Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Book4 Pro (360)/Ultra, czyli najpotężniejsze Galaxy w Historii 🤔.

(Temat utworzony: 16-01-2024 04:53 PM)
1579 Wyświetlenia
FG_Test23
Black Belt 
Opcje

Hejka 😃

8 Stycznia 2024 roku Samsung zaprezentował Galaxy Booki z serii 4 na swoim oficjalnym kanale YouTube. Zaprezentowano 3 modele: Galaxy Book4 Pro, Galaxy Book4 Pro 360 oraz Galaxy Book4 Ultra (emotka).

Dodam jeszcze, że laptopy Galaxy Book nie są jeszcze dostępne w naszym kraju, więc nie da się ich nabyć z oficjalnej Polskiej dystrybucji.

Mam nadzieję, że w 2025 roku tematem zajmie się ktoś kto realnie się zna na Galaxy Bookach 😅.

image


1. Konstrukcja

Najnowsze Galaxy Booki zbudowane są z aluminium wraz z błyszczącą obudową. Materiały te są częściowo wykonane z recyklingu.

Wersje kolorystyczne, to: "Moonstone Gray" oraz "Platinum Silver" (ten drugi tylko w wersji Pro 360).

Porty - USB-A, port na mikrofon/słuchawki, Thunderbolt 4 (2), miejsce na kartę Micro SD oraz HDMI (obsługuje 8K@60 oraz 5K@120).

Laptopy zostały wyposażone w 4 głośniki AKG obsługujące Dolby Atmos oraz w 2 mikrofony.

Dla lepszego komfortu rozmów, laptp został wyposażony w 2MP kamerkę Selfie o rozdzielczości FHD (1080p).

Wszystkie laptopy posiadają klawiaturę Backlit z kluczem numerycznym ( z wyjątkiem Galaxy Book4 Pro 14- calowego bez dopiska 360)

Waga:

• 1,86kg (Galaxy Book4 Ultra) 16-cali
• 1,66kg (Galaxy Book4 Pro 360) 16-cali
• 1,23kg (Galaxy Book4 Pro) 14-cali
• 1,56kg (Galaxy Book4 Pro) 16-cali


2. Wyświetlacz

image


Ekran w najnowszej serii Galaxy Book, to Dynamic AMOLED 2x o rozdzielczości 2880x1800 (WQXGA) 3K.

Ekran wyposażony jest w technologię Vision Booster, która ułatwia widoczność w wymagających warunkach oświetleniowych.

Dla jeszcze lepszego komfortu pracy na słońcu laptop został wyposażony w specjalną powłokę, która poprawia widoczność w słońcu.

W tym roku Samsung postanowił wprowadzić dotykowy ekran do swoich laptopów w celu zwiększenia komfortu pracy.

Szczytowa jasność ekranu wynosi 400 nitów, a częstotliwość odświeżania wynosi od 48 do 120hz. "Ramy wyświetlania", to 16:10.


3. Pamięć i Łączność

Najnowsze Galaxy Booki4 Pro/360/Ultra wyposażone są w Wi-Fi 6e oraz Bluetooth 5.3, więc obsługują najnowszą obecnie dostępną technologię Wi-Fi oraz Bluethooth.

Wersje pamięciowe, to:

256GB (Tylko Galaxy Book4 Pro)
• 512GB (Wszystkie)
• 1TB (Galaxy Book4 Pro 360 oraz Galaxy Book4 Ultra)
2TB (Tylko Galaxy Book4 Ultra)

Pamięć RAM (LPDDR5X):

• 16GB (Wszystkie)
• 32GB (Wszystkie)
64GB (Tylko w wersji Ultra)


4. System/Ekosystem

image

Tutaj bez zaskiczenia Windows 11 Home wraz z pakietem aplikacji od Samsunga.

W tym roku Samsung postawił na AI (Galaxy AI) i dostępne mamy funkcje inteligentnego przetwarzania zdjęć, własnego asystenta AI oraz inteligentne wiadomości.

Galaxy Booki4 Pro/360/Ultra posiadają funkcje ekosystemowe takie jak:

• Multi-Control
• Quick Share
• Automatyczne przełączanie słuchawek
• Kontynuacja pracy na innych urzązeniach
• Smartfon jako kamerka do rozmów
• SmartThings
• Smart View
• Można używać na nim Samsung DeX
• Połączenia i SMS-y na innych urządzeniach


5. Bateria i Ładowanie

image


Galaxy Book4 Pro 16-calowy - 76Wh (Ładowanie 65W)

Galaxy Book4 Pro 14-calowy - 63Wh (Ładowanie 65W)

Galaxy Book4 Pro 360 - 76Wh (Ładowanie 65W)

Galaxy Book4 Ultra - 76Wh (Ładowanie 140W)


6. S Pen

image

Specjalnością Galaxy Booka4 Pro 360 jest, to że posiada on rysik S Pen oraz może się on zginać/składać w obydwie strony i może być używany nawet jako tablet.

Rysik S Pen dostępny jest w zestawie z laptopem i można go przyczepić magnetycznie do tyłu naszego laptopa.

Tylko Galaxy Book4 Pro 360 obsługuje rysik S Pen, więc tutaj mamy wąski wybór w skali laptopów od Samsunga.


7. Wydajność

image

No, ale kiedyś trzeba przejść do tzw "mięsa", czyli do wydajności.

Nie znamy niestety dokładnych cyferek, więc możemy jedynie posługiwać się nazwą i specyfikacją.

Wersja z dopiskiem "Ultra" posiada najlepszy procesor oraz najlepszy układ graficzny, jako że jest, to komputer bardziej do wymagającej pracy oraz grania.


Galaxy Book4 Ultra

image



Galaxy Book4 Pro 360

image


Galaxy Book4 Pro

image



8. Podsumowanie

Podsumowując, najnowsze Galaxy Booki Są topowym oraz Wydajnym sprzętem, który w odróżnieniu od innych laptopów z systemem Windows, oferuje wręcz perfekcyjną integrację z resztą urządzeń Galaxy oraz ogólnie od Samsunga.

O ile sprzęt ten nie jest przystosowany dla wszystkich, tak też oferuje wiele ciekawych funkcji. Niestety, ale Sprowadzanie takowego laptopa jest drogie, więc tutaj musimy sporo zapłacić.

Galaxy Book4 Pro 360 dodatkowo oferuje rysik S Pen i to go wyróżnia wśród reszty laptopów konkurencyjnych firm.

Galaxy Book dla osób pracujących w biurze może okazać się idealnym sprzętem do pracy bądź dopełnieniem biura domowego.

Mam nadzieję, że post ten okazał się pomocy i możecie w komentarzach podsyłać jakieś rady dotyczące pisania postów o komputerach, jako że mam małe doświadczenie w tym segmencie 😅.

Zdjęcia i Specyfikacja pochodzą z Samsung Newsroom oraz z Kanału na YouTube Samsunga:

https://youtu.be/OB9w8iY9DCg






?si=Dfso4et2ftdn7_Uk

https://news.samsung.com/global/introducing-galaxy-book4-series-the-most-intelligent-and-powerful-ga...

 

 

 

 

 

 

 

 











11 Odpowiedzi
Pawelle45
Explorer
Opcje
Zastanawiam się tylko kiedy będą dostępne Galaxy Booki w Polsce bo nie powiem ale jestem zainteresowany zakupem jednego z nich np. 14 calowy na studia, tylko....cena tu gra rolę. Ogólnie świetny post aż ma się chęć zakupić nowego albo nawet Book3.
0 Like
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
Cenowo raczej będą drogie i tutaj mam rozpiskę z oficjalnej strony z ceną.

Dzisiaj najtańszy w tej wersji 512 GB poszedł Oczywiście ten zeszłoroczny jest za jakieś 3 700zł, więc tutaj jeszcze bym powiedział, że można się zastanawiać nad tabletem czy laptopem chociaż Oczywiście cena tych z tego roku będzie wyższa i najtańszy ma być za 999 dolarów chyba.Screenshot_20240116_184634_Samsung Internet_1000019293_1705427195.png
0 Like
Pawelle45
Explorer
Opcje
I tak tańszy niż telefon haha za te 3700zł
0 Like
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
Racja 😅. Dzisiaj to telewizor QLED UHD jest 3x tańszy od smartfona QHD 😅 no takie czasy, że zegarek kosztuje tyle co telewizor 😂.

No, ale myślę że tutaj jeśli chodzi o sprzęcik na uczelnię, to taki laptop by się nadał tym bardziej Ta wersja 360 bo ona ma ten rysik S Pen I można ją zginać w różne strony i w dowolny sposób stawiać.

Oczywiście można gdzieś kupić te laptopy na Amazonie czy też Komputroniku, ale ceny takiego sprzętu są spore No i jesteśmy pozbawieni kilku benefitów posiadania sprzętu z polskiej dystrybucji.

Myślę, że jeszcze przez długi czas tych laptopów nie będzie w Polsce no bo jednak rynek laptopów akurat jest u nas dość skomplikowany i wątpię aby Samsung był w stanie tak z kopyta wejść i realnie wyjść na zysk takie jej działalności No bo nie oszukujmy się, że firma z jabłkiem w tej branży ma 100 do powiedzenia no jeszcze są te chromebooki itp.
0 Like
Pawelle45
Explorer
Opcje
Wybrałbym wszystko inne niż sprzęt od apple, nie dlatego ze jestem uzytkownikiem samsunga-/androida tylko jest to według mnie sprzęt który jest wygórowany, jeśli samsung w najbliższym czasie nie zainicjuje dystrybucji na Polskę to szybciej zdecyduje się na Dell-a albo inny laptop który posłuży jako zapisanie notatek.

Do pisania mam Tab S9, który jest świetny do pisania odręcznego.
0 Like
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
Myślę, że troszkę możemy poczekać z tymi Galaxy Bookami w Polsce, ale kto wie.

Te Dell-e i ThinkPady wydają się takim ciekawym sprzętem sam mam w rodzinie jednego i tam widziałem, że to nawet śmiga jest małe i poręczne i w miarę dobrze pracuje, więc to też niezły sprzęt chociaż tutaj będzie jakiś problem jednak z tą integracją pomiędzy urządzeniami Galaxy. Oczywiście można użyć tego łącza do Windows i można sobie tam zainstalować kilka apek i użyć Samsung Dex, ale to wciąż nie jest to samo.

Przy okazji skoro masz Taba S9, to można zawsze pokusić się tutaj o to etui z klawiaturą i używać tabletu jako laptopa z pomocą trybu Dex, który jest we wszystkich tabletach od Samsunga. Oczywiście takie Etui sporo kosztuje, więc no nie jest to mały wydatek choć zawsze można poszukać tam jakichś zniżek, ale byłoby to jak laptop No i miał być te wszystkie funkcje których używasz.

Z drugiej strony no jednak tablet z klawiaturą Nie zastąpi w stu procentach laptopa i nie wiem też jak, to jest z tą wygodą jeśli chodzi o taki tablet na kolanach, bo jednak tam jest zawsze ta wysepka w laptopach na klawiaturę, A tutaj to jest z innego materiału bo trzeba użyć czegoś innego niż jakieś aluminium i nie wiem czy to się nie Zapada na przykład pod kolanami nie jest giętkie No nie używałem nigdy takiej klawiatury do tabletu Więc nie mnie się wypowiadać w tym temacie.

Oczywiście nie wiem jaki byłby zakres twojego używania takiego laptopa bądź tabletu jako laptopa i czy tylko byś go używał na uczelni bo jeśli tak, to łatwiej by było, ale z drugiej strony no Jeśli chciałbyś użyć w jakimś autobusie czy na kolanach w jakimś miejscu w salonie No to już troszkę trudniej 😅.
0 Like
jetka
Navigator
Opcje
Oj też czekam na dostępność w Polsce, trochę to nawet irytujące, że Samsung nie chce ich u nas sprzedawać. Fajnie by było mieć cały jeden spójny ekosystem. Wydaję się, że tablet z klawiaturą może zastąpić laptopa w przypadku np. Pracy na dokumentach, czy w Excelu, ale niestety tak nie jest. Te programy poprostu są wypatroszone z niektórych kluczowych funkcji na androidzie. Spoko do robienia notatek, ale żeby potem zrobić z tego jakiś bardziej profesjonalny tekst, trzeba edytować na komputerze:-(. W przypadku np. Fotografii też dużo można zrobić na tablecie, ale czasami trzeba coś bardziej wyedytować i znów potrzebny komputer. No i mi się marzy taki 14 pro, ale czemu ich nie ma w Polsce, przecież w Europie są dostępne? Nie wymagamy jakiś specjalnych klawiatur jak niektóre kraje w UE? Nawet jakbym się już pogodził, że kupię sobie za granicą z innym układem klawiatury, to dla mnie nie do przejścia jest to, że nie będę miał 100%gwarancji na ten produkt u nas w kraju. I tak patrzę z zazdrością na użytkowników apple, którzy mają jeden spójny fajny ekosystem stworzony do pracy, który bez problemu można skompletować w naszym kraju 😞
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
Znaczy no tutaj niestety Szkoda, że Samsung nie chce udostępnić tych laptopów dla nas, ale wynika to prawdopodobnie z samego w sobie rynku i jak widać wycenili, że nie wyjdą na zysk sprzedając swoje laptopy u nas.

A propos programów, to tutaj akurat jest sporo jakiś profesjonalnych programów nawet do obróbki zdjęć czy montażu filmu:

Galaxy Enhance-X
Adobe
Luma Fusion

No i Akurat tutaj z tymi programami możemy sporo podziałać możemy używać wszystkich aplikacji od Microsoftu i możemy synchronizować notatki Samsung z One Note choć oczywiście to nie będzie to samo co w przypadku takiego prawowitego laptopa, ale jednak jesteśmy w stanie sporo zdziałać.

Myślę, że tutaj największą przeszkodą może okazać się korzystanie z takowego tabletu z klawiaturą na kolanach i być może to jest mniej wygodne, Ale ja tego nie wiem bo nie używałem, ale jednak to nie będzie to samo co taka wysepka od komputera choć oczywiście ma to dużo swoich zalet bo Taki tablet jest jednak bardziej poręczny możemy używać trybu Dex i tego zwykłego i mamy tutaj sporo ciekawych funkcji, które się mogą okazać przydatne.

Myślę, że Samsung być może za kilka lat pójdzie już troszkę w kierunku Apple i będzie montować potężniejsze procesory do swoich tabletów i nie będzie procesorów mobilnych tylko te już stricte z komputerów No i nie oszukujmy się, że Samsung jednak w Galaxy storma tam kilka swoich aplikacji specjalnie luma Fusion ściągnęli i to z dwa razy tańszą ceną dla użytkowników, więc myślę że z czasem będą rozwijać to swoje portfolio aby tablety już mogły zastąpić komputery bo nie oszukujmy się, że mniejsza część osób już jest zainteresowana tym takim rynkiem tabletów i już w większości jednak ludzie chcą podążać w taką stronę komputerów aby móc mieć większą część rynku.

Moim zdaniem na dzisiaj tablet jest w stanie w dobrym stopniu zastąpić komputer, ale to dalej nie jest to samo i jeszcze musimy poczekać tak z kilka lat Myślę że od 5 do 10 lat Musimy poczekać sobie na takie tablety, które realnie mogą nam zastąpić komputer

Na dzień dzisiejszy myślę,że Galaxy Tab i Galaxy Book są troszkę innymi urządzeniami z innymi pogrzebami No chyba że Galaxy Book4 PRO 360, który oferuje rocznik espen i może się składać jak tablet, to taki akurat laptop może nam już w stu procentach zastąpić tablet, ale reszta moim zdaniem jeszcze jest bardziej do takiej pracy komputerowej I tego chyba się powinniśmy trzymać.
0 Like
jetka
Navigator
Opcje
Rynek u nas jest i to bardzo dobry na tego typu urządzenia, preferujemy bardziej PC, MAC jest w mniejszości. Laptopy w naszym kraju też sie swietnie sprzedają i to w wbrew pozorom te z wyszej pólki. Nie mamy wymagań odnośnie klawiatury. Tu musi być jakiś inny czynnik wpływający na tą decyzję, zresztą wielu urządzeń i rozwiązań z Samsunga u nas nie ma, a przekraczając zachodnią granice już możemy ich doświadczyć. I jest to dość smutna praktyka prowadzona przez Samsunga.
Oczywiście te aplikacje które wymienił @FG_Test23 są, posiadam je w pełnych wersjach, ale to 30% możliwości wersji Windowsowych. Tak samo jak MS Office też jest wykastrowany z wielu funkcji. I właśnie system operacyjny wciąż jest największym problemem tabletów. Posiadam tab S9+ i Starszego Surface, którego już bym chciał zastąpić, a nawet liczyłem że tablet od Samsunga mi go zastąpi, ale okazało się, że niestety tak nie jest:-(. I bardzo bym chciał zakupić sobie takiego Galaxy Book Pro, ale cóż nie jest to u nas możliwe.
Co do procesorów to już ten w tab S9 spokojnie by pociągnął Windowsa 11, gdyby była taka możliwość dana przez Microsoft. Już dziś możemy śmiało używać tabletów jak komputerów(np. Surface). Największym ogranicznikiem obecnie jest system, a bardziej aplikacje.
Fajną np. propozycję teraz na targach CES przedstawił Lenovo, gdzie w jednym urządzeniu, możemy przeskakiwać pomiędzy androidem, a Windowsem.