Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Doceniaj i bądź doceniany, czyli o wsparciu na Forum

(Temat utworzony: 21-12-2018 12:08 PM)
5985 Wyświetlenia
showmeyour__
Voyager
Opcje

Cześć!

 

Lubisz być doceniany, prawda? Czy to poprzez gest, słowa lub follow, like albo…

Na naszym Forum masz pełną dowolność w zadaniu pytania, dopisania się do istniejącego wątku oraz dołączenia swojej wskazówki lub propozycji rozwiązania zgłaszanej sprawy.

 

I tu rozpoczyna się gra :smiling-face-with-sunglasses:

 

Najlepsza propozycja lub słuszna sugestia może zostać zaakceptowana jako rozwiązanie. Wtedy, w danym temacie, pojawia się odpowiednie oznaczenie, a najlepsza odpowiedź zostaje podpięta na górze wątku.

 

Oznaczone rozwiązanie w wątku.Oznaczone rozwiązanie w wątku.

 

Jednak nie dzieje się to samo. Tutaj potrzeba Twojej pomocy. Wystarczy jedno kliknięcie, aby pokazać, że doceniasz udzieloną pomoc. Będzie to bardzo przydatne dla kolejnych userów, którzy będą przeglądać nasze Forum.

 

A co niezwykle ważne dla aktywnych użytkowników - ilość zaakceptowanych rozwiązań jest jednym z elementów branych pod uwagę przy awansowaniu na :white-medium-star: Samsung Makera :white-medium-star:
Więcej na temat roli Samsung Maker przeczytasz w wątku o tym, jak zostać gwiazdorem Samsung Community!

 

accept ze strzalka.png

 

Zatem, nie lękajcie się i klikajcie! Było follow4follow, więc zróbmy solution4solution:victory-hand:

93 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mirudo24  napisał(a):

Wygląda na to, że ranga Helping Hand oraz Troubleshooter nie występuje w polskojęzycznej wersji forum. Gdyby tak było to właśnie posiadałbyś rangę Troubleshooter. Nie mam pewności co do rangi Big Cheese - tylko jeden użytkownik z Włoch ją posiada. Musisz dopisać około pół tysiąca wiadomości i zobaczymy czy Twoja ranga się zmieni. Natomiast ranga Legend jest jak najbardziej prawdopodobna i jeszcze sporo nam brakuje żeby ją otrzymać :winking-face:


Jakiś czas temu zmieniła mi się ranga z 'Voygaer' na 'Helping Hand'. Postanowiłem z tego powodu poszukać trochę informacji na temat wymogów, które należy spełnić, aby otrzymać konkretną rangę. Dowiedziałem się tylko tego, że rangi są przydzielane automatycznie na podstawie aktywności na forum. Zalicza się do niej m.in: liczba zaakceptowanych rozwiązań, regularne pisanie wiadomości, przyznawanie/otrzymywanie lajków, a nawet to, o czym piszemy.

 

Niestety dokładnych informacji na temat wymogów na daną rangę raczej nie poznamy. Zresztą jak widać system ten bierze pod uwagę dużo czynników i nie są nimi tylko ilość wiadomości i lajków. Np., @vdsl2 pomimo przekroczenia progu 2000 wiadomości dalej jest 'Voyagerem'.


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Tak od początku coś czułem, że silnik lithium pracuje w oparciu o sieć neuronową i sztuczną inteligencję, którą ostatnio wszyscy producenci wprowadzają do swoich urządzeń. :grinning-face-with-one-large-and-one-small-eye::face-with-tears-of-joy::face-with-tears-of-joy::face-with-tears-of-joy:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kamil40013, zauważyłem już jakiś czas temu, że Twoja ranga zmieniła się. Miałem nawet napisać w tym wątku, ale jakoś wyleciało mi to z głowy. Wygląda na to, że jesteś jedyną osobą na polskojęzycznej wersji forum z taką rangą :winking-face:

 

Odnośnie określonych wymagań dotyczących rang to, z tego co udało mi się znaleźć w internecie, występują dwa podejścia do tego tematu na forach. Pierwsze z nich to podanie pełnych kryteriów do publicznej informacji. Użytkownik dokładnie wie co ma zrobić, aby osiągnąć dany poziom lub rangę. Drugie to celowe ukrycie wymagań, dzięki czemu użytkownik sam odkrywa poszczególne rangi. W tym podejściu użytkownik dąży do odkrycia tajemnicy w postaci nowych rang czy odznaczeń. Wygląda na to, że forum Samsung Community korzysta z tego tego drugiego rozwiązania.


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Czyli nie wiadomo jaka ranga jest po np. Navigatorze?


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):

Tak od początku coś czułem, że silnik lithium pracuje w oparciu o sieć neuronową i sztuczną inteligencję, którą ostatnio wszyscy producenci wprowadzają do swoich urządzeń. :grinning-face-with-one-large-and-one-small-eye::face-with-tears-of-joy::face-with-tears-of-joy::face-with-tears-of-joy:


Wiem jak to brzmi, ale ja tego nie wymyśliłem.

 

Przechwytywanie.JPG

 

@PrzemekM, O ile dobrze pamiętam, to po Navigatorze jest Pathfinder.


mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, w moim przypadku ranga zmieniła się z Pathfinder na Voyager w okolicach 130 napisanych wiadomości. Więc albo wkrótce otrzymasz rangę Pathfinder albo od razu Voyager. Zobaczymy jak napiszesz odpowiednią ilość wiadomości. Na pewno do zmiany rangi konieczne są również inne akcje jak ilość rozwiązań, polubień czy założonych tematów.


vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Na tej społeczności raczej się nie dowiemy jak to wygląda  rangi w spolecznosci

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@kamil40013 podpisałem żartem z uwagi na zagmatwanie opisu, mogące wskazywać na działalność innych "sił" w zarządzaniu społecznością.

To tak jak z Wielkim wybuchem, wszyscy wiedzą, że był, nikt nie wie kto lub co go zapoczątkował. 😉😎


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@mirudo24 Czy pamiętasz to co Ci wysyłałem ?

Przechwytywanie1.PNG

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2, pamiętam, ale niestety w dalszym ciągu nie mam pojęcia dlaczego moja ranga (wtedy Voyager) zmieniła się na Samsung Benelux. Jedyne co mi przychodzi do głowy to być może wyświetlenie mojego profilu przy ustawionym innym języku forum.


0 Like