Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[PORADNIK] Zmiana numeru niezbędnego do dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu do konta Samsung

(Temat utworzony: 24-11-2023 01:14 PM)
2594 Wyświetlenia
JustynaM
Moderator
Moderator
Opcje

Częste pytanie jakie przewija się w sprawie weryfikacji dwuetapowej dotyczy tego, jak zmienić numer telefonu potrzebny do wysłania SMS z kodem dzięki któremu możemy zalogować się do naszego konta Samsung. Poniżej dołączam więc krótki poradnik przez które opcje należy przejść, aby zrobić to samodzielnie.

 

Jeżeli nie wiesz jeszcze czym jest weryfikacja dwuetapowa, odsyłam do lektury poradnika @mirudo24.

https://eu.community.samsung.com/t5/aplikacje-i-us%C5%82ugi/poradnik-jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-dwue... 

Weryfikacja dwuetapowa pozwala na dodatkowe zabezpieczenie naszego konta Samsung i jest oferowana przez mnóstwo innych serwisów, w tym serwisy społecznościowe czy Google. Serdecznie zachęcam do zainteresowania się tematem. 

Wracając do zmiany numeru, sprawa jest prosta. 

 

1. Logujemy się do konta Samsung loginem i hasłem. Na ekranie pozwalającym na drugi etap weryfikacji, wybieramy  "Nie masz kodu weryfikacji?"

 

JustynaM_1-1700827626770.png

 

2. Klikamy "Potrzebujesz zmienić numer telefonu?"

 

JustynaM_2-1700827711153.png

3. W kolejnym kroku musimy wpisać pełen numer, który na ten moment wykorzystywany jest do weryfikacji dwuetapowej.

 

 

JustynaM_4-1700827781255.png

 

4. Wpisujemy kod, który otrzymamy na adres e-mail przypisany do konta.

 

JustynaM_5-1700827875762.png

 

5. Podajemy nowy numer telefonu, z użyciem którego ma odbywać się weryfikacja oraz klikamy "wyślij kod". W kolejnym polu wpisujemy kod, który otrzymaliśmy na nowy numer telefonu.

 

JustynaM_6-1700827970319.png

 

Zwróćcie szczególną uwagę na informację, która jest widoczna na powyższym screenie: Zalogowanie się nowym numerem będzie możliwe dopiero po 2 tygodniach!

 

 


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

13 Odpowiedzi
Matinek
Helping Hand
Opcje
A mnie zastanawia skąd samsung ma mój numer jak sam mu z własnej woli nie podawałem. To dlaczego sobie przywłaszczył przy nowym telefonie.
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Matinek, gdzie jest widoczny ten numer telefonu? Możesz podać więcej szczegółów?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like
Matinek
Helping Hand
Opcje
W głównym menu telefonu i po zalogowaniu się do konta samsung.
Jak miałem stary telefon to nie było numeru mojego. A jak kupiłem nowy telefon i go włączyłem to potem zauważyłem że jest mój numer a ja zawsze nie godzę się na wszystko podczas różnych konfiguracji a tym bardziej nie zgodziłbym się na podanie numeru a nic się nie wyświetlało podczas konfiguracji wstępnej. Więc wychodzi ze tak jakby konto samsung samo sobie pobrało mój numer.1701604599882.jpg1701604599907.jpg
0 Like
PatrykF
Expert
Opcje

@Matinek Jeżeli masz Samsung Account, to musisz mieć też włączoną weryfikację dwuetapową. A skoro masz weryfikację dwuetapową to masz też dodany numer telefonu do tej weryfikacji. Informacje o profilu w Twoim koncie Samsung będą pokazywały jaki jest to numer.

Matinek
Helping Hand
Opcje
Nie włączałem weryfikacji dwuetapowej. Konto w samsung mam już ponad 10 lat i nigdy nie podawałem numeru im. A po kupnie nowego telefonu raptownie mój numer się pojawił w menu pytanie dlaczego, bo wygląda to tak jakby sami sobie go pobrali z mojego telefonu. Nie kwapie się nigdy z nadmiarowym podawaniem zbyt dużej ilości nie potrzebnych informacji.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Matinek, weryfikacja dwuetapowa jest obowiązkowa już od dłuższego czasu. Możliwe zatem, że w warunkach ogólnych korzystania z urządzeń Samsung jest informacja o automatycznym dodaniu numeru. Wyślij zapytanie za pomocą aplikacji Samsung Members.


Matinek
Helping Hand
Opcje
Ale mi nie chodzi o weryfikację dwuetapowa, tylko sam fakt że podczas uruchamiania nowego telefonu nie wpisywałem swojego numeru telefonu a w menu się pojawił. Teraz zakładając konto od razu jest pole fo wpisania telefonu i jest to widoczne i oczywiste. U mnie nie było takiego czegoś bo konto już dawno miałem a mimo wszystko bez żadnej informacji i bez mojej zgody numer został pobrany. Zapytam gdzie indziej w takim razie.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Matinek, w którym miejscu się pojawił? Numer telefonu jest zawsze widoczny w: Ustawienia > Telefon - informacje.


0 Like
Matinek
Helping Hand
Opcje
W tym miejscu gdzie wyżej dałem zrzuty, a do tego na stronie internetowej po zalogowaniu się też był. Od po prostu mam wrażenie że po uruchomieniu nowego telefonu mój numer przejął samsung. Bo przy starym telefonie nie było nigdzie mojego numeru na koncie samsunga ani w necie ani w telefonie.
0 Like