rynku lokalnym telefon wart jest 750 zł ) co równocześnie dyskwalifikuje możliwość uzyskania rekompensaty.
Co w przypadku jeśli stary telefon nie znajduje się na liście skupu czy klient traci możliwość skożystania z promocji???
Od lat kupuję telefony samsunga ,powiem szczerze jestem bardzo roczarowany zaistniałą sytuacją.
Telefon który w pełni zaspokajał moje potrzeby (galaxy Note 4) zamieniłem na nowy S8 + i niech pan mi wierzy pomimo wszystkich nowoczesnych rozwiązań czegoś mi w nim brakuje.
Może zbyt pochopnie podjąłem decyzję o zakupie tegoż smartfonu może trzeba było się zdecydować na Note8 i być wiernym rysiowi s-pen
W chwili obecnej szukam rozwiązania tej sytuacji gdyż tak jak pisałem wcześniej promocja miała duży wpływ na podjęcie decyzji o zakupie

 

PrzemekReg
First Poster
Opcje

Po roku nic się nie zmieniło, zakupiłem Note 8 oddałem Note 4... wycena przeslana 1.92zl

Ta sama wada, poprosiłem o test diagnostyczny który to wykazał - takowego brak. W chwili obecnej to już tak bardzo mnie nie boli cena jak zasady. Mój sprzęt miał zarysowany lakier na obwodzie urządzenia. Stan b. dobry ok 750zl, stan dostateczny 350. Dziwne jest, że obecnie te ceny zmalaly - jak tylko oddałem telefon kurierowi a następnie potwierdzono dostarczenie do siedzimy kupimy to. Czekam do poniedziałku na feedback z tytułu weekendu.

 

Jedyne co mogę pochwalić, to obsługę telefoniczną klienta - Panie są miłe i chętne do pomocy.

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Myślę, że ceny nie zmieniły się z powodu odsprzedaży akurat twojego telefonu. W tym samym czasie wiele osób odsprzedaje swoje telefony. Myślę, że to suma wszystkich powoduje obniżkę.
A sama wycena na miejscu przez techników firmy KUPIMYTO (WIRKAUFENS), to już inna kwestia.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Kasia_
First Poster
Opcje

Witam.

Jestem ciekawa jak zakończyła sie ta historia.

Miałam podobną sytuację - zakupiłam Galaxy a7. Bonus od Samsunga to 250 zł do wyceny. Zdecydowałam się skorzystać z promocji i sprzedać stary telefon. Był w stanie idealnym - bez rys, w pełni sprawny, zadbany. Wycena mnie zadowoliła. Wysłałam telefon do kupimyto.... dostałam odpowiedź, że w sprzedawanym Galaxy A3 jest uszkodzony klawisz Home i wycena zmieniła sie na 1,89 zł. Niestety zaufałam firmie Samsung i nie zabezpieczyłam sie przed wysyłką, np. zapisując nr IMEI czy oddając do serwisu w celu potwierdzenia sprawności telefonu. Teraz czuję przyparta się do muru - albo zaakceptuję to oszustwo i dostanę 250 zł od Samsunga i 1,89 zł od kupimuto, albo odeślą mi ..... no właśnie co mi odeślą?

W związku z tym boję sie wycofać - nie otrzymam nic i zostanę z zepsutym telefonem - moim uszkodzonym umyślnie lub innym złomem, czego nie będę w stanie zweryfikować.

Sprawdziłam w internecie (niestety po fakcie), że takich historii jest mnóstwo. Pisałam do Samsunga w tej sprawie, do kupimyto oczywiście też. Z wiadomym skutkiem. Wnioski jakie mi się nasuwają po tej całej historii nie są optymistyczne. Czy firma Samsung świadomie bierze udział w tym procederze, wspierając oszusta? Muszę przyznać, że akcja jest zorganizowana w bardzoprzemyślany sposób - marka godna zaufania (?) usypia czujność naiwniaków - takich jak ja - i pomaga w okradaniu ludzi. W tensposób kupimy to ma telefon za 1 zł plus kurier - czysty zysk.

0 Like