Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

GW6 - Alarm podczas snu i AOD

(Temat utworzony: 29-08-2023 07:22 AM)
581 Wyświetlenia
Donayo
Voyager
Opcje
Czy jest możliwość takiego ustawienia trybu snu oraz trybu nie przeszkadzać, aby zegarek wibrował podczas ustawionych alarmów? Wykluczenie alarmów z trybu nie przeszkadzać nic nie daje, gdyż dotyczy jedynie alarmów w smartfonie.

Czy jedyną opcją jest wyłączenie automatycznego sterowania tym trybem przez zegarek i ustawienie harmonogramu w taki sposób, aby tryb snu wyłączał się przed ustawionym budzikiem?

Dodatkowo, czy jest możliwość ustawienia harmonogramu dla AOD w zegarku? Mega mi brakuje takiej opcji (lub nie potrafię jej znaleźć), gdyż czasami chciałbym zachować powiadomienia, ale jednocześnie nie świecić tarczą zegarka.

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Donayo, Sprawdziłem na szybko i alarm ustawiony w zegarku wibruje pomimo włączonego trybu Sen oraz Nie przeszkadzać. W ustawieniach trybu NP w sekcji Dozwolne musisz włączyć Alarmy (zrzut ekranu poniżej).

Screenshot_20230829_093203_Settings.jpg

 


@Donayo  napisał(a):
Domyślam się, że w Galaxy Watch nie ma takiej opcji? Dodanie Samsung Health do wyjątków w trybie "nie przeszkadzać" nic nie daje, a aplikacji Samsung Wearables nie ma na liście z aplikacjami możliwymi do dodania jako wyjątki.

Obawiam się, że tutaj nic nie wymyślimy. W aplikacji Galaxy Wearable brakuje szczegółowych ustawień trybu Nie przeszkadzać dla zegarka. Na przykład, jeśli będziesz mieć daną aplikację zainstalowaną tylko na zegarku, to nie dodasz jej do listy wyjątków w ustawieniach trybu NP w telefonie.


Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Donayo  napisał(a):
Czy jest możliwość takiego ustawienia trybu snu oraz trybu nie przeszkadzać, aby zegarek wibrował podczas ustawionych alarmów?

Chodzi o alarmy ustawione na zegarku, czy o alarmy ustawione w telefonie, a tylko pojawiające się na zegarku ?

 


@Donayo  napisał(a):
Dodatkowo, czy jest możliwość ustawienia harmonogramu dla AOD w zegarku?

Nie ma takiej możliwości. Gdyby tryby inne niż Sen wyłączały AoD na zegarku, to można by jeden z nich wykorzystać do tego celu. Obecnie tylko tryb Sen potrafi wyłączyć AoD w zegarku.


Donayo
Voyager
Opcje
Ad. 1
Chodzi o alarmy w zegarku. Chciałbym mieć ustawione alarmy wibracyjne w zegarku przed tymi dźwiękowymi w telefonie.

Ad. 2
Szkoda, byłaby to przydatna funkcja.

Dodatkowo, nie chcę otrzymywać powiadomień podczas aktywności, ale chciałbym otrzymywać wibracyjne informacje o autolap. Aktualnie, przy synchronizacji trybu "nie przeszkadzać" z telefonem, zegarek milczy totalnie. W Garminie była opcja wyciszenia powiadomień, poza np. SMSami i połączeniami, ale z zachowaniem powiadomień dotyczących aktywności. Domyślam się, że w Galaxy Watch nie ma takiej opcji? Dodanie Samsung Health do wyjątków w trybie "nie przeszkadzać" nic nie daje, a aplikacji Samsung Wearables nie ma na liście z aplikacjami możliwymi do dodania jako wyjątki.
0 Like
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Donayo, Sprawdziłem na szybko i alarm ustawiony w zegarku wibruje pomimo włączonego trybu Sen oraz Nie przeszkadzać. W ustawieniach trybu NP w sekcji Dozwolne musisz włączyć Alarmy (zrzut ekranu poniżej).

Screenshot_20230829_093203_Settings.jpg

 


@Donayo  napisał(a):
Domyślam się, że w Galaxy Watch nie ma takiej opcji? Dodanie Samsung Health do wyjątków w trybie "nie przeszkadzać" nic nie daje, a aplikacji Samsung Wearables nie ma na liście z aplikacjami możliwymi do dodania jako wyjątki.

Obawiam się, że tutaj nic nie wymyślimy. W aplikacji Galaxy Wearable brakuje szczegółowych ustawień trybu Nie przeszkadzać dla zegarka. Na przykład, jeśli będziesz mieć daną aplikację zainstalowaną tylko na zegarku, to nie dodasz jej do listy wyjątków w ustawieniach trybu NP w telefonie.


Donayo
Voyager
Opcje
O kurczę, od zawsze mam aktywne alarmy w trybie "nie przeszkadzać", więc nawet tego nie weryfikowałem. Ustawiłem alarm w zegarku, włączyłem "tryb sen" i rzeczywiście zegarek wibrował. W takim razie chyba przespałem te wibracje 😛

Dzięki za pomoc 😀
Noreto
Navigator
Opcje
Witam chciałbym zapytać czy Watch 4 posiada opcje inteligego budzika który mierzy nasz sen i wlacza się alarm kilka minut przed budzikiem kiedy wykrywa że mamy płytki sen 
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Noreto  Witam 

Zegarek nie posiada takiej funkcji


Domin123
Pathfinder
Opcje
Polecam aplikacje sleep an android
0 Like
Domin123
Pathfinder
Opcje
Działa wyśmienicie i budzi idealnie w płytkim snie
quennep
Navigator
Opcje
Czy w zegarkach Samsunga istnieje funkcja inteligentnego budzenia? 

Jeśli ustawimy budzik o 7 może obudzić nas np. o 6.50 gdy wykryje wtedy nasz płytki sen i wstawanie wtedy powinno być łatwiejsze. Kojarzę tą funkcje z innych zegarków. 

Takie alarmy w ogóle mają jakiś sens czy to raczej bezsensowna funkcja?
0 Like