Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Powiadomienia aplikacji w Androidzie Oreo

(Temat utworzony: 19-09-2018 07:05 PM)
33219 Wyświetlenia
Damian K
Hotshot
Opcje

Cześć,

Chciałbym opisać w tym temacie kilka zagadnień, dotyczących powiadomień (i ich ustawień) w systemie Android Oreo.

Ta wersja systemu dodaje kilka nowych funkcji dla powiadomień aplikacji, takich jak wskaźniki ikon aplikacji, gradacja powiadomień, oraz ich podział na kategorie.

 

Zacznę od wskaźników ikon. Funkcja ta jest chętnie wykorzystywana przez osoby posiadające telefony zaktualizowane do wersji 8.0. Jednakże trzeba pamiętać, że ma swoja one ograniczenia. Zgodnie z opisem tej funkcji, w przypadku gdy notyfikacja zostanie usunięta z belki powiadomień, wskaźnik na ikonie zniknie. Wynika to z faktu, że urządzenie nie jest w stanie rozpoznać, czy po stronie serwera (np dla komunikatorów) mamy jakieś nieodczytane wiadomości. Z kolei w przypadku wiadomości SMS, wskaźnik ikon pokaże nam faktyczną ilość nieodczytanych sms, dopóki notyfikacja nie zostanie odrzucona na belce powiadomień. Wskaźniki ikon aplikacji można ustawić dwojako. Z liczbą – tak jak zostało to wspomniane powyżej, a także bez. W tym przypadku informacja o powiadomieniu pojawia się w postaci samej kropki na ikonie aplikacji.

Screenshot_20180623-132402_Settings.jpgScreenshot_20180623-132438_Settings.jpgScreenshot_20180623-132456_Settings.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ścieżka do włączenia tej funkcji to Ustawienia > Powiadomienia > Wskaźniki ikon aplikacji.

 

Android Oreo dzieli powiadomienia już nie tylko na aplikacje, ale również na konkretne typy powiadomień w obrębie jednej aplikacji. Każdy taki typ powiadomień może otrzymać swój własny priorytet, w związku z tym mamy do czynienia z większą kontrolą nad treściami, o których chcemy być informowani.

 

Bardziej szczegółowe ustawienia powiadomień znajdziemy w sekcji Ustawienia > Powiadomienia > Zaawansowane

 

Screenshot_20180623-132557_Settings.jpgScreenshot_20180623-132633_Settings.jpgScreenshot_20180623-132652_Settings.jpg

 

Dla przykładu: aplikacja Chrome ma ogólną kategorię powiadomień (na zrzucie ekranu sekcja ‘Przeglądarka’), jednakże możemy zmienić ustawienia notyfikacji na przykład tylko dla tych, które dotyczą pobierania plików.  Dla aplikacji mailowych analogicznie możemy ustawić różne priorytety dla maili skategoryzowanych na przykład jako powiadomienia, czy też z flagą ‘społecznościowe’. Obecnie wiele dostawców poczty stosuje tego typu sortowanie, więc gradacja powiadomień konkretnego typu może być przydatną funkcją.

 

Należy w tym miejscu wspomnieć również, że fakt generowania powiadomień na zablokowanym ekranie możemy ustawić dla każdej aplikacji z osobna.

 

Screenshot_20180623-132701_Settings.jpgScreenshot_20180623-132704_Settings.jpg

Poszczególne priorytety działają w sposób opisany pod każdym z nich. Powiadomienie o niskim priorytecie nie wygeneruje dźwięku, ani nie pokaże się na ekranie. Może jednak być zasygnalizowane wibracją. Średni priorytet wygeneruje już konkretne powiadomienie na ekranie, lecz wciąż bez dźwięku. Wysoki priorytet dodaje również dźwięk powiadomienia, a powiadomienie pilne, spowoduje również pojawienie się tak zwanego ‘pop-up’ w górnej części ekranu.

Dosyć częstą sytuacją jest, że konkretne powiadomienia nie pojawiają się, bądź nie są generowane tak, jak być powinny. W takim przypadku często jest to związane z nieumyślną zmianą ustawień dla powiadomień.

Standardowo w takiej sytuacji należałoby zmienić ustawienia powiadomień dla konkretnej aplikacji, ale istnieje również funkcja, która globalnie resetuje ustawienia powiadomień dla wszystkich aplikacji zainstalowanych w telefonie.

Żeby z niej skorzystać, należy wejść w Ustawienia > Aplikacje > klawisz menu (3 kropki) > Zeruj preferencje aplikacji.

 

Na koniec chcę wspomnieć, że wszelkie aplikacje typu Clean Master, a także aplikacje antywirusowe, mogą powodować problemy z wyświetlaniem powiadomień. Przed kontaktem ze wsparciem Samsung warto sprawdzić, czy problem występuje również w trybie bezpiecznym. Jeżeli nie, oznacza to że jedna z zainstalowanych aplikacji blokuje powiadomienia. Instrukcję wejścia w tryb bezpieczny znajdziesz w tym temacie.


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
19 Odpowiedzi
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje

No to mam kolejną zagwozdkę... Chodzi mi o powiadomienia raportu doręczenia wiadomości. Nie dość, że miga mi dioda, chciaż dla samych raportów z chęcią bym ją wyłączyła, to jeszcze od kilku dni wraz z nadejściem raportu pojawia mi się na ikonce wiaodmości cyfra. Wcześniej tego nie było. Próbowałam wyłączyć powiadomienia z cyfrą, to przy nadchodzącej wiadomości też ma to zastosowanie a chciałabym aby wiadomości pozostały z cyfrą, a raport doręczenia w wyskakującym oknie  tylko i wyłącznie.

@Madziams

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Anonymous User,

 

Wyłączenie "wskaźników ikon aplikacji" dla raportów, czyli cyfry przy ikonie wiadomości:
Aplikacja Wiadomości -> 3 pionowe kropki w prawym górnym rogu -> Ustawienia -> Powiadomienia -> Ogólne powiadomienia -> Wskaźniki ikon aplikacji.

 

Wskaźniki oczywiście zostawiamy włączone w zakładce "Nowe Wiadomości".

 

Natomiast nie widzę opcji, która pozwala na wyłączenie diody powiadomień przy raportach.

Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje
@RadekK bardzo dziękuję za pomoc! Przyznam szczerze,że ten rozdział powiadomien w S8 najbardziej mnie irytuje!
0 Like
Madzikovy
First Poster
Opcje

Witam. Po aktualizacji Oreo przestały mi się pojawiać przy ikonie Facebooka powiadomienia, chociaż jak wejdę w sama aplikację powiadomienia jednak są. Nie mam ani liczby ani znaku że coś przyszło. Aplikacja nie jest w stanie uśpienia, odznaczyłam ją w optymalizacji baterii. Nie mam już pomyslow:( pomocy

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Sprawdź jeszcze raz wszystkie ustawienia powiadomień, te ogólne, te szczególne dla poszczególnych aplikacji jak również w samej aplikacji. Czy wszystko jest aktywne.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Madzikovy
First Poster
Opcje
Jest wszystko aktywne. Wyzerowalam powiadomienia, wszystko
0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
To spróbuj ze starszą wersją aplikacji fb. Będzie wiadomo, czy wina leży po stronie apki, czy złych ustawień.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
namisiaa
Apprentice
Opcje

Wiem, że trochę odgrzewam kotleta, ale... Kupiłam Galaxy S8 i wszystko cacy, ale mam wrażenie, że dioda i powiadomienia nie działają tak, jak powinny. Wydawało mi się (z dużym naciskiem na "wydawało"), że w moim poprzednim - Galaxy S6 - była możliwość ustawienia priorytetu wyświetlania powiaodmień przy blokadzie ekranu. Tutaj nie mogę znaleźć tej opcji, nie pamiętam, gdzie ona jest ani jak się nazywa. Co więcej, mam wrażenie, że powiadomienia nie wyświetlają się poprawnie. To może być kwestia aplikacji, ale zapytać nie szkodzi, prawda?

Messenger: czasem powiadomienia się pojawiają, czasem nie ma ich w ogóle. Nie udało mi się jeszcze zorinetować, czy ma na to wpływ liczba wiadomości, jakie otrzymuję (np 4 różne konwersacjie).
Tumblr: Dioda na telefonie nie świeci się, mimo że na pasku blokady ekranu powiadomienie jest widoczne. 

Jakieś podpowiedzi? :winking-face:

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@namisiaa sprawdź poprawność ustawień powiadomień w samych aplikacjach, ogólnych ustawieniach powiadomień oraz powiadomień dla poszczególnych aplikacji.

Warto zapoznać się ze struktura menu systemu i jego ustawieniami.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like