Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak skonfigurować pocztę e-mail.

(Temat utworzony: 19-09-2019 03:35 PM)
1010 Wyświetlenia
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

 

4cc2578409e13a206804a375841814af_icon.pnggmail_logo_500-300x300.jpg

Cześć forumowicze. :smiling-face:

 

Dzisiaj mam dla Was prosty temat, ale powracający co jakiś czas na naszym forum.

Poniżej przedstawię Wam krótkie wskazówki, jak skonfigurować e-mail w Waszych telefonach.

 

W telefonach Samsung domyślnie dostępne są dwie aplikacje przeznaczone do obsługi poczty elektronicznej.

Są to "E-mail" oraz "Gmail". Ich ikony możecie zobaczyć powyżej.

 

Zacznijmy od aplikacji "E-mail".


Screenshot_20181102-095145_Email.jpg     Screenshot_20181102-101429_Email.jpg

 

 


Po włączeniu przywita nas ekran z polami dla danych naszej skrzynki mailowej.

Wystarczy uzupełnić pola i wybrać opcję "Zaloguj". Skrzynka skonfiguruje się automatycznie w ramach protokołu IMAP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli podczas autoryzacji danych pojawią się utrudnienia lub chcielibyście ustawić skrzynkę według własnych preferencji, możecie skorzystać z Konfiguracji ręcznej.

 

2018-11-2_10-31-31.PNG

 

 

 

 

W ramach ręcznych ustawień możemy zmienić nazwę użytkownika (niektóre serwisy mogą wymagać pełnego adresu e-mail w tym polu) oraz skonfigurować dane serwera poczty przychodzącej, jak i wychodzącej.

Dane konfiguracyjne znajdziecie na stronie internetowej dostawcy waszej skrzynki.

Konfiguracja ręczna może okazać się szczególnie przydatna przy konfiguracji poczty służbowej.

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga. W wypadku niektórych skrzynek pocztowym, w tym widocznego tu przykładu "wp.pl" należy najpierw włączyć obsługę poczty przez programy pocztowe oraz wysłać jedną wiadomość bezpośrednio ze strony.

wp.png

 

 

Drugą omawianą aplikacją jest "Gmail", klient pocztowy firmy Google.

Większość z nas korzysta z niego codziennie obsługując najpopularniejszy wśród użytkowników systemu Android adres z @gmail.com na końcu. :smiling-face:

Nie wszyscy wiedzą jednak, że w ramach tej aplikacji możemy dodać również inne adresy mailowe.

 

11111.jpg

Screenshot_20181102-105501_Gmail.jpg    

 

Jak to zrobić?

Po włączeniu Gmail rozwijamy boczne menu i naciskamy na zaznaczoną ikonkę.

Następnie wybieramy opcję Dodaj konto.

Po wybraniu rodzaju poczty uzupełniamy dane tak jak w aplikacji E-mail.

Co na tym zyskujemy? Choćby bardzo dobry filtr spam-u, czy wszystkie nasze skrzynki w jednym uporządkowanym miejscu.

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik będzie dla Was pomocny. Jeśli macie pytania odnośnie ustawień poczty lub napotkaliście utrudnienia, piszcie w odpowiedzi do tego tematu.

Pozdrawiam. :smiling-face:

 

108 Odpowiedzi
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @magdabandola,

 

tak jak napisałaś, masz służbową domenę i tylko korzystasz z aplikacji Outlook do jej obsługi w pracy.

Nie będzie to więc kwestia wyboru konta Outlook w telefonie.

 

Proponuję na próbę dodać dane konta w aplikacji Gmail. Da nam to odpowiedź, czy problem leży po stronie aplikacji, czy też danych konfiguracyjnych.

 

0 Like
magdabandola
First Poster
Opcje
W międzyczasie zainstalowałam aplikację BlueMail i tu wszystko zaczęło działać bez konieczności konfigurowania. Wystarczyło się zalogować hasłem... kiedy jednak chciałam wejść w ustawienia zaawansowane i wpisać odpowiednie porty to znów wyskoczył jakiś błąd...
0 Like
magdabandola
First Poster
Opcje
Udało się! Uff! Tak przy okazji. Czy na tej aplikacji da się ustawić częstotliwość pobierania maili? Zależy mi na szybkim pobieraniu wiadomości.
0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@magdabandola,

 

sprawdziłem ustawienia tej aplikacji i nie widzę możliwości ustalenia interwału synchronizacji.

 

kobayashi
First Poster
Opcje

Witam

 

Czy wiesz gdzie aplikacja Samsung Email zapisuje maile które mam w telefonie? Muszę zresetować telefon do ustawień fabrycznych a nie chcę tracić wiadomości które mam na telefonie. Chciałbym zrobić kopię zapasową i później po resecie telefonu wkleić folder z mailami.

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@kobayashi 

 

Sprawdziłem, w moim przypadku jest to następująca ścieżka: Moje pliki > Pamięć wewnętrzna > Saved Email


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
BDPROJECT
Student
Opcje

Witam

Mam pytanie - w jaki sposób mozna przenieśc wszystkie zapisane na telefone maile - ze skrzynki odbiorczej, z folderu WYSŁANE - na nowy telefon?

Używam programy EMAIL SAMSUNG - mam tam skonfigurowane od 3 lat 2 konta pocztowe - różne. Chciałbym przenieśc wszystkie zapsiane maile do nowego teleofnu - czy jest to możliwe?

Na nowym telefonie mam juz skonfigurowane konta ( takie same ak na starym telefonie) - jednak archiwalne maile, także z  folderu WYSŁANE się ne ściagnłely.

To sa konta POP# ( nie IMAP) - więc chodzi mi konkretnie o spośób, jak skopiową pliki z maila i przregrac na nowy teleofn po prostu.

Z góry dziękuje za pomoc

0 Like
BDPROJECT
Student
Opcje

u mnie w tym folderze sa tylko 2 maile....

A na telefonie mam ich chyba 1000

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@BDPROJECT  Według mnie nie ma możliwości przyniesienia z odbiorczej do wysłanych nawet z poziomu www. Sprawdziłem na  WP czy Gmail brak takich możliwości.

0 Like
BDPROJECT
Student
Opcje

Witam

Mi ie chodzi o przenoszenie wiadomości między folderami, tylka jak przenieśc cała pocztę ( zapiane wiadomości - w folderach ODERBRANE oraz WYSŁANE na nowy telefon - jaki fizycznie przegrac pliki z telefony na telefon - nie gmail czy wp, tylko  w programie/aplikacji EMAIL SAMSUNG na telefonie SAMING GALAXY A5 ( stary telefon) na nowy - SAMSUNG A50 ( nowy telefon).

0 Like