Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Doceniaj i bądź doceniany, czyli o wsparciu na Forum

(Temat utworzony: 24-12-2018 12:59 AM)
1064 Wyświetlenia
showmeyour__
Voyager
Opcje

Cześć!

 

Lubisz być doceniany, prawda? Czy to poprzez gest, słowa lub follow, like albo…

Na naszym Forum masz pełną dowolność w zadaniu pytania, dopisania się do istniejącego wątku oraz dołączenia swojej wskazówki lub propozycji rozwiązania zgłaszanej sprawy.

 

I tu rozpoczyna się gra :smiling-face-with-sunglasses:

 

Najlepsza propozycja lub słuszna sugestia może zostać zaakceptowana jako rozwiązanie. Wtedy, w danym temacie, pojawia się odpowiednie oznaczenie, a najlepsza odpowiedź zostaje podpięta na górze wątku.

 

Oznaczone rozwiązanie w wątku.Oznaczone rozwiązanie w wątku.

 

Jednak nie dzieje się to samo. Tutaj potrzeba Twojej pomocy. Wystarczy jedno kliknięcie, aby pokazać, że doceniasz udzieloną pomoc. Będzie to bardzo przydatne dla kolejnych userów, którzy będą przeglądać nasze Forum.

 

A co niezwykle ważne dla aktywnych użytkowników - ilość zaakceptowanych rozwiązań jest jednym z elementów branych pod uwagę przy awansowaniu na :white-medium-star: Samsung Makera :white-medium-star:
Więcej na temat roli Samsung Maker przeczytasz w wątku o tym, jak zostać gwiazdorem Samsung Community!

 

accept ze strzalka.png

 

Zatem, nie lękajcie się i klikajcie! Było follow4follow, więc zróbmy solution4solution:victory-hand:

93 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2, również nie znalazłem szczegółowej informacji o rolach, ale przeglądając forum doszedłem do następujących wniosków. Użytkowników można podzielić na trzy grupy:

 

  • Standardowy użytkownik. Wraz z ilością napisanych wiadomości otrzymuje nowe poziomy. Zaczyna od First Poster, New Member i kolejno zdobywa różne inne poziomy takie jak Apprentice, Explorer, Navigator, Pathfinder czy Voyager. Brak informacji odnośnie ilości poziomów oraz wymaganej ilości napisanych wiadomości. Nie jestem również pewny czy poziomy są zależne wyłącznie od ilości wiadomości czy również od zdobytych wizytówek.
  • Wyróżniony użytkownik. Użytkownicy, którzy wyróżniają się na forum swoją aktywnością, wiedzą i chętnie pomagają inny mogą zyskać specjalne wyróżnienie takie jak np. Superuser czy Expert. Zasady przyznawania rangi Superuser można znaleźć w tym wątku. Nie znalazłem informacji o tym jak przyznawana jest ranga Expert. Tak czy inaczej w obu przypadkach nie ma sztywno określonych ram. Liczy się całokształt działań użytkownika na forum.
  • Moderator. Obsługa forum. Pilnują jakości rozmów, pomagają i rozwiązują trudne tematy :winking-face:

Tak to mnie więcej wygląda według mojej wiedzy.


0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@mirudo24 @vdsl2 @Szewcu72

 

Generalnie wygląda to tak, jak napisał @mirudo24. Przyznam szczerze, że same nazwy rang jak dla mnie niewiele mówią takiemu nowemu użytkownikowi, który pojawi się na forum. Mimo uprawnień moderatora, nie jestem osobą decyzyjną w tej kwestii, dlatego jedynie mogę przekazać sugestię wyżej.

 

Tak naprawdę w praktyce, 'zwykłe' rangi można jeszcze bardziej podzielić na uprawnienia - osoby mające rangę New Member oraz First Poster nie mogą korzystać ze wzmianek (tagowanie przez @). Pozostałe rangi niczym się nie różnią. Dlatego też ja sam nie mam nawet wiedzy, jakie są kryteria automatycznej zmiany rangi na Apprentice, Explorer, Navigator, Pathfinder czy Voyager.

 

Expert, Moderator, Community Manager i Admin, to rangi dedykowane osobom, które zajmują się forum i są w jakiś sposób powiązane stosunkiem pracy z firmą Samsung lub jej partnerami biznesowymi. Dlatego otrzymanie tych rang w Waszym przypadku technicznie nie jest możliwe - bez urazy :winking-face:

 

Dodatkowo, Superuserzy mają kilka dodatkowych uprawnień, o czym czytaliście niedawno w moim temacie zachęcającym do aktywności na naszym Community.

 

Chętnie przeczytam, jakie są Wasze propozycje dotyczące rang. Co do zmian mam pewne obawy, ponieważ nie wiem na ile skrypt forum będzie pozwalał na zmianę jedynie na naszej polskiej tablicy. Wiele funkcji udostępnianych przez Lithium, czyli firmy zarządzającej całym forum, musi mieć zastosowanie do całego Community, we wszystkich krajach, w których ono działa. Nie wiem jednak, jakie są możliwości w tym zakresie, być może da się coś wspólnie wypracować. :smiling-face:

 

Macie chłopaki największy wpływ na kształtowanie tej naszej społeczności w ostatnim czasie, dlatego warto to przedyskutować. Oczywiście muszę ostrzec, że nie mogę obiecać niczego w kwestii tych modyfikacji, gdyż tak jak wspomniałem, jestem 'tylko' moderatorem.

 

Oczywiście zachęcam również pozostałych userów do przekazywania swoich uwag. :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Myślę, że tu trzeba by porozmawiać z YulianK lub ShaneB. Specjalnie nie użyłem tagowania @ aby ich nie wywoływać. To oni "bawią się w te klocki". :winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Damian K
Hotshot
Opcje

Tak, ostatecznie to oni podejmują decyzję w tej kwestii. Jednakże, jak to bywa w przypadku dużych korporacji, powinna zostać zachowana odpowiednia ścieżka eskalacji :winking-face: Dlatego chciałem zacząć od luźnej dyskusji i znalezienia kompromisu, który będzie przyjazny userom, a takżę  sensowny i możliwy do wykonania przez  tych wyżej :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Damian K, uważam, że system rang, wizytówek i ról na forum w obecnej formie jest jak najbardziej w porządku. Przejrzałem Społeczności w innych językach i wszędzie wygląda to tak samo. Brakuje jedynie informacji odnośnie wymaganych działań ze strony użytkownika, aby otrzymać wyższą rangę.

 

Znalazłem jeden pomocny wpis w duńskiej wersji Społeczności o nazwie Ranks en Badges op de Samsung Community. Tam Community Manager pokusił się o opisanie rang na forum, ale niestety nie podał zbyt wiele szczegółów. Jedyną ciekawostką jest to, że podobno jest aż 15 rang na forum do zdobycia.

 

Uważam, że stworzenie wątku z dokładnym opisem wymagań dotyczących zdobycia kolejnych rang byłby przydatny, ale nie niezbędny. Jeżeli uda się pozyskać informacje dotyczące wymagań to jestem za tym żeby stworzyć taki wątek. Wtedy można również pokusić o opisanie nie tylko rang, ale również ról jak i wizytówek.

 


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Teraz zauważyłem, że zmieniła się moja ranga z Pathfinder na Voyager. Mam 138 napisanych wiadomości więc ranga musiała się zmienić przy 130 albo przy 135 wiadomości. Coś już wiemy :winking-face:


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ciekawy jestem co otrzymamy po" Voyager" ile trzeba udzielić odpowiedzi czy założyć tematów i również otrzymać rozwiązań czy like ?

12.gif

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Przejrzałem użytkowników z innych wersji językowych Społeczności Samsung i znalazłem kilka nowych rang:

 

  • Helping Hand (464 wiadomości, 152 polubień, 18 rozwiązań)
  • Troubleshooter (669 wiadomości, 311 polubień, 52 rozwiązania)
  • Big Cheese (2043 wiadomości, 154 plubień, 34 rozwiązania)
  • Legend (11059 wiadomości, 707 polubień, 278 rozwiązań)

Wygląda na to, że ranga Helping Hand oraz Troubleshooter nie występuje w polskojęzycznej wersji forum. Gdyby tak było to właśnie posiadałbyś rangę Troubleshooter. Nie mam pewności co do rangi Big Cheese - tylko jeden użytkownik z Włoch ją posiada. Musisz dopisać około pół tysiąca wiadomości i zobaczymy czy Twoja ranga się zmieni. Natomiast ranga Legend jest jak najbardziej prawdopodobna i jeszcze sporo nam brakuje żeby ją otrzymać :winking-face:


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ostatnio zauważyłem że są dwie osoby które dają like do każdej odpowiedzi 

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2, według mnie przyznawanie polubień to indywidualna sprawa każdego użytkownika. Jeżeli ktoś daje dużo łapek w górę to widocznie uważa, że użytkownicy forum na to zasługują. Każdy przyznaje polubienia na podstawie własnego uznania. Ponadto uważam, że docenianie motywuje użytkowników do dalszego udzielania się na forum. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś przyznaje sporo polubień. To może jedynie zaprocentować w postaci częstszych odwiedzin osób wypowiadających się w różnych wątkach. Koniec końców wszyscy na tym zyskują :thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type: