Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak skonfigurować pocztę e-mail.

(Temat utworzony: 02-11-2018 01:18 PM)
31282 Wyświetlenia
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

 

4cc2578409e13a206804a375841814af_icon.pnggmail_logo_500-300x300.jpg

Cześć forumowicze. :smiling-face:

 

Dzisiaj mam dla Was prosty temat, ale powracający co jakiś czas na naszym forum.

Poniżej przedstawię Wam krótkie wskazówki, jak skonfigurować e-mail w Waszych telefonach.

 

W telefonach Samsung domyślnie dostępne są dwie aplikacje przeznaczone do obsługi poczty elektronicznej.

Są to "E-mail" oraz "Gmail". Ich ikony możecie zobaczyć powyżej.

 

Zacznijmy od aplikacji "E-mail".


Screenshot_20181102-095145_Email.jpg     Screenshot_20181102-101429_Email.jpg

 

 


Po włączeniu przywita nas ekran z polami dla danych naszej skrzynki mailowej.

Wystarczy uzupełnić pola i wybrać opcję "Zaloguj". Skrzynka skonfiguruje się automatycznie w ramach protokołu IMAP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli podczas autoryzacji danych pojawią się utrudnienia lub chcielibyście ustawić skrzynkę według własnych preferencji, możecie skorzystać z Konfiguracji ręcznej.

 

2018-11-2_10-31-31.PNG

 

 

 

 

W ramach ręcznych ustawień możemy zmienić nazwę użytkownika (niektóre serwisy mogą wymagać pełnego adresu e-mail w tym polu) oraz skonfigurować dane serwera poczty przychodzącej, jak i wychodzącej.

Dane konfiguracyjne znajdziecie na stronie internetowej dostawcy waszej skrzynki.

Konfiguracja ręczna może okazać się szczególnie przydatna przy konfiguracji poczty służbowej.

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga. W wypadku niektórych skrzynek pocztowym, w tym widocznego tu przykładu "wp.pl" należy najpierw włączyć obsługę poczty przez programy pocztowe oraz wysłać jedną wiadomość bezpośrednio ze strony.

wp.png

 

 

Drugą omawianą aplikacją jest "Gmail", klient pocztowy firmy Google.

Większość z nas korzysta z niego codziennie obsługując najpopularniejszy wśród użytkowników systemu Android adres z @gmail.com na końcu. :smiling-face:

Nie wszyscy wiedzą jednak, że w ramach tej aplikacji możemy dodać również inne adresy mailowe.

 

11111.jpg

Screenshot_20181102-105501_Gmail.jpg    

 

Jak to zrobić?

Po włączeniu Gmail rozwijamy boczne menu i naciskamy na zaznaczoną ikonkę.

Następnie wybieramy opcję Dodaj konto.

Po wybraniu rodzaju poczty uzupełniamy dane tak jak w aplikacji E-mail.

Co na tym zyskujemy? Choćby bardzo dobry filtr spam-u, czy wszystkie nasze skrzynki w jednym uporządkowanym miejscu.

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik będzie dla Was pomocny. Jeśli macie pytania odnośnie ustawień poczty lub napotkaliście utrudnienia, piszcie w odpowiedzi do tego tematu.

Pozdrawiam. :smiling-face:

 

112 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@BDPROJECT sprawdzałeś aplikację Smart Switch? Pozwala na przenoszenie danych międzu urządzeniami, czy to bezprzewodowo, czy po kablu.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
-BOSS-
Student
Opcje

Mam pytanie. Używam programu samsung email. Konto / serwery na onet poczcie. Gdzie mogę ustawić sobie widomości aby pobrane wiadomości z kona pocztowego onetu, które idą do telefonu pozostawały nadal na poczcie onet? Teraz mam tak, że pobierając wiadomości do telefonu one z konta onetu znikają, a chciałbym aby tam pozostawały na serwerach onetu? 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@-BOSS- przyznam, że to dość dziwne zachowanie serwerów pocztowych. Nie powinno tak być. W aplikacji tego nie ustawisz. Przynajmniej ja nie widzę takiego ustawienia dla moich kont. Skontaktuj się w tej sprawie z dostawcą swoich usług pocztowych. Sprawdź również na stronie poczta onet, czy są takie ustawienia.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@-BOSS-, nie korzystam z aplikacji Samsung Email, ale warto sprawdzić jakie masz wprowadzone ustawienia protokołu odbioru poczty. Najlepszym ustawieniem będzie wybranie protokołu IMAP. W przypadku POP3 wiadomości mogą być usuwane z serwera po ich pobraniu na urządzenie.


0 Like
piotr57
First Poster
Opcje
Nie.Jeszcze do mnie nie doszło.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@piotr57, czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Nie wiadomo, do której wiadomości się odnosisz i w związku z tym ciężko będzie odnieść się do Twojej wypowiedzi.


0 Like
Waleczne_Serce
Apprentice
Opcje

A jak ustawić automatyczną synchronizację ? W samsung e-mail, tak aby wyłączyć  powiadomienia na gmailu i zostały tylko na Samsungowej apce ? Nie stety po wyłączeniu ggmaila nie ma automatycznej synchronizacji na samsungowej apce.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Waleczne_Serce ikona 3 kresek, otwiera boczne menu. Przewijasz ekran, nadole klikasz w ustawienia.  Następnie ustawienia ogólne i  Zarządzanie powiadomieniami.

 

powiadomienia gmailpowiadomienia gmail

To możesz włączyć i wyłączyć powiadomienia w zależności od potrzeb.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Waleczne_Serce
Apprentice
Opcje

To wiem, tylko teoria teorią a praktyka praktyką. Jak ustawić powiadomienia w samsungu apce pocztowej. Chcę wyłączyć apkę gmail, i to wiem  jak zrobić. Ale apka samsungowa mi się nie synchronizuje, albo ma bardzo duży interwał. A dwie jednocześnie mi nie potrzebne.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Waleczne_Serce co znaczy, że się nie synchronizuje? Czy poprawnie skonfigurowałeś skrzynkę i czy harmonogram synchronizacji ustawiłeś na automatyczny? W przypadku domeny gmail.com nie powinno być z tym najmniejszych problemów.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like